Ziarul Unirea

FOTO: Gala Clubului Sportiv Orăşenesc Cugir 2012!

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Ieri, la Cugir s-a desfăşurat Gala Sportului Cugirean ediţia 2012, prilej cu  care au fost premiaţi performerii sportivi ai anului la Clubul Sportiv Orăşenesc.

Cu ceva ani in urma (5, 6) sportul cugirean era o ,,himera” pentru locuitorii acestui oras, 2 stadioane in paragina, ceva copilasi pe la tenis si o echipa de fotbal in liga a IV erau singurele oaze de sport intr-un oras cu o traditie sportiva solida cu rezultate si performante cunoscute in toata tara. Fie ca vorbim de fotbal, tenis de camp, handbal, judo, box, carturi, tenis de masa si multe alte sporturi la Cugir ,,s-a mancat sport pe maine” cu ani buni in urma. O insiruire de performante, de fotbalisti ajunsi la echipe mari, de antrenori care au profesat in diverse tari ale mapamondului sau pe plai mioritic la echipe mari , de sportivi ajunsi pe cele mai inalte trepte ale podiumului la competitii nationale sau internationale, nu si-ar avea rostul si asta doar pentru faptul ca ar trebui sa umplem multe pagini si cu siguranta am uita sa ii trecem pe toti. Desi acestea sunt istorie, ea va ramane mereu in inimile celor care au luat parte la ea si in amintirile celorlalti care au trait acele vremuri si au sustinut sportul cugirean. Cu siguranta ca aceasta istorie nu va muri si se va povesti din generatie in generatie insa sportul cugirean are si prezent si asta deoarece la initiativa unor cugireni dornici de a face ceva pentru acest oras domnul primar Adrian Teban a demarat un proiect de o importanta extrema pentru viitorul ,,orasului de la poalele Draganei” : Clubul Sportiv Orasenesc Cugir. Rezultatul ? Peste 500 de copii cugireni fac sport intr-un cadru organizat, intr-un mediu decent, fara nici un fel de taxa. Copii de la 6 la 20 ani (+ echipa de fotbal seniori) implicati in 6 sectii sportive ( fotbal, tenis, sah, atletism, handbal si box ) si o multime de performante. Cu toti stim ca sportul inseamna sanatate iar sanatatea este cel mai de pret lucru in aceasta lume, cu toti stim ca sportul dezvolta in mod armonios corpul, educa copii si modeleaza caractere. O urbe fara sport inseamna o urbe fara viitor. Dupa un an cu o recolta extraordinara pentru sportul Cugirean, toata suflarea implicata la CSO, copii si parinti au umplut pana la refuz sala in care s-au premiat performantele sportivilor medaliati. In fata unui oaspete de seama in postura domnul Coriolan Simedru un cugirean care a trait performantele sportului Cugirean si a domnului primar Adrian Teban presedintele de onoare al clubului si cel care a demarat acest proiect pentru orasul Cugir, conducerea clubului din care fac parte Adrian Mihai (presedintele clubului sportiv , un om care a pus primele caramizi la baza clubului si a condus clubul spre performante inca de la infintarea acestuia ), Ciprian Pahone (presedintele sectiei de fotbal, ,,motorul” principal al echipei de fotbal un om care a fost alaturi de echipa investind timp dar mai ales bani pentru ca echipa sa fie tot timpul pe primele trepte ale podiumului si sa acceada in liga a 3-a ), Popa Dan, Contan Mihai si Petric Bogdan ( membrii in consiliul de administratie al Clubului Sportiv, oameni care sunt in fiecare zi aproape de sportivi si pun umarul la cladirea renumelui Clubului CSO ) fiecare sportiv al clubului a primit cate o plasa de cadouri de ,, Mos Nicolae ” iar performerii acestui an au fost premiati dupa cum urmeaza :

ELIT

Tenis : Borza Bogdan – ( campion national in sala la dublu, dublu campion national pe zgura la simplu si la dublu, locul 2 la Campionatul european la dublu – categ 16 ani; locul 2 la Campionatul national la dublu, campion national pe echipe – 18 ani si locul 7 la Campionatul European pe echipe la 16 ani )

Fotbal : Echipa de juniori (2004) condusa de domnul antrenor Catalin Pascanu care a castigat titlul de campioana la faza judeteana si s-a calificat pentru faza de zona la Brasov

Echipa de juniori A1 a clubului condusa de domnul Kilin Alexandru care ocupa locul 1 la sfarsitul turului cu un record de 64 goluri marcate si doar 6 primite

Echipa de seniori CSO CUGIR condusa de domnul Kilin Alexandru – antenor princpial si Timpea Emil antrenor secund, locul 1 la sfarsitul turului

Grupele de juniori C (1999) si D (2000) conduse de domnii Kilin Alexandru si Traian Avram care s-au calificat in ,,play off” pentru retur

Echipa de cros din cadrul sectiei de atletism a clubului CSO a participat la Campionatul National faza finala la Felix

Echipa de sah a clubului si-a consolidat locul in divizia A in urma participarii la Campionatul National precum si alte premii sportivilor de la Box si Handbal

Antrenorii Clubului Sportiv au fost premiati si au fost felicitati pentru aportul pe care l-au adus la promovarea si dezvoltarea sportului cugirean : domnul Kilin Alexandru ( care pe langa trecutul fotbalistic de exceptie sub emblema Cugirului, a fost printre primii oameni care au pus umarul la realizarea performantelor acestui club avand rezultate deosebite cu juniorii pe care ii antreneaza si cu echipa mare ), domnul Catalin Pascanu ( un antrenor care a tinut mereu pe podium echipa de seniori a CSO Cugir, a castigat titlul de campion judetean cu echipa de juniori (2004) si a terminat pe podium cu echipa CSO Cugir II ), domnul Timpea Emil (un antrenor de asemenea cu multe evolutii sub echipamentul cugirean care a condus prima echipa ca si principal pana cu cateva etape inainte de final), domnul Traian Avram (pentru performantele de la juniori) precum si domnii Gheorhe Harceaga si Pacurar Ioan de la sectia de tenis, Lupu Vasile la sectia de sah, Gheorghe Constantin la sectia de box si Micu Petru la handbal toti cugireni fosti sportivi de performanta cu rezultate notabile la sectiile pe care antreneaza.

A fost o festivitate frumoasa si o incheiere de an prolific pentru sportul cugirean. In incheiere uram tuturor sarbatori fericite multa sananate, liniste si bunastare iar noul an sa va aduca implinirea tuturor dorintelor ! „

Articol scris de Bogdan Petric

 

Dan HENEGAR

Te-ar putea interesa și:

Nevoie URGENTĂ de donatori la Centrul de Transfuzie Alba: Ce grupe de sânge au stoc insuficient

Centrul de Transfuzie Sanguină Alba face un apel către cetățenii județului, pentru a dona de urgență sânge, în special cei… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

A prezentat polițiștilor un permis de conducere italian, care se presupune că este fals. Tânăr din Lunca Mureșului, CERCETAT de polițiști

Polițiștii din Ocna Mureș au oprit, în data de 11 ianuarie, un tânăr din comuna Lunca Mureșului, care a prezentat… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Veteranul de război Gheorghe Tamaș din Daia Română, sărbătorit la 98 de ani de reprezentanți ai Armatei Române și oficialități

Veteranul de război Gheorghe Tamaș din Daia Română a fost omagiat la împlinirea venerabilei vârste de 98 de ani de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Primăria Sebeș continuă procedurile reabilitarea şi revitalizarea Parcului Arini. Licitația pentru proiectare a fost publicată în sistemul de achiziții publice

Primăria Sebeș continuă procedurile reabilitarea şi revitalizarea Parcului Arini. Licitația pentru proiectare a fost publicată în sistemul de achiziții publice… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba a fost RENOVATĂ pentru iubitorii de carte, cu dizabilități

Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba este instituția publică de cultură care are rolul de a gestiona documente și baze de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

67 de persoane sancționate de către polițiștii din Alba pentru nerespectarea măsurilor și normelor de protecție împotriva COVID-19. Activățile de verificare ale IPJ Alba continuă

Continuă activitățile Inspectoratului de Poliție Județean Alba în vederea verificării modului în care se respectă prevederile Legii nr 55 din… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

13 ianuarie: Exponatul lunii la Muzeul Național al Unirii din Alba Iulia. Depozitul de bronzuri de la Gâmbaș

Miercuri, 13 ianuarie 2021, ora 1100, la Muzeul Național al Unirii Alba Iulia va fi vernisat exponatul lunii ianuarie: Depozitul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

28 Comentarii

M.C. 5 decembrie 2012 at 22:12

„Gala sportului cugirean”….Rizi cu lacrimi!Bun,dar ce cauta Sinedru acolo,care nu a facut sport in viata lui.SE VEDE CLAR DE LA O POSTA,CAMPANIE ELECTORALA!!!!!Pusa activitatea si inainte de alegeri.Bai penalilor,credeti ca alti sint prosti?Cinste tuturor celor implicati,in activitatile sportive ale clubului,insa DIN PACATE COOPTATI SI POLITIC,DE PRIMAR CARE TAIE SI SPINZURA,DUPA BUNUL LUI PLAC SI IN ACEA ASOCIATIE SPORTIVA CA SI IN PRIMARIA CUGIR!!!Unii se viseaza,mari presedinti si patroni,de club,de fotbal insa,stati usor,nu sinteti decit NISTE AMATORI(conducatorii).Credeam,sau eram naiv,ca se implica cineva in sport,cu inima,sau de placere,insa atita vreme cit EI,nu au facut sport in viata lor(TEBAN,SIMEDRU)este clar ca este vadit,UN MARE INTERES MATERIAL.JOS TILHARIII!!

pentru MC 6 decembrie 2012 at 10:33

patronii aia si conducatorii de care tu zici au facut ca acesti copii sa poata sa faca un sport si sa faca performanta sa faca numele orasului cunoscut in bine nu in rau cum faci tu care esti frustrat ca te-a dat afara cand oi fi si tu primar poti sa faci ce vrei tu

M.C. 6 decembrie 2012 at 11:54

Documenteaza-te si nu vorbii prostii,ca si cind,lucrezi pe ogorul edilului(despre chestia,cu datul afara).Cit despre performanta,ma faci sa rid…”Probabil”ca visati,la champions league?Sau poate,s-o fii nascut vreu Messi,sau joaca vreun Cristiano Ronaldo,pe la Cugir si nu se stie?Coboriti cu picioarele pe pamint,ptr ca,in momentul unei deceptii de proportii(vezi meciurile de baraj,de-a lungul timpului)sa nu suferiti.Nu nega nimeni,eforturile pe care le fac,colectivul de antrenori si sportivi,insa este stiut de multi,cam la cit e ceasul…

alooo 6 decembrie 2012 at 15:28

prietene de Bogdan Borza ai auzit?alea nu sunt performante?clubul are o multime de sectii nu numai fotbal iar acolo daca te uiti la copii si juniori echipele sunt pe primele locuri dar cand nu ajungi la struguri zici ca sunt acrii nu?

grigore 6 decembrie 2012 at 3:44

MAI M.C. alias ciucurel prima data fa o mica operatie la nasoi si dupa aceeaia ai voie sa vorbesti …..pinochio..bine ca sa scapat orasul de o jogodie cu nasul mareeee…mareeeee

M.C. 6 decembrie 2012 at 4:19

MAI GRIGORE-ALIAS LINGAU,CU BUBE IN GURA SI PE LIMBA AL PENALILOR,DE ATITA LINS KURURI!!!In primul rind boule,ma numesc Marcel Cioran si scriu cu pseudonim,bai boule,sa nu stie prietenii mei.E acum,daca tot mi-am dat numele si tot te legi,de unii-altii,omul ala ca tot avea,nasul mare(la cultura ta generala,excrementule)nu ai avut ce zice si tu,poate sta bine cu mandravela,care ti-o baga tie pe git,sa ti-l largeasca(fara operatie estetica).Si 2,din cite stiu,el e plecat,undeva unde,de cind mata te-a nascut,sau in visele tare erotice,unde tu-ti faci laba,tu nu poti ajunge.Si 3,bai dejectie sociala,decit lihnit de foame si rupt in kur ca tine,aici in Cugir,mai bine trai decent in alta parte.Dar tu,de unde sa stii,un biet vierme,care stai ca parazitu.Si mai ceva.Bai boustene,pe om,daca asa l-a creat Dumnezeu,frumos sau urit,nu esti tu,in masura sa JUDECI,cine este frumos sau urit,tu o jigodie,lingau si pupincurit pnlist.

xxl 6 decembrie 2012 at 8:46

bai ciucurel, esti mai prost decat prevede legea. acum vreo 2 luni cand ne contram pe forum ziceai ca esti un prieten (cunoscut) de-al lui marius ciucurel si ca te numesti Mihai Caluser! vezi-ti mai departe de spalat closetele americanilor dobitoc retard ce esti!

M.C. 6 decembrie 2012 at 11:18

Bai mu..e in baie!Prost e fiu lu tatu!Tu sa-mi dai o contra in buric,sa vad,unde iti ajunge barba.Si dobitoc,e tot fiu lu mata,excrementule,ca pseudonimul tau,este echivalent cu prostia,din capul tau si ala de sus si ala de jos.Bai jegule si dejectie retardata,ptr(cultura(subcultura)ta limbricule,tu de cind te-a nascut mata viu,nu poti sa-jungi unde este ciucurel,mai exact,poate la spalat buzi,esti tu in cugir la penali,rupt in kur si mort de foame.Da,probabil ibn visele tale erotice,unde iti faci laba si bagi in gura.In final,confunzi marfa cu ambalajul besina,vezi tu de lins kururi,pina faci bube in gura si pe limba.

suburban 6 decembrie 2012 at 15:30

mai ar trebui sa iti fie rusine pentru cum vorbesti asta da dovada a culturii si a celor 7 ani de acasa pe care nu ii ai in rest scuze ca m-am baga intre cearta voastra dar gandeste-te ca mai intra copii aici si vad ce scrii, au ce invata nu? sau asa iti inveti si copiii.

mihai 6 decembrie 2012 at 7:19

Rusine d-le primar !!!! poate gala sportivilor CSO pentru care tocati banii contribuabililor ! mai sunt si alti sportivi in Cugir care se sustin din fonduri proprii pentru ca refuzati sa le acordati un minim ajutor !!!!

xxl 6 decembrie 2012 at 8:48

apropo, cei de la FC Cugir unde sunt? sau ei joaca la Romoshel? rusine domnule primar!

gicu 6 decembrie 2012 at 10:28

ce FC CUGIR ma xxxl? Pentru ce sa fie premiati ? Ca au vandut meciurile Europei si Performantei sau ca sunt pe locul 11 si la juniori pe ultimul loc cu 100 de goluri luate? Nu ti rusine sa mai deschizi gura? FC Cugir in afara de scandaluri sa vand meciuri sa bata arbitrii si sa faca orasul de ras nu stiu
rusine ca mai ais i curajul sa deschizi gura

Anonim 6 decembrie 2012 at 12:14

Sunteți in aceeași ligă nu?Sau ați promovat in liga aIIIa si nu știu eu:) am uitat ca de 3 ani încoace tot promovați..:)

rusine? 6 decembrie 2012 at 10:31

Intr-adevar rusine ca a creat oportunitatea copiilor sa faca sport si rusine ca atatia sportivii au facut cunoscut cugirul!!! mai oameni pdlisti infumurati, basisti voi va auziti ce vorbiti ? Afara cu voi din tara javrelor ca ati tocat tara atatia ani

Anonim 6 decembrie 2012 at 12:09

1.Bravo CSO-ului pt faptul ca ajuta foarte multi copii sa facă mișcare si implicit duc un mod de viața sănătos.2.Aceasta premiere este campanie electorală pe față , nu stiu ce căuta Dan Simedru acolo:)3.Înafară de Bogdan Borza care este cel mai bun sportiv al orașului si in care s-au investit zeci de mii de euro de către părinții săi nu prea vad nici o performanța in cadrul CSO…liga aIV a la fotbal nu cred ca este ceva deosebit,restul secțiilor nu am văzut sa aibă vreun rezultat notabil, ceva la nivel national…4.Cred ca mai sunt si alte sporturi unde sunt intr-adevăr performanțe dar din păcate nu aparțin de CSO,concursuri naționale câștigate si acestea doar din fonduri proprii.Referitor la FC Cugir cred ca este destul de greu sa susțina o echipa doar 2-3 oameni din proprii lor bani, de aceea sunt unde sunt si nu neaparat ca CSO sunt mai buni.

amadeus 6 decembrie 2012 at 13:26

foarte bine ca se promoveaza miscarea sportiva in orasul cugir , dar de ce numai fotbalu , pentru ca stim cu toti ca aici se fac cele mai mari afaceri . ore de ce pascanu nu mai este antrenor la seniori pentru ca nu isi inparteau plamanda , bine o sa ziceti ca la dat la juniori pai la dat la juniori sa nu ii dea in primire si ii lucreaza n evasta la primarie ,ore domnilor fotbalisti vati gindit vreo data ca sinteti platiti din bani publici , ore itu a venit aici pe pupe , de ce celelalte secti nu au treninguri , are treninguri varucu lui dom. primar , iara a adunat toata pita ce sa dat la manifestare si a pierduto prin blocul anl

grigore 6 decembrie 2012 at 14:25

bai m.c te-ai gandit ? iti tai nasul si apoi vb , tu singur te-ai dat de gol boule cu citatele tale din biblie de care tu nu esti demn de ele .postezi de atata timp numai aberatii. bai cantore sa ne pupi in cur pe tOTI PENLISTI: VORBA LUI DORU VATAFU ERAI CEL MAI PROST JUCATOR LA PARIURI DEGEABA AVEAI NASU MARE. asa ca nu te mai ascunde cicurel dupa nas ca tu singur te dai de gol . la revedere pinichio

M.C. 7 decembrie 2012 at 0:22

Bai grigore,ciine de curte al galbejitilor,si lingau,cu bube pe limba si-n gura.Cine,cu ce se da de gol limbutule?Iti place cuvintul gol.Da,de la buzunarele goale ale oamenilor,care ia-ti jefuit si pradat.Tu insuti,esti o aberatie a vietii asteia.Iti repet inca o data boule,ptr ultima data(esti prea retardat,mintal sa pricepi,culoarea galbena,ti-a afectat gindirea,e clar)nu sint persoana,pe care o tot cataloghezi de zor.Ai intrat de la inceput,in polemici cu mine idiotule,fara sa ai cea mai vaga idee,cine sint,sau ptr cine postez comentarii boule.Comentariile tale,ma vizau direct pe mine,cel care comentez,nu stiu pe cine dracu cauti si de asta ti-am dat replici,insa la nivelul tau de subzistenta,nu ai cum judeca normal.Si ca sa comentez textul postat de tine,agramatule nu stiu unde ai vazut tu,in comentariile mele,cuvintul Biblie cretinule.Din Biblie,sau de oriunde,poate da citate cine vrea,cind vrea,cum vrea boule,unul ca tine,nu poate pricepe astea,tu probabil ultimele carti citite,au fost alea de joc.Pe urma,cuvintul cantor ce-ti spune tie,besina-nimic.Las pe altii,pregatiti.Tot din context iau faptul ca,vrei sa te pup in kur pe tine si pe toti penali.SA TE PUPE CIRCUL,SANCARU,CANCERU BOULE!PE TINE SI PE TOTI GALBENII,CARE TRAITI SI FURATI DIN SUDOAREA MUNCII OAMENILOR NECAJITI,PTR CA S-A VAZUT DE LA INCEPUT CA ESTI GALBEN SI LA FATA SI LA KUR.ASA CA,LA REVEDERE RETARDATULE,EXCREMENTULE,DEJECTIE SOCIALA,SI SA VA DUCETI DRAKU,TOTI PUPINCURISTI SI LINGAII,CA DE ASTIA CA VOI,NU POATE AVANSA TARA ASTA,LEPRELOR.

grigore 7 decembrie 2012 at 1:06

(;Tu stii Doru,cine scrie aceste rinduri.Cred ca,se simte lipsa mea,la pariuri sportive?;) bai pinochio iti mai aduci aminte de articolul cu doru vatafu?? in acea zii am discutat cu doru despre articol, si mai ales de aberatiile pe care tu (ciucurel )le-ai scris la comentarii. Doru a dat un raspuns de om civilizat…dar tuuu…..vorba lui vatafu ..CIUCUREL asta este un om dement….daca te simti raspunde daca nu stai in banca ta si spala toalete in continuare. NUMAI D-ZEU TE MAI SALVEAZA !! p.s Ai grija de nasoi !!!!

M.C. 7 decembrie 2012 at 1:40

Bai besina!Cind citezi pe cineva,ai de grija sa pui si semnele de punctuatie adecvate,boule care esti,agramat.Daca nu stii care sint alea,iti spun eu-ghilimelele-cretinule.Dar tu,de unde sa stii,un jeg ca tine este paralel.Vad ca te pricepi de minune,la politica si lins carice.Nu stiu despre ce articol vorbesti,cine este acest ciucurel,dar tu esti prea bou la propriu,sa-ntelegi.Tu insuti,esti o aberatie a vietii.Si daca tot dai recomandari unora rapciugosule,du-te tu bai lepra si spala buzile galbenilor tai,si pupa-le kururile pina faci bataturi pe limba si-n gura(daca nu le ai deja).Si ca o recomandare,daca esti barbat pisatule,de ce nu te duci,sa-i spui in fata,la acest ciucurel,ce gindesti despre el.Sigur nu o faci,ptr ca esti rahat in iarba,ca majoritatea,din partidul tau-SCURSURI SI LEPRE.PS:-Nu vorbii de DUMNEZEU,tu limbricule,nu stii cu ce se maninca aceasta mincare.Tu probabil,esti satul,de la cit ai raschetat bucifale.Ai grija si la neuroni,sint semne,ca incep sa,iti iese din cap,te paraseste mintea cu alte cuvinte.Dar nu-i rau,ca tii se impinge din cap-in buci.Asa ca,du-te draku,de retardat mintal.

grigore 7 decembrie 2012 at 1:57

bai bostane se scrie cand ..nu cind. sunt ..nu sint….cea ce esti tu se numeste cacat nu excremente mai ciucurel nasu mare.

Metalurgistul Cugir de odinioară – Interviu cu Tudor Vătafu, un fotbalist de altădată…articol din 5 noiembrie boule si tu ai comentat in 6 nov boule de ciucurel.Sa nu uiti sa iti faci operatie la nasoi.Si la final un sincer dute dracu unde a intarcat mutu iapa cu tot cu nasoiul tau ala mareee mareeee!!!!!!!!!!!

cefece? 6 decembrie 2012 at 15:35

1 de ce nu au vrut cei de la fc cugir sa se asoscieze cu cso la inceput?
2 ce a facut catelusul vostru cu banii care ia primit de la primarie inainte sa fie cso cugir ?
iti raspund eu tocmai pentru ca isi batea joc de banii pe care ii primea s-a infintat un club unde totul este transparent dar atunci ei nu au mai vrut
insa nu ai cum sa intelegi ca va distrus pe toti cu o astfel de gandire

grigore 7 decembrie 2012 at 1:03

(;Tu stii Doru,cine scrie aceste rinduri.Cred ca,se simte lipsa mea,la pariuri sportive?;) bai pinochio iti mai aduci aminte de articolul cu doru vatafu?? in acea zii am discutat cu doru despre articol, si mai ales de aberatiile pe care tu (ciucurel )le-ai scris la comentarii. Doru a dat un raspuns de om civilizat…dar tuuu…..vorba lui vatafu ..CIUCUREL asta este un om dement….daca te simti raspunde daca nu stai in banca ta si spala toalete in continuare. NUMAI D-ZEU TE MAI SALVEAZA !! p.s Ai grija de nasoi !!!!

M.C. 7 decembrie 2012 at 1:48

Atit esti de bou,ca te repeti de 2 ori disperatule,de lins kuroace penale.Vai de capul tau,rupt in kur si mort de foame,maninci din ce-ti dau stapinii tai,LINGATORULE CARE ESTI…

M.C. 7 decembrie 2012 at 1:57

Era sa uit!In curind,incepe razboiul si cei ca tine,le vor putrezii stirvurile pe drumuri,de vor minca corbii din ele si asta ptr ca,esti prea bou,sa supravietuiesti,nu te pricepi decit,la lins bucile de penali.Vai de capul tau paduche,mort de foame si rupt in kur.

Anonim 7 decembrie 2012 at 23:27

Bogdan Borza doar este legitimat la CSO…știe toată lumea pe unde se antrenează el, nu mai luați laudele si performanțele altora in grădina voastră.Ce rezultate aveți pe celelalte secții????Nu prea văd nimic pe plan național,echipele de juniori sunt locul I în liga a IV a unde joacă toate satele, mai aveți de muncit până să faceți performanță…spor să aveți;)

mos craciun adevarat.... nu carcotas 8 decembrie 2012 at 1:16

Domnu anonim oare cine la lansat pe Bogdan care au fost primii lui antrenori??? Aici nu va ganditi el de aici a invatat tainele tenisului in Cugir.Haideti sa fim seriosi macar ganditi acum pozitiv in preajma sarbatorilor. De ce tot se reduce pe tenta politica macar vedeti adevarul si ar trebUI sa fiti mandru ca avem asa un campion pe BOGDAN: sarbatori fericite la toata lumea si mai ales la carcotasi !!!

Anonim 8 decembrie 2012 at 14:03

Nimeni nu contestă valoarea lui Bogdan dar trebuie să recunoașteți faptul că CSO nu era înființat când a început el să joace.Este adevărat că antrenorii lui de atunci sunt la CSO acum dar in nici un caz el nu a învățat tenis la clubul vostru.Deranjant este faptul ca va bateți cu pumnul in piept că faceți performanță, mă repet: ce rezultate aveți pe plan național la secțiile voastre înafară de Bogdan????Divizia D la fotbal reprezintă performanță pt voi?Să fim serioși,cu banii care se bagă numai la fotbal intr-o lună se poate face performanță in alte părți si alte ramuri sportive pt un an întreg.Cârcotașii aceștia sunt oameni care văd dincolo de laudele voastre…Sărbători Fericite!