FOTO| Eleva de nota ZECE a Colegiului Militar din Alba Iulia. A primit epoleții albaștri, cel mai înalt grad onorific, pentru meritele sale
Anamaria Șteopoae, eleva de 10 a Colegiului Militar „Mihai Viteazul” din Alba Iulia, poartă pe epoleții albaștri gradul de elev plutonier adjutant.
„Mă voi strădui să devin un model pentru colegii mai mici, ghidându-i în călătoria lor în școala desăvârșirii adolescentine”, a spus Anamaria Șteopoae, noul elev plutonier adjutant al Colegiului Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia.
Anamaria a încheiat clasa a XI-a cu cea mai mare medie, 10, și va purta pe epoleții albaștri, timp de un an până la absolvire, cel mai înalt grad onorific acordat elevilor în colegiul militar, gradul de elev plutonier adjutant.
Pentru eleva plutonier adjutant Anamaria Șteopoae acest grad reprezintă o încununare a muncii depuse în cei trei ani de liceu militar și în același timp un angajament pentru a continua pe drumul performanței, pentru a fi model, sprijin și călăuză colegilor mai mici.
„Sunt foarte onorată să port pe epoleții uniformei gradul onorific de elev plutonier adjutant. Sunt fericită că munca depusă de-a lungul celor trei ani, petrecuți în această prestigioasă instituție de învățământ militar liceal, a dat roade. Totodată, această avansare în grad reprezintă o misiune care presupune foarte multă responsabilitate și devotament, însă mă voi strădui din plin să devin un model pentru colegii mai mici, ghidându-i în călătoria lor în școala desăvârșirii adolescentine”, a spus eleva plutonier adjutant Anamaria Șteopoae.
Felicitări, Anamaria, mult succes în noua misune încredințată!
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
UPDATE: FOTO | INCENDIU pe autostrada A10 Sebeș-Turda: O autobasculantă a luat foc pe sensul Turda-Sebeș. Trafic blocat
UPDATE: FOTO | INCENDIU pe autostrada A10 Sebeș-Turda: O autobasculantă a luat foc pe sensul Turda-Sebeș. Trafic blocat Circulația este blocată temporar în urma unui incendiu produs la o autobasculantă pe A10 km 30, calea 2 (sensul Turda-Sebeș), a anunțat DRDP Cluj. Citește și: FOTO | INCENDIU violent izbucnit la un autoturism în zona Cetății: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 19 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie 1967: Tudor Arghezi, unul dintre cei mai importanți și mai influenți scriitori ai țării noastre, încetează din viață