Cum l-a bagat alcoolul la închisoare pe un bărbat din Alba: Și-a întepat partenerul de pahar cu un cuțit și o foarfecă
Cum l-a bagat alcoolul la închisoare pe un bărbat din Alba: Și-a întepat partenerul de pahar cu un cuțit și o foarfecă
Un bărbat în vârstă de 33 de ani din orașul Cugir a fost condamnat de către Judecătoria Alba Iulia, la pedeapsa de 1 an închisoare în regim de detenție, pentru săvârșirea infracțiunii de loviri sau alte violențe după ce l-a lovit pe un alt bărbat cu un cuțit și o foarfecă.
În noaptea de 29 spre 30 iunie 2021, în jurul orei 01:00, în timp ce se afla la cabana deținută de persoana vătămată O.N., inculpatul A. A., folosind inițial un cuțit, iar ulterior o foarfecă, a înțepat persoana vătămată în repetate rânduri în zona feței, a gâtului și a umărului, cauzându-i leziuni a căror gravitate a fost evaluată printr-un număr de 11-12 zile îngrijiri medicale.
Starea de fapt reținută anterior rezultă din declarația persoanei vătămate, care, cu ocazia audierii, a precizat faptul că la data de 29.01.2021 s-a aflat la cabana pe care o deține în proprietate. Împreună cu persoana vătămată se mai aflau inculpatul, dar și martorul M.I. și familia acestuia compusă din soție și 3 copii.
În jurul orei 21:00, martorul a plecat de la cabană împreună cu familia sa, în imobil rămânând persoana vătămată și inculpatul, aceștia consumând băuturi alcoolice.
În continuare, persoana vătămată a precizat faptul că, brusc, fără un motiv aparent, inculpatul A. A. i-a spus că o să o omoare, moment în care a pus mâna pe un cuțit și a înțepat-o, în repetate rânduri, în zona nasului, a bărbiei, dar și în zona gâtului.
Persoana vătămată s-a apărat și a reușit să-l deposedeze pe inculpat de cuțit și să îl ascundă, însă acesta a luat dintr-un sertar o foarfecă, obiect de care s-a folosit pentru a lovi în repetate rânduri persoana vătămată în zona umărului stâng și a spatelui.
Din nou între persoana vătămată și inculpat a avut loc o îmbrânceală, ocazie cu care acesta din urmă a fost trântit la sol, iar persoana vătămată a reușit să se refugieze la un imobil aflat în apropiere, aparținând ocolului silvic, și în care se afla martorul N. I., loc în care a rămas peste noapte.
În dimineața celei de a 2-a zi, persoana vătămată s-a deplasat împreună cu martorul N. I. la cabană, ocazie cu care a constatat că toate ușile erau larg deschise, în interior erau urme de răvășire și pete de sânge.
Sentința nu este definitivă, putând fi atacată cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicarea hotărârii.
Secțiune Știri sub articolul principal
Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE

Știri recente din categoria Ştirea zilei
Locuitorii din Alba Iulia încep să se alăture șoferilor STP aflați în grevă: „Ca și cetățean al acestui oraș am venit să-i susțin. După ce ne-au purtat atâția ani în spate, măcar atât merită și ei”
Locuitorii din Alba Iulia încep să se alăture șoferilor STP aflați în grevă: „Ca și cetățean al acestui oraș am venit să-i susțin. După ce ne-au purtat atâția ani în spate, măcar atât merită și ei” După aproape două săptămâni de grevă a șoferilor Societății de Transport Public (STP) Alba Iulia, tot mai mulți cetățeni […]
VIDEO | Momentul impactului de la Teiuș, în care doi vârstnici de 77 și 80 de ani s-au ciocnit cu două tricicluri: Aceștia au fost transportați de urgență la spital
Momentul impactului de la Teiuș, în care doi vârstnici de 77 și 80 de ani s-au ciocnit cu două tricicluri: Aceștia au fost transportați de urgență la spital Doi vârstnici de 77 și 80 de ani, din Teiuș, au ajuns cu răni la spital după ce s-au ciocnit cu două tricicluri electrice, după un accident […]
ACCIDENT rutier pe DN 67C, în zona Tău Bistra: Un motociclist ar fi pierdut controlul și ar fi intrat în coliziune cu un parapet
ACCIDENT rutier pe DN 67C, în zona Tău Bistra: Un motociclist ar fi pierdut controlul și ar fi intrat în coliziune cu un parapet Un accident rutier a avut loc pe DN 67 C, în localitatea Tău Bistra, 24 iunie 2026. Din primele informații este implicat un motociclist. Acesta ar fi intrat într-un parapet după […]









