FOTO: De 8 martie, zeci de șoferițe întâlnite în trafic pe raza orașului Câmpeni au fost ,,amendate” cu flori de către polițiști
8 Martie – Ziua Internațională a Femeii – a fost sărbătorită cu siguranță peste tot în lume, iar doamnele și domnișoarele s-au aflat parcă mai mult ca de altădată în centrul atenției tuturor, fiind sărbătorite și prețuite de toți, primind cadouri de la cei dragi și multe flori în semn de iubire și respect.
Citește și: Mesaje de 8 Martie • Texte cu URĂRI de 8 Martie. FELICITĂRI de 8 Martie care pot fi transmise prin SMS de Ziua Femeii
Iar cum florile sunt lucrurile cele mai des oferite femeilor de ziua lor, printre cele care au fost surprinse plăcut cu aceste mici cadouri de 8 Martie se regăsesc și câteva zeci de doamne și domnișoare din Munții Apuseni, mai exact șoferițele care conduceau pe raza orașului Câmpeni, acestea fiind oprite în trafic nu pentru a li se verifica actele sau mașina, ori pentru a fi informate sau chiar amendate că au săvârșit o contravenție, ci pentru a primi câte o floare de la polițiștii din localitate.
Astfel, ca o premieră, în acest an Poliția orașului Câmpeni, polițiștii Secției 9 Poliție Rurală Câmpeni dar și Poliția Locală Câmpeni s-au mobilizat cu ,,efective mărite” pentru a împărți flori cu dragă inimă doamnelor și domnișoarelor întâlnite în trafic pe drumurile naționale sau din cele centrul orașului, ocazie cu care le-au urat tuturor să aibă o zi și o primăvară fericită, cu multe bucurii și împliniri.
Ovidiu CULDA
[nggallery id=5282]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei Victimele infracțiunilor sexuale pot beneficia de un sprijin financiar de până la cinci salarii minime brute, adică suma de 18.500 lei. Pentru a primi acești bani, este necesar ca persoana respectivă să depună o cerere la Tribunalul de unde are domiciliu. Citește și: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 10 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României