FOTO| Fotbal, juniori A: Unirea Alba Iulia – Gaz Metan Mediaş 1-2. Elevii lui Dăscălescu au pierdut pe Stadionul Cetate II

Dragoş Suciu

Gaz Metan Mediaş a câştigat în faţa juniorilor A, de la Unirea Alba Iulia cu scorul de 2-1 (0-0), pe Stadionul Cetate II, din Alba Iulia, deşi elevii lui Mihai Dăscălescu nu au făcut un meci rău.

După primele 45 de minute tabela arăta 0-0, iar în a doua repriză cei care au deschis scorul au fost oaspeţii, pentru ca Iancu să aducă egalarea la jumătatea reprizei. Oaspeţii au mai înscris odată în poarta lui Clipici, spre dezamăgirea celor 50 de persoane care au asistat la meci.

Sunt dezamăgit, după evoluţia meciului cred că meritam mai mult. Din păcate am luat două goluri pe greşeli în faze defensive”, a declarat la finalul disputei, antrenorul Dăscălescu.

Unirea Alba Iulia: Clipici – Stoica, Costantea, Rus, Matei, Ioani, Iancu, Schiau, Buda, Rahovean şi Lăsconi

Juniorii A de la Unirea Alba Iulia vor juca următorul meci în deplasare, contra Universităţii Craiova, duminică, 13 septembrie, de la ora 12.00.

[nggallery id=396]

Înotătorii LPS Alba Iulia la Campionatele Naționale de seniori, tineret și juniori: Andrea Zsebe – 3 medalii de argint, ștafetele combinate – două medalii de bronz La Campionatul Național de seniori, tineret și juniori, înotătorii de la LPS Alba Iulia au reușit rezultate de apreciat, fiind adjudecate 5 medalii, toate în probele juniorilor II. Astfel, […]