Fostul președinte Traian Băsescu, invitat la Alba Iulia de 1 Decembrie 2017

Fostul președinte al României Traian Băsescu a fost invitat, de Ziua Națională a României, la Alba Iulia, însă până vineri, 24 noiembrie, nu a confirmat prezența.

Președintele PMP Alba, Clement Negruț, a spus, vineri, în cadrul unei conferințe de presă, că l-a invitat pe fostul președinte, Traian Băsescu, la Alba Iulia, de Ziua Națională.

De asemenea, la Alba Iulia sunt așteptați premierul Mihai Tudose, președintele Senatului, Călin Popescu Tăriceanu și președintele Camerei Deputaților, Liviu Dragnea.

Citește și PROGRAMUL de 1 DECEMBRIE 2017, Alba Iulia: Paradă militară, focuri de artificii, concerte Iris, Compact, Holograf și masă populară

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

11 Comentarii

Lewo 24 noiembrie 2017 at 13:22

Ma Negrutiu, nu ii destul ca il avem pe Piticul Atomic, pe post de clovn si paiata in Parlamentul Romaniei, care sigur „isi va da cu parerea”, la 1 Dec., ca tu mai inviti si un „cadravu politic”, inca neinmormantat!

albaiulian 24 noiembrie 2017 at 13:39

Pupal-ati in dos pe mafiotul de Base!!!! Asta-i om de invitat??!!

Pilu 24 noiembrie 2017 at 13:44

Fraţi români, veniţi să sărbătorim împreună Ziua Naţională a României !
Potrivit unor surse sigure, şefii celor doua camere ale Parlamentului vor face înante de Ziua Naţională o vizită importantă la ,,Universitatea din Aiud’’ pentru a le fi decernat titlul de ,, Doctor honoris causa- penala’’ . Acolo vor vizita şi biblioteca universitară, locul unde se vor documenta în viitor pentru noile lor ,,opere ştiinţifice’’.
Pentru a nu strica sărbătoarea oamenilor cinstiţi care vin să se bucure la Alba Iulia de Ziua Naţională a României, rugăm pe ,,rectorul Universitaţii din Aiud’’ să le asigure un sejur îndelungat cât mai plăcut.

Apocalipsa lui Rika 24 noiembrie 2017 at 16:38

dati pe ei cu gloante ca is corupti si o vandut tara !

bok 24 noiembrie 2017 at 20:22

Besescu si sleahta in celula lui Horea !!!!!!!! La brutarie jigodie!

Sorin 24 noiembrie 2017 at 22:00

Si eu l-am invitat pe Donald Trump .

HH 24 noiembrie 2017 at 22:46

MAI BINE NU !

TH 24 noiembrie 2017 at 23:32

Lewo = MITOCAN

munteanul 25 noiembrie 2017 at 10:16

De 1Decembrie, ziua Unirii, ar fi fost frumos sa participe cei care au infaptuit-o. Si pt ca nu se mai poate, vor veni politicienii zilelor noastre: Iliescu, Constantinescu, Basescu, Nastase, Dragnea, Ponta,Tariceanu,Nicolicea, Iordache,Tudose etc,etc. Vorba lui Eminescu:”Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi
Sa ajung-a fi stapâna si pe tara si pe noi!
Tot ce-n tarile vecine e smintit si stârpitura,
Tot ce-i însemnat cu pata putrejunii de natura,
Tot ce e perfid si lacom, tot Fanarul, toti ilotii,
Toti se scursera aicea si formeaza patriotii,
Incât fonfii si flecarii, gagautii si gusatii,
Bâlbâiti cu gura strâmba sunt stapânii astei natii!”

stef 25 noiembrie 2017 at 12:22

Invitatie de la hava,pentru un cadavru politic,care a distrus aceasta tara.

dolfi 25 noiembrie 2017 at 17:01

el, Tutea pe care-l pupati unii in c*r a fost cel mai mare idiot. Nu i-a cerut nimeni din popor sa sufere pt el poporul. Pacat ca a suferit si a supravietuit experimentelor de spalare a creierului.
Cu o educatie precara sau propagandista, poporul tot unul de idioti va fi indiferent cati inteligenti cred ca pot lupta singuri.
Lupta este una de durata prin EDUCATIE.
Cat despre Băse, a fost un pion ca si toti politicienii si politrucii. Un om cu un trecut dubios si in primul rand santajabil de catre sistem. In rest, circ si paine pentru un popor manelizat.