FC Cugir a scăpat de o umilinţă usturătoare la Săsciori, în minutul 95 *Penalty salvator în prelungiri pentru FC Cugir

Tudor Stan

Deşi se anunţa un duel dezechilibrat, Energia Săsciori a demonstrat că este greu de învins pe teren propriu. Fotbaliştii pregătiţi de Ioan Faur, nu numai că nu s-au predat, ci au fost la câteva secunde de o victorie mare în faţa echipei FC Cugir. Sărbătoarea gazdelor a fost stricată în minutul 90+5, când centralul partidei a dictat o lovitură de la 11 metri pentru cugireni.

Iată rezultatele:

*Energia Săsciori – FC Cugir 2-2 (0-0): C. Bodea (50), Aloman (79) / Gruian (82), I.  Marcu (90+5, penalty).

Performanţa Alba Iulia a dat de pământ cu CS Ocna Mureş, formaţie pe care a învins-o la un scor de tenis.

*Performanţa Alba Iulia – CS Ocna Mureş 6-2 (3-1): C. Dănilă (8, 59, penalty), D. Ianc (18), lacău (27, autogol), Joldeş (81, 88) / Lepşa (35), Raţiu (64, penalty)

*Viitorul Sântimbru – Inter Ciugud 3-0 (1-0): Drăghiciu (28, 90+1), Dumbra (58)

*Cuprirom Abrud – Rapid Teiuş 1-1 (0-0): Sularea (80) / Rusu (90+2)

*Metalul Aiud – Olimpia Aiud 0-3 (0-2): Ponoran (1, 4), Felindean (53)

Program: *duminică, 13 octombrie, ora 16.00: Dalia Sport Daia Română – Arena Alba Iulia, Mureşul Vinţu de Jos – Industria Galda de Jos.

Înotătorii LPS Alba Iulia la Campionatele Naționale de seniori, tineret și juniori: Andrea Zsebe – 3 medalii de argint, ștafetele combinate – două medalii de bronz La Campionatul Național de seniori, tineret și juniori, înotătorii de la LPS Alba Iulia au reușit rezultate de apreciat, fiind adjudecate 5 medalii, toate în probele juniorilor II. Astfel, […]