Final Four-ul Cupei României, la Sf. Gheorghe *În semifinale, CSU Alba Iulia – CSBT Alexandria
CSU Alba Iulia va întâlni CSBT Alexandria în semifinalele Cupei României, Final Four-ul acestei întreceri urmând să se dispute la Sf. Gheorghe în perioada 13-14 martie.
*”Bogdan Duma: „Am avut noroc la tragerea la sorţi”
„Din nou am avut noroc, am nimerit cu cel mai facil adversar. Deşi Alexandria ne-a învins de două ori sorţii ne-au fost favorabili. Avem şanse să jucăm finala„, a declarat Bogdan Duma, preşedintele CSU Alba Iulia.
În duelurile directe, gruparea din Alexandria a învins cu 73-71 la Alba Iulia şi 78-67 acasă, în tur.
Astăzi, la sediul Federatiei Romane de Baschet, a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din cadrul FINAL 4 Cupa Romaniei, feminin, cat si atribuirea dreptului de organizare a turneului final al competitiei KO si a ALL STAR GAME, feminin, editia 2015.
Astfel, ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe a obtinut dreptul de organizare a FINAL 4 Cupa Romaniei, feminin, sezonul 2014/2015, in perioada 13-14 martie, in Sala Sporturilor „Kati Szabo” din Sf. Gheorghe.
Astfel, semifinalele se vor disputa după următorul program: *vineri, 13 martie: Sepsi Sic Sf. Gheorghe – ICIM Arad, CSU Alba Iulia – CSBT Alexandria; *sâmbătă, 14 martie: finala mică şi finala mare.
O zi mai tarziu, in data de 15 martie 2015, tot la Sf. Gheorghe, va avea loc si ALL STAR GAME, feminin, editia 2015, in care fanii baschetului vor putea asista la spectacolul stelelor din Liga Nationala de Baschet Feminin.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
FOTO: Corvinul Hunedoara, calificare istorică în Europa League! În turul doi preliminar, duel cu NK Rijeka
Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea al Europa League, după manșa secundă a duelului cu Paksi FC (Ungaria), o calificare istorică pentru „corbii albaștri”. Gruparea de lângă furnale intră in istoria fotbalului românesc fiind prima echipă din eșalonul secund care reușește o calificare în competițiile continentale! Iar în turul următor pe hunedoreni îi […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 16 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României