Nicolae Ciucă - 2024

FOTO, Fortuna Lunca Mureşului – CS Ocna Mureş 0-0, în derby-ul ambiţiilor locale şi ale lui Gabriel Cotoară! Trei eliminări în duelul orgoliilor

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

Fortuna Lunca Mureşului – CS Ocna Mureş a fost mai mult decât un meci din Liga a IV-a Alba, dovadă fiind cele trei cartonașe roșii arătate în prima repriză: R. Moldovan (30), Divricean (44), respectiv B. Olar (34)!

S-a jucat tare, aspru, centralul Vasile Rodina având mult de furcă în primul mitan, când jocul a semănat cu o coridă, cu nervi și meleuri create între jucători. Fotbal a fost foarte puțin, ba chiar deloc, însă amfitrionii au rezistat eroic, deși au fost în inferioritate toată a doua repriză. În prelungiri, ocnamureșenii au lovit bara, prin Rațiu, iar egalul a fost sărbătorit de elevii lui Cotoară precum o mare victorie.

Orgolii locale, ambiţiile amfitrionilor care nu au câştigat niciodată în faţa „jupânilor”, revirimentul înregistrat de Fortuna sub comanda lui Gabriel Cotoară, plus tensiunea instaurată la începutul anului, când actualul „principal” al gazdelor a îndrăznit să-l înfrunte pe Sorin Corpodean, caz ce s-a transformat într-un imens scandal, au pus, fiecare, câte un picur, pe plita şi aşa încinsă!

Viitorul Spicul Daia Română – Euro Şpring, Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Viitorul Sîntimbru

[nggallery id=4819]

Volei Alba Blaj – Rapid București 3-1, în Divizia A1 la volei feminin | Vicecampioana, victorie la primul meci în „Alba Blaj” Arena Volei Alba Blaj a învins Rapid București, scor 3-1 (25-17, 23-25, 25-18, 25-19), la prima reprezentație stagională în „Alba Blaj” Arena. Confruntarea contând pentru etapa a treia a Diviziei A1 a strâns […]