Deputatul Radu Coclici a oferit raze de bucurie la Aiud şi Ocna Mureş
Ziua de 8 Martie a fost una cu adevărat deosebită pentru deputatul PSD Radu Coclici, care şi-a arătat din nou preţuirea şi respectul pentru doamnele şi domnişoarele din judeţul Alba. Astfel, deputatul Radu Coclici, împreună cu consilierii locali din Ocna Mureş – Mircea Leahu, Gligor Oltean, Ioan Ispas şi Vasile Timoftei au oferit câteva sute de flori domnişoarelor şi doamnelor din Ocna Mureş şi din localităţile aparţinătoare, împreună cu un sincer „La mulţi ani” şi dorindu-le să aibă parte de sănătate şi bucurii, pentru că vor veni şi vremuri mai bune. De asemenea, doamnele şi domnişoarele din Aiud şi din localităţile aparţinătoare au primit şi ele flori din partea deputatului Radu Coclici şi a domnilor Liviu Rusu – consilier local al Consiliului Local Aiud şi Eugen Popa – consilier judeţean şi fost preşedinte al Consiliului Judeţean Alba. În total, Radu Coclici, împreună cu colegii săi din Partidul Social Democrat au împărţit peste 850 de flori, arătându-şi astfel preţuirea pentru reprezentantele sexului frumos. Cu acest prilej, deputatul Radu Coclici a declarat: „A fost o zi extraordinar de frumoasă nu doar pentru că au apărut primele semne ale primăverii, ci şi pentru că am avut ocazia să îmi exprim din nou preţuirea pentru ceea ce reprezintă de fapt femeia în vieţile noastre. Pentru mine, imaginea mamei mele este o icoană şi o voi respecta şi iubi toată viaţa, iar o fărâmă din aceste frumoase sentimente pe care le nutresc pentru simbolul femeii am împărţit-o ieri doamnelor şi domnişoarelor din judeţul Alba. Nu am putut să nu remarc însă tristeţea şi deznădejdea din sufletul multora… Le promit că vor veni în curând şi vremuri mai bune. Noi, la Bucureşti, şi colegii mei aici în judeţul Alba, ne vom da tot interesul pentru împlinirea acestui deziderat”, a declarat deputatul PSD Radu Coclici. (A.D.T.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Societate
26 – 28 iulie 2024 | Moto Festival în Poiana cu Goruni, lângă Vinerea: Motoare care mai de care, concurs de ceaune, muzică bună și tombolă cu premii
26 – 28 iulie 2024 | Moto Festival în Poiana cu Goruni, lângă Vinerea: Motoare care mai de care, concurs de ceaune, muzică bună și tombolă cu premii În perioada 26 – 28 iulie 2024 în Poiana cu Goruni de lângă Vinerea va avea loc o nouă ediție a Moto Festivalului organizat de Lupii Singidavei. […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 4 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 15 ore
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 2 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
21 iulie 1821: Se naște la Bacău Vasile Alecsandri, poet, prozator și dramaturg
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza