FOTO | Campionat de fotbal și table organizat de Jandarmeria Alba cu ocazia Zilei Jandarmeriei Române: Echipele câștigătoare și premianții, recompensați cu diplome, medalii și cupe
Campionat de fotbal și table organizat de Jandarmeria Alba cu ocazia Zilei Jandarmeriei Române: Echipele câștigătoare și premianții, recompensați cu diplome, medalii și cupe
Jandarmeria Alba a organizat, cu prilejul Zilei Jandarmeriei Române, un eveniment sportiv dedicat echipei și camaraderiei, care a inclus un campionat de fotbal și o competiție de table, reunind jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Alba.
Activitățile au avut loc ieri, 27 martie la Baza Sportivă Micești și au fost menite să întărească relațiile între colegi, să promoveze un stil de viață sănătos și să celebreze profesionalismul și dedicația jandarmilor.
Evenimentul a debutat cu un campionat de fotbal, în care 8 echipe de jandarmi s-au întrecut în meciuri pline de energie și determinare. Competiția a fost strânsă, iar participanții au arătat o mare pasiune și spirit de echipă. Meciurile au fost susținute de colegii din toate structurile unității, iar atmosfera a fost una deosebit de prietenoasă și colaborativă, subliniind importanța muncii în echipă și a unui fizic bine pregătit.

După competiția de fotbal, evenimentul a continuat cu o competiție de table, care a adus un plus de concentrare și strategii ingenioase, aducand jandarmii împreună, într-un cadru relaxat, dar plin de tensiune sportivă.
La final, domnul colonel Pașca Tudor Gheorghe, Inspectorul șef al Jandarmeriei a premiat performanțele colegilor cu diplome, medalii și cupe. Locul I la fotbal a revenit Detașamentului 3 Jandarmi Aiud , locul al II-lea a revenit Detașamentului 2 Jandarmi Alba Iulia, iar locul al III-lea Detașamentului 4 Jandarmi Câmpeni.
De asemenea a fost premiat cel mai bun jucător – sergent major Târziu Mihai Viorel, cel mai bun portar – plutonier Man Călin-Nicolae și golgheterul campionatului- sergent major Avram Ilie.
La competiția de table, locul I a fost ocupat de – plutonier adjutant șef Leonte Daniel, locul al II -lea – plutonier adjutant Crișan Virgiliu- Claudiu , locul al III- lea – plutonier adjutant șef Savonea Marius Mihăiță.
Prin aceste competiții, ne dorim să celebrăm nu doar istoria și tradiția instituției noastre, dar și sănătatea fizică și mentală care sunt esențiale în activitatea noastră zilnică.
Mulțumim colegilor care au răspuns prezent invitației noastre de a participa la această activitate.
Secțiune Știri sub articolul principal
Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE

Știri recente din categoria Curier Județean
Bacalaureat 2026: Peste 2.100 de candidați din județul Alba încep luni probele scrise. Reguli și calendar
Bacalaureat 2026: Peste 2.100 de candidați din județul Alba încep luni probele scrise. Reguli și calendar Luni, 29 iunie 2026, începe sesiunea iunie-iulie a examenului de Bacalaureat. În județul Alba sunt așteptați 2.126 de candidați (1.914 din promoția curentă și 212 din promoțiile anterioare). Examenul se organizează în 6 centre din județ. Calendarul examenului 29 […]
INCENDIU în Ocna Mureș: Anexă gospodărească cuprinsă de flăcări pe strada Abatorului
Incendiu în Ocna Mureș: Anexă gospodărească cuprinsă de flăcări pe strada Abatorului Secția de Pompieri Aiud intervine, în aceste momente, pentru stingerea unui incendiu izbucnit în municipiul Ocna Mureș, pe strada Abatorului, a transmis ISU Alba duminică, 28 iunie 2026, la ora 15.09. Potrivit informațiilor preliminare, incendiul se manifestă la o anexă gospodărească. Pentru gestionarea […]
„Ai grijă în ce ape te scalzi!”: Avertisment ISU Alba pentru cei care caută „orbește” răcoarea apei pe vremea toridă
„Ai grijă în ce ape te scalzi!”: Avertisment ISU Alba pentru cei care caută „orbește” răcoarea apei pe vremea toridă Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) „Unirea” al Județului Alba a transmis, duminică, 28 iunie 2026, un avertisment pentru cei carecaută „orbește” răcoarea apei pe vremea toridă. „Ai grijă în ce ape te scalzi! Zilele […]








