FOTO | Campionat de fotbal și table organizat de Jandarmeria Alba cu ocazia Zilei Jandarmeriei Române: Echipele câștigătoare și premianții, recompensați cu diplome, medalii și cupe
Campionat de fotbal și table organizat de Jandarmeria Alba cu ocazia Zilei Jandarmeriei Române: Echipele câștigătoare și premianții, recompensați cu diplome, medalii și cupe
Jandarmeria Alba a organizat, cu prilejul Zilei Jandarmeriei Române, un eveniment sportiv dedicat echipei și camaraderiei, care a inclus un campionat de fotbal și o competiție de table, reunind jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Alba.
Activitățile au avut loc ieri, 27 martie la Baza Sportivă Micești și au fost menite să întărească relațiile între colegi, să promoveze un stil de viață sănătos și să celebreze profesionalismul și dedicația jandarmilor.
Evenimentul a debutat cu un campionat de fotbal, în care 8 echipe de jandarmi s-au întrecut în meciuri pline de energie și determinare. Competiția a fost strânsă, iar participanții au arătat o mare pasiune și spirit de echipă. Meciurile au fost susținute de colegii din toate structurile unității, iar atmosfera a fost una deosebit de prietenoasă și colaborativă, subliniind importanța muncii în echipă și a unui fizic bine pregătit.

După competiția de fotbal, evenimentul a continuat cu o competiție de table, care a adus un plus de concentrare și strategii ingenioase, aducand jandarmii împreună, într-un cadru relaxat, dar plin de tensiune sportivă.
La final, domnul colonel Pașca Tudor Gheorghe, Inspectorul șef al Jandarmeriei a premiat performanțele colegilor cu diplome, medalii și cupe. Locul I la fotbal a revenit Detașamentului 3 Jandarmi Aiud , locul al II-lea a revenit Detașamentului 2 Jandarmi Alba Iulia, iar locul al III-lea Detașamentului 4 Jandarmi Câmpeni.
De asemenea a fost premiat cel mai bun jucător – sergent major Târziu Mihai Viorel, cel mai bun portar – plutonier Man Călin-Nicolae și golgheterul campionatului- sergent major Avram Ilie.
La competiția de table, locul I a fost ocupat de – plutonier adjutant șef Leonte Daniel, locul al II -lea – plutonier adjutant Crișan Virgiliu- Claudiu , locul al III- lea – plutonier adjutant șef Savonea Marius Mihăiță.
Prin aceste competiții, ne dorim să celebrăm nu doar istoria și tradiția instituției noastre, dar și sănătatea fizică și mentală care sunt esențiale în activitatea noastră zilnică.
Mulțumim colegilor care au răspuns prezent invitației noastre de a participa la această activitate.
Secțiune Știri sub articolul principal
Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE

Știri recente din categoria Curier Județean
Jandarmii din Alba, la datorie în weekendul 27-28 iunie 2026: Vor asigura măsurile de ordine la manifestările dedicate Zilei Drapelului Național al României și la alte evenimente importante din județ
Jandarmii din Alba, la datorie în weekendul 27-28 iunie 2026: Vor asigura măsurile de ordine la manifestările dedicate Zilei Drapelului Național al României și la alte evenimente importante din județ În perioada 26–28 iunie 2026, jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean „Avram Iancu” Alba vor fi prezenți în teren pentru asigurarea măsurilor de ordine […]
14 străzi din comuna Rimetea vor fi modernizate: În ce stadiu este proiectul Administrația locală din comuna Rimetea, județul Alba, face ultimii pași procedurali pentru implementarea unui proiect de modernizare a infrastructurii rutiere care vizează 14 străzi din localitate, în lungime totală de aproximativ 3,47 kilometri. Primăria Rimetea a lansat, miercuri, 24 iunie 2026, în […]
FOTO | Steagul tricolor din Lupșa: Povestea simbolului, păstrat timp de peste un secol,
Steagul tricolor din Lupșa: Povestea simbolului Marii Uniri păstrat timp de peste un secol Steagul tricolor din Lupșa, păstrat cu grijă timp de peste un secol, este considerat singurul drapel purtat la Marea Adunare Națională de la Alba Iulia, din 1 Decembrie 1918, care s-a păstrat până în prezent. Interviu realizat de Mădălina Corina Diaconu […]








