Nicolae Ciucă - 2024

FOTO| CSM Unirea Alba Iulia, medalie de bronz la Campionatul Național de Șah pe echipe sub 18 ani găzduit la Sebeș

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

CSM Unirea Alba Iulia a ocupat locul 3 pe echipe sub 18 ani la Campionatele Naționale de Șah clasic desfășurate în perioada 28 octombrie – 3 noiembrie, la Sebeș.

CSM Unirea Alba Iulia a fost reprezentat de 3 echipe:

• U10 (Stan Vlad, Leahu David, Budae Alexandru);
  • U16 (Vesa Mihai Dragoș, Gomboș Ioan Mihai, Simina Alexandru Ioan, Cioruța Alexandru);
  • U18 (Tâmpea Radu, Tarciuc Ianis, Burja-Udrea Răzvan-Andrei, Macarie Maia-Elisabeta).

Capitani: Costachi Mihnea și Cordea David

Echipa U18 a reușit să obțină medalia de bronz la Șah rapid, dupa ce în competiția de Șah clasic a pierdut la limită locul 3, în ultima rundă, clasându-se pe locul 4. În proba de Șah rapid, pe locul 1 s-a clasat CS Dinamo București, locul secund fiind ocupat tot de un club din capitală, CSM București. Competiția a fost puternică, adunând la start un număr dublu de echipe față de anul precedent.

Festivalul șahist va continua în acest weekend la Sebeș cu al 5-lea concurs Romanian Grand Prix, urmând ca finala Grand Prix să aibă loc la Alba Iulia, în perioada 4-5 Decembrie.

Volei Alba Blaj – Rapid București 3-1, în Divizia A1 la volei feminin | Vicecampioana, victorie la primul meci în „Alba Blaj” Arena Volei Alba Blaj a învins Rapid București, scor 3-1 (25-17, 23-25, 25-18, 25-19), la prima reprezentație stagională în „Alba Blaj” Arena. Confruntarea contând pentru etapa a treia a Diviziei A1 a strâns […]