FOTO Festivitate decernare premii – Concursul Naţional „Mesajul meu Antidrog”. Care sunt câștigătorii

În data de 15 iunie 2015, ora 12 în sala Mihai Viteazul din cadul Instituţiei Prefectului Alba, a avut loc festivitatea decernării premiilor Concursului naţional „MESAJUL MEU ANTIDROG” – ediţia a XII-a faza judeţeană, organizată de Centrul de Prevenire, Evaluare şi Consiliere Antidrog Alba,  Consiliul Judeţean Alba şi  Inspectoratul Şcolar al Judeţului Alba.

concurs04Aflat la cea de-a XII-a ediţie, concursul naţional „MESAJUL MEU ANTIDROG” implementat de Agenţia Naţională Antidrog, are drept scop prevenirea consumului de droguri în mediul şcolar, prin implicarea elevilor în activităţi extraşcolare de petrecere a timpului liber. La festivitatea de premiere au participat preşedintele Consiliului Judeţean Alba Ion Dumitrel, inspectorul educativ Codruţa Lodroman din partea Inspectoratului Şcolar al Judeţului Alba şi şeful Centrului Regional de Prevenire, Evaluare şi Consiliere Antidrog Alba Iulia insp. pr. de poliţie Cristina Ghirca. Premiile constând în tablete, set boxe audio şi căşti audio au fost  acordate cu sprijinul financiar al Consiliului Judeţean Alba.

ELIT

Câştigătorii Concursului Naţional „MESAJUL MEU ANTIDROG”, ediţia a XII-a,  faza judeţeană cu tema „Colorează-ţi viaţa altfel… fără droguri”:

■ Secţiunea film de scurt metraj:

Categoria de vârstă: liceu

 

Locul I    :

– nume şi prenume: Tufariu Iulia Adriana;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, clasa a IX-a A;

– Profesor coordonator: Mureşan Laura.

 

Locul II:

– nume şi prenume: Gaspar Vlad Gheorghe;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, clasa a IX-a A;

– Profesor coordonator: Mureşan Laura.

 

Locul III:

– nume şi prenume: Lazăr Maria Diana;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a XI-a C;

– Profesor coordonator, Andreea Hamorszki.

■ Secţiunea spot antidrog: 

Categoria de vârstă: liceu

 

Locul I    :

– nume şi prenume: Oltean Emilia;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, clasa a IX-a;

– Profesor coordonator: Palcu Carmen.

 

Locul II   :

– nume şi prenume: Mohai-Zanora Tania-Diana;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, clasa a IX-a;

– Profesor coordonator: Palcu Carmen.

 

Locul III :

– nume şi prenume:Dăian George;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, clasa a IX-a;

– Profesor coordonator: Mureşan Laura.

■ Secţiunea eseu literar:

 

Categoria de vârstă: liceu

 

Locul I:

– nume şi prenume: Calo Andreea Maria;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a XI-a;

– Profesor coordonator: Gâlea Gabriela.

Locul II:

– nume şi prenume:Creţu Cosmin-Emanuel;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Mihai Viteazul” Alba Iulia, clasa a XI-a;

– Profesor coordonator: Mircea Cosmina

Locul III:

– nume şi prenume:Pascu Antonia;

– unitatea şcolară: Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” Albaiulia, clasa a X-a;

– Profesor coordonator: Ciocan Carmen.

 

 

Categoria de vârstă: gimnaziu

 

Locul I:

– nume şi prenume: Popa Andrei;

– unitatea şcolară: Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” Alba Iulia, clasa a VIII-a;

– Profesor coordonator: Puşcaş Mihaela.

 

Locul II:

– nume şi prenume:Săliştean Dan;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiş” Alba Iulia, clasa a VIII-a;

– Profesor coordonator: Turcu Iuliana.

 

Locul III:

– nume şi prenume:Bocăniciu Cristina;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiş” Alba Iulia, clasa a VI-a;

– Profesor coordonator: Turcu Iuliana..

 

■ Secţiunea arte vizuale pictură:

 

Categoria de vârstă: liceu

 

Locul I:

– nume şi prenume: Maier Diana;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a IX-a C;

– Profesor coordonator: Fulea Sorina Diana.

Locul II:

– nume şi prenume: Dragomir Oana Adriana;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a IX-a C;

– Profesor coordonator : Andreea Hamorszki.

Locul III:

– nume şi prenume: Munteanu Ştefania Iulia;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a XI-a C;

– Profesor coordonator: Andreea Hamorszki

 

Categoria de vârstă: gimnaziu

 

Locul I:

– nume şi prenume:Fleşer George;

– unitatea şcolară: Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia, clasa a VII-a B;

– Profesor coordonator: Cosmin Dragoman

 

Locul II:

– nume şi prenume:Degan Paul Ioan;

– unitatea şcolară: Seminarul Teologic „Sfântul Simion Ştefan” Alba Iulia, clasa a VIII-a;

– Profesor coordonator: Puşcaş Mihaela

 

 

Locul III:  Pop Alexandra;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia, clasa a V-a A;

– Profesor coordonator: Popa Diane

■ Secţiunea arte vizuale grafică:

Categoria de vârstă: gimnaziu

 

Locul I:

nume şi prenume: Danose Dariana;

– unitatea şcolară: Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia, clasa a VII-a B;

– Profesor coordonator: Cosmin Dragoman

Locul II:

– nume şi prenume: Graur Alexandra;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiş” Alba Iulia, clasa a VII-a;

– Profesor coordonator: Turcu Iuliana

Locul I:

– nume şi prenume:Bâja Alexandra;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş, clasa a V-a;

– Profesor coordonator: Popa Diane.

 

Categoria de vârstă: liceu

 

Locul I:

-nume şi prenume: Paştiu Roxana;

– unitatea şcolară: Liceul cu Program Sportiv Sebeş, clasa a X-a;

– Profesor coordonator: Popa Diane.

Locul II:

– nume şi prenume:Băltuţă Ciprian;

– unitatea şcolară: Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa”, clasa a IX-a;

– Profesor coordonator: Ciobanu Adriana Gabriela

Locul III:

– nume şi prenume: Nuţ Emilia;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a XII-a;

– Profesor coordonator: Andreea Hamorszki.

Cu deosebită consideraţie, Claudiu DUŞA – Coordonator CPECA Alba

(V.N.)

[Gallery not found]

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

FOTO| Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba a fost RENOVATĂ pentru iubitorii de carte, cu dizabilități

Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba este instituția publică de cultură care are rolul de a gestiona documente și baze de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Primăria Sebeș continuă procedurile reabilitarea şi revitalizarea Parcului Arini. Licitația pentru proiectare a fost publicată în sistemul de achiziții publice

Primăria Sebeș continuă procedurile reabilitarea şi revitalizarea Parcului Arini. Licitația pentru proiectare a fost publicată în sistemul de achiziții publice… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Veteranul de război Gheorghe Tamaș din Daia Română, sărbătorit la 98 de ani de reprezentanți ai Armatei Române și oficialități

Veteranul de război Gheorghe Tamaș din Daia Română a fost omagiat la împlinirea venerabilei vârste de 98 de ani de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

67 de persoane sancționate de către polițiștii din Alba pentru nerespectarea măsurilor și normelor de protecție împotriva COVID-19. Activățile de verificare ale IPJ Alba continuă

Continuă activitățile Inspectoratului de Poliție Județean Alba în vederea verificării modului în care se respectă prevederile Legii nr 55 din… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Nevoie URGENTĂ de donatori la Centrul de Transfuzie Alba: Ce grupe de sânge au stoc insuficient

Centrul de Transfuzie Sanguină Alba face un apel către cetățenii județului, pentru a dona de urgență sânge, în special cei… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

13 ianuarie: Exponatul lunii la Muzeul Național al Unirii din Alba Iulia. Depozitul de bronzuri de la Gâmbaș

Miercuri, 13 ianuarie 2021, ora 1100, la Muzeul Național al Unirii Alba Iulia va fi vernisat exponatul lunii ianuarie: Depozitul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro