Echipa ISU Alba campioană la fotbal în sală
Săptămâna trecută s-a desfăşurat etapa finală a celei de-a 2-a ediţii a campionatului de fotbal în sală „Cupa Asociaţiei Sportive a Pompierilor din România”, găzduită de Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Horea” al judeţului Mureş. La competiţie au participat 8 echipe reprezentând inspectoratele pentru situaţii de urgenţă judeţene Alba, Bistriţa Năsăud, Bucureşti, Bacău, Giurgiu, Harghita, Vâlcea şi Vrancea. În urma partidelor desfăşurate pe parcursul a trei zile, echipa Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Unirea” al judeţului Alba a obţinut locul întâi, fiind urmată în ierarhie de echipa judeţului Bistriţa Năsăud şi formaţia ISU „Dealu Spirii” Bucureşti. Asociaţia Sportivă a Pompierilor din România a recompensat participantele cu premii ce au constat în diplome, cupe, medalii şi bani.
În perioada 14-18 mai în localitatea Ostrava din Cehia, va avea loc Campionatul European de Futsal. La acest turneu echipa Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă va fi reprezentată de lotul echipei ISU Alba care va fi completat cu alţi 4 echipieri de la Bucureşti, Vâlcea şi Harghita. Menţionăm faptul că din lotul albaiulian fac parte jucători activi precum Rareş Gânscă (Metalul Aiud) – desemnat cel mai bun portar al turneului de la Tg Mureş, Ioan German şi Andrei Miclea (Europa Alba Iulia), Cosmin Şuvaina (CSO Cugir) – toţi legitimaţi la echipe din Liga a IV-a. (H.D.M.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
VIDEO: CSU Alba Iulia l-a prezentat pe antrenorul Alin Minteuan și obiectivele din viitorul sezon! „Vrem să ridicăm ștacheta”, a spus Minteuan
La al treilea an consecutiv petrecut pe a treia scenă fotbalistică, CSU Alba Iulia ridică ștacheta, după ce sezonul precedent a evoluat în play-off. Formația universitară l-a adus antrenor principal pe clujeanul Alin Minteuan, care a fost prezentat astăzi, oficial, în cadrul unei conferințe de presă. Rectorul Daniel Breaz a anunțat obiectivele echipei în următorul […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum o oră
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum o zi
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României