Elevii Liceului Teoretic ”Petru Maior”, premiați la ”Gala tinerilor ocnamureșeni”
În data de 7 decembrie 2018, la Casa de cultură ,,Ion Sângereanu” din Ocna- Mureș din inițiativa și prin efortul primăriei orașului Ocna- Mureș și a Consiliului local, elevii orașului Ocna – Mureș s-au bucurat de recunoașterea publică a efortului depus în anul școlar 2017-2018.
Ca urmare a acestui eveniment recompensatoriu un număr impresionant de elevi ai ciclului primar, gimnazial și liceal, precum și cadrele didactice, antrenori, instructori au fost premiați într-un cadru generos, festiv care a elogiat meritele elevilor pentru rezultatele deosebite la învatătură din anul școlar 2017-2018. ,,Gala tinerilor ocnamureșeni” a avut drept obiectiv premierea elevilor care au obținut rezultate deosebite la învatătură în anul scolar 2017-2018, precum și a elevilor participanți la diferite concursuri materializate în premii și mențiuni la nivel județean și național. Aceste rezultate au încununat efortul elevilor și a colectivului de cadre didactice de la Liceul Teoretic ,, Petru Maior”. Elevii orașului implicați în cluburile sportive, în activitățile Casei de cultură ,,Ion Sângereanu”, din Ocna- Mureș conduși de d-na Stoica Liliana, sau în clubul copiilor au fost de asemenea recompensați în acest eveniment cultural inedit.
Îi felicităm și pe acestă cale pe toți elevii Liceului Teoretic ,, Petru Maior” care s-au detașat prin aceste rezultate deosebite, precum și pe toate cadrele didactice, instructori sau antrenori care au investit în ,,viitorul” orașului nostru și care prin efortul depus au facut cunoscut numele orașului Ocna- Mureș .
Mulțumim totodată primăriei orașului Ocna-Mureș, personal Domnului primar Silviu Vințeler, Consiliului local pentru evenimantul organizat, dar și pentru sprijinul permanent acordat educației și implicit unității noastre de învățămant.
Cu mult respect, întregul colectiv de cadre didactice al Liceului Teoretic ,,Petru Maior” Ocna- Mureș.
Director, profesor Pustai Alina Ștefania
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Curier Județean
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei Victimele infracțiunilor sexuale pot beneficia de un sprijin financiar de până la cinci salarii minime brute, adică suma de 18.500 lei. Pentru a primi acești bani, este necesar ca persoana respectivă să depună o cerere la Tribunalul de unde are domiciliu. Citește și: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 11 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României