FOTO: Carrefour Market din Alba Mall este gata de deschidere – albaiulienii sunt așteptați la cumpărături din 23 octombrie, începând cu ora 8.00

carrefour002Începând de joi, 23 octombrie, albaiulienii sunt așteptați la cumpărături în noul Carrefour Market din Alba Mall. Programul va fi de luni până sâmbătă, între orele 8.00 și 22.00 iar duminica între orele 8.00 și 20.00.

Supermarketul propune un nou stil de a face cumpărături, bazându-se pe valorile promovate: personal amabil, rapiditate la case, satisfacție din partea clientului, produse Carrefour la prețuri accesibile, produse Bio și Dietetice, fructe și legume proaspete, de o calitate superioară, controlată zilnic.

ELIT

Carrefour Market este lanţul de magazine ce operează peste 70 de supermarketuri în România, deţinute de francezii de la Grupul Carrefour, iar cel mai apropiat de Alba Iulia se afla, până acum, în Sibiu.

Carrefour este cel mai mare retailer european şi al doilea din lume, după Wal-Mart. Cu 456.000 de angajaţi în 30 de ţări, Carrefour are numeroase divizii şi subsidiare în Uniunea Europeană, America de Sud, Africa şi Asia. In România, Grupul Carrefour numara 160 magazine dintre care 25 hipermarket-uri „Carrefour”, 78 supermarket-uri „Market”, 56 magazine de proximitate „Express” si un website de comerț online.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

12 Comentarii

j 20 octombrie 2014 at 21:40

Din din ce am putut vedea pe rafturi, preturile afisate sunt mai mari decat la Kaufland :(.

d 20 octombrie 2014 at 21:45

cum ai vazut preturile, daca magazinul nu e inca deschis?

j 20 octombrie 2014 at 22:07

Uita-te atent la pozele de mai sus ca la unele produse se vad preturile afisate. Daca iti faci singur cumparaturile si sti preturile de la alte magazine o sa iti dai si singur seama ce si cum…

dutu 20 octombrie 2014 at 22:33

@j
Și ce ai vrea? Să ai cele mai bune servicii și cele mai faimoase nume în retail la preț de Lil s – au de piață ?.
Ăsta e ca și cum vrei un Jaguar sau un Mercedes la preț de Dacia logan.
Oricum Carfur au prețuri decente în România comparație cu alte țări.

dutu 20 octombrie 2014 at 22:40

@j
Carrefour nu este un supermarket low cost ci se bazează pe alte valori : personal amiabil rapiditate la case personal amiabila și așa mai departe Mr.j mai citește articolul încă o dată să înțelegi mai bine.

j 21 octombrie 2014 at 8:30

Nu am stiut ca in alte parti personalul nu este amabil si ca ma injura sau imi vorbeste urat. Dar pot merge linistit sa iti cheltui banii unde vrei ca nu este treaba mea.

lulu 21 octombrie 2014 at 7:13

nu știți?tigăi la ofertă vor fi?

dolfi 22 octombrie 2014 at 14:38

mie-mi trebuie niste bormasini… sau niste oale…si tigaile or fi bune!

Je 21 octombrie 2014 at 8:14

Vedeti ..tocmai de asta e binevenita „concurenta” !!

Putem alege d.p.d.v. pret,calitate,marca etc.

Daca nu stim decat kaufland…..

mm 21 octombrie 2014 at 8:28

Are pe Draq… Carrefour Market o sa fie mai scump de cat speluncile Agra’s sau Dacia. Deci marcati banu’ si apreciati „calitatea serviciilor oferite” (poate includ si un blowjob in banii aia?).

Roshu 21 octombrie 2014 at 21:11

Brace Yourselves: Vine Joia tigailor in Alba Iulia:)))

Maria 22 octombrie 2014 at 13:26

Cred ca la Dacia si la Agra’s vor fi mai mici preturile.