FOTO | Campionat de fotbal și table organizat de Jandarmeria Alba cu ocazia Zilei Jandarmeriei Române: Echipele câștigătoare și premianții, recompensați cu diplome, medalii și cupe
Campionat de fotbal și table organizat de Jandarmeria Alba cu ocazia Zilei Jandarmeriei Române: Echipele câștigătoare și premianții, recompensați cu diplome, medalii și cupe
Jandarmeria Alba a organizat, cu prilejul Zilei Jandarmeriei Române, un eveniment sportiv dedicat echipei și camaraderiei, care a inclus un campionat de fotbal și o competiție de table, reunind jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Alba.
Activitățile au avut loc ieri, 27 martie la Baza Sportivă Micești și au fost menite să întărească relațiile între colegi, să promoveze un stil de viață sănătos și să celebreze profesionalismul și dedicația jandarmilor.
Evenimentul a debutat cu un campionat de fotbal, în care 8 echipe de jandarmi s-au întrecut în meciuri pline de energie și determinare. Competiția a fost strânsă, iar participanții au arătat o mare pasiune și spirit de echipă. Meciurile au fost susținute de colegii din toate structurile unității, iar atmosfera a fost una deosebit de prietenoasă și colaborativă, subliniind importanța muncii în echipă și a unui fizic bine pregătit.

După competiția de fotbal, evenimentul a continuat cu o competiție de table, care a adus un plus de concentrare și strategii ingenioase, aducand jandarmii împreună, într-un cadru relaxat, dar plin de tensiune sportivă.
La final, domnul colonel Pașca Tudor Gheorghe, Inspectorul șef al Jandarmeriei a premiat performanțele colegilor cu diplome, medalii și cupe. Locul I la fotbal a revenit Detașamentului 3 Jandarmi Aiud , locul al II-lea a revenit Detașamentului 2 Jandarmi Alba Iulia, iar locul al III-lea Detașamentului 4 Jandarmi Câmpeni.
De asemenea a fost premiat cel mai bun jucător – sergent major Târziu Mihai Viorel, cel mai bun portar – plutonier Man Călin-Nicolae și golgheterul campionatului- sergent major Avram Ilie.
La competiția de table, locul I a fost ocupat de – plutonier adjutant șef Leonte Daniel, locul al II -lea – plutonier adjutant Crișan Virgiliu- Claudiu , locul al III- lea – plutonier adjutant șef Savonea Marius Mihăiță.
Prin aceste competiții, ne dorim să celebrăm nu doar istoria și tradiția instituției noastre, dar și sănătatea fizică și mentală care sunt esențiale în activitatea noastră zilnică.
Mulțumim colegilor care au răspuns prezent invitației noastre de a participa la această activitate.
Secțiune Știri sub articolul principal
Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE

Știri recente din categoria Curier Județean
Primăria Alba Iulia a ridicat legal automatele vechi de bilete. Hotărâre în instanță, în procesul deschis de STP
Primăria Alba Iulia a ridicat legal automatele vechi de bilete. Hotărâre în instanță, în procesul deschis de STP Primăria Alba Iulia a ridicat legal automatele vechi de bilete de pe raza municipiului, se arată în decizia instanței, în procesul deschis de STP. „Primăria Municipiului Alba Iulia a câștigat, astăzi, procesul deschis de STP Alba Iulia, […]
26 iunie 2026 | Polițiștii rutieri din Alba acționează cu sistemul e-SIGUR pe drumurile din județ: Sunt vizate zonele cu risc rutier
Polițiștii rutieri din Alba acționează cu sistemul e-SIGUR pe drumurile din județ: Sunt vizate zonele cu risc rutier Polițiștii rutieri acționează astăzi, vineri, 26 iunie 2026, cu sistemul de monitorizare a traficului e-SIGUR, pentru a depista posibile încălcări ale normelor de circulație pe drumurile publice, în zonele cu risc rutier din județul Alba. Sistemul de […]
Silvia Puie, un nou mandat de director al CJAS Alba: A obținut cel mai mare punctaj din țară. A fost singurul candidat din județ
Silvia Puie, un nou mandat de director al CJAS Alba: A obținut cel mai mare punctaj din țară. A fost singurul candidat din județ Silvia Puie a obținut un nou mandat de director al CJAS Alba, după ce a reușit să obțină un punctaj final de 91,80 în cadrul concursului pentru acest post. Punctaj probă […]









