Ziarul Unirea

Cum a dat Călin Potor „cu sinceritatea-n fasole”

TECHNOVA - Înlocuiește-ți centrala

*Adevăr sau provocare? Sinceritate sau doar o scăpare?

Află din ediţia tipărită de vineri, 10 februarie, de ce a plecat Călin Potor din Partidul Democrat Liberal Alba.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

18 Comentarii

Denger 9 februarie 2012 at 21:05

Il urasc pe hava dar nici cu acest traseist nu pot sa votez asa ca stau acasa cand o sa votam primarii , pacat de oamenii adevarati din pnl care trebuie sa stea in linia 2 ca asa vrea atanasiu . O sa faceti o treaba proasta pnl o sa vedeti…

Aurelian 9 februarie 2012 at 22:10

Potorina „ai belit belingherul”, esti luat la mijloc baiatule, iti iasa zvonurile pe nas, te-a luat lumea la tinta, atat PSD-istii cat si PNL-isti, in sfarsit s-a gasit ceva sa-i uneasca puntual. Nu mai vorbii rau de fuste, ca iti joaca festele, si daca le sesconspiri „secretele”, te mananca fript. Nu stiu daca stiai, ca cea mai puternica „forta hidraulica”, sunt lacrimile unei femei, si nici un barbat fie el cat de dur nu le poate rezista.

Barfonul orasului! 9 februarie 2012 at 23:45

Jegos- jegos Potor asta! Acum vreo cateva zile l-am auzit la un radio cum a intrat in direct si l-a felicitat pe proaspatul decan al baroului av. Ioan Rus si mi-am amintit cum se lauda ca el a fost cel care a trimis o pasarica si sopteasca d-nei Gela Rus sa insface tulnicul si tot el a informat si presa despre evenimentul ce a urmat. Ca sa nu mai vorbim de toate laturile cu care improasca pe unde apuca pe fostii si actualii (si viitorii!) colegi, prieteni, neamuri, pe ei, pe sotiile lor si pe copii. Ordinar Potor asta!

CUGIR C 10 februarie 2012 at 9:00

Aureliene ! ! ! CE BINE AI SCRIE DACA AI FI APOLITIC… COMENTARIILE TALE NU VOR FI NICIODATA OBIECIVE DACA TI PARTE MIZERABILILOR DI POLITICA ROMANEASCA……

brucan 10 februarie 2012 at 9:12

Imi pare rau ca nu am avut dreptate cu cei 20 de ani, da totusi ii bine si mai tarziu ca or inceput si romanii sa se destepte, sa nu mai puna botu la toate promisiunile politicienilor, chiar daca nu recunosc unii politicieni, toate partidele sunt la fel.
Acelasi mod de promovare(pupistiincur, yesmeni, da sefu, sa traiti sefu),orice doar sa ramana la putere, indiferent la ce nivel si indiferent de nivelu lor de competenta.
Ii pacat ca am ajuns sa ne uram intre noi, au ajuns sa ne dezbine, daca esti din din alt partid esti un ciumat, tradator de tara, doar cei la putere stiu ce sa faca,nu primesc sfaturi de la nimeni iar opozitia ar fi facut mult mai bine, dar cand ajung la putere, se schimba doar oamenii pentru restu
Asta e, ne mai intalnim peste 20 de ani

Scaraoschi lu spionu.... 10 februarie 2012 at 10:51

D-le Darzu sunt si am fost de partea ta,dar daca nu va uniti toti sefii PSD din Romania ca repede intr-o sedinta extraordinara sa dati jos ,,sarpele cu ochelari si om inrudit cu spionul sef,,,atunci PSD-ul va avea o soarta crunta…Pai cum e posibil ca acest Ponta sa mearga in Parlament si sa-si laude si aprecieze prietenul spion caci BAse precis il are la mana cu ceva tare…pe cel ce a calarit o minora;l-a tradat pe Nastase si Gioana;a inlesnit urcarea lui Blaga ca sef la parlament;sotia Daciana a luat anual 90 000 E de la austriecii cu Mol;socrul sau Ilie Sarbu a inchis usile catedralei din Tim.in 89 sa fie impuscati revolutionarii,etc,etc,etc.D-le Darzu uita-te pe OTV sa vezi ce a facut ,,sarpele cu ochelari,,din voi si cred ca rapid il dati jos caci altfel ve-ti avea o soarta nenorocita ! Va multumesc anticipat d-le Darzu !

Aurelian 10 februarie 2012 at 11:38

Potorina, incearca „marea cu destiu”, baga imbarligaturi la nivel inalt, vad ca incearca sa-l imbarlige pe Ponta la Darzu, cum a sfeclit-o si cu zvonurile bagate de Eutanasiu, pregateste plecarea in PSD, a strans informatii si se simpte sigur pe muschii lui. La mai mare Potorina, ca daca nu ai acces in PSD, sigur te ia taranistii, ca au fost mult timp „groapa de gunoi” a politici romanesti! Toti „reciclatii”, terminau la taranisti!

Numai de bine 10 februarie 2012 at 12:38

Aiureliene , nu mai aiuri. In bucuresti s-a descoperit ca majoritatea commenturile de pe site-urile de stiri anti opozitie erau facute din sediul OTPDL bucuresti. Chiar vrei sa dovedesti cat de apolitic esti in acelasi fel? Bai, voi chiar ati primit ordin de la stapanire sa improscati la nivel central si local pe toti care nu sunt cu voi? Fratilor , aveti metode staliniste in voi.

Aurelian 10 februarie 2012 at 13:09

Consider ca locatia mea data de un forumist acum vreo 5 zile este mai apropiata de adevar, dar nu-i nici o problema, „munciti” in continuare ca sa descoperiti contestatorii si sa-i denuntati, nu cunva sa va atingeti de „elefantii demagogi si corupti”, cei aveti in propia ograda, si care genereaza reactiile de contestare. Acoperiti rahatul, il loc sa-l curatati, in speranta ca nu va putii. Ba „om de bine”, „daca nu-i foc nu iasa fum”, si daca lideri vostri nu scot „perle pe gura, sau in presa”, nimeni nu poate face „misto” de ei, si de voi. Curatiti in primul rand partidul, si apoi curatiti contestatorii”!

cineva 10 februarie 2012 at 11:29

Potor asta nu lasa minciunile…e un escroc asta!pe un alt site de stiri locale, mai slab ca Unirea,cineva a comentat un articol in defavoarea lui, iar catevaa ore mai tarziu, comenta si insasi Potor articolul, facandu-l „pedelist lipsit de educatie”pe cel care a comentat prima data impotriva lui potor.asta e un limbaj de primar?

Numai de bine 10 februarie 2012 at 16:47

Aiurelian, nu deturna discutia. Dar daca tot ai facut apel sa fac curatenie in partid, iti zic ca eu nu am ce sa fac pt ca nu am niciun partid. Mai degraba cred ca e cazul ca tu sa te implici mai serios la tine in partid pentru ca aveti probleme seriase, oriunde te uiti in orasul asta vezi numai coruptie , demagogie ieftina, intimidare si multa mizerie. Dar asta nu conteaza pentru tine ci doar ce fac altii indiferent ce culoare politica au.In schimb nu faci altceva decat sa vorbesti de unii de altii, comentezi articole de presa care nicimacar nu exista aici, injuri doar intr-o singura directie pentru ca e clar ca esti simpatizant , poate cu functie a PDL-ului. Ceea ce faci irita pe foarte multi neangrenati politic. Intelege ca injurand nu atragi simpatie pentru partidul tau, ci din contra , doar dezgust. Dar sigur nu intelegi nimic si te vei comporta in continuare ca o vuvuzela a pedeleului.

Aurelian 10 februarie 2012 at 17:19

Niciodata nu ii poti multumii pe toti, unii sunt nemultumiti di convingere, alti „obligati” sa fie nemultumiti! De fapt eu nu vreau sa multumesc pe nimeni in afara de mine. Nu ti-am cerut niodata sa-ti schimbi parerile, si nimeni nu mi le va schimba pe ale mele, singurii care ma pot cenzura sunt @admin-i de pe forum!

Numai de bine 10 februarie 2012 at 21:49

cum ziceam vuvuzela a partidului

rony 10 februarie 2012 at 14:42

de aia nu mai putm rabda noi ca se cearta asti pt. imagine

SIMI 10 februarie 2012 at 15:36

vad ca recunoasteti pericolu pina nu a inceput campania ,oameni nu iau votat pe astia sa taie salari si pensi astia chiar daca mai dau ceva la salarii au bagat mina adinc in buzunaru tuturora,puteau sa opreasca jafu care sa facut din partea baietilor destepti,si sa lase lumea in pace ,deci pericolu care reprezinta potor pentru actualu regim e real ,cind bagi mina in buzunaru cuiva credem ca ne va multumii? astai nemultumirea cu toti avem taxe de platit si copi la scoala ,nu sa taiat numai 25%cit nea spus basescu am vazut fiecare pe propia piele ,asa sa se astepte la o santiune maxima din partea intregului electorat

Andrei 10 februarie 2012 at 17:29

PDL+USL=Aceeasi Mizerie!

Sophie 10 februarie 2012 at 18:34

Foarte bine ca a plecat de acolo ! Bine ca s-a trezit la timp si a luat decizia inteleapta de a alege o doctrina liberala !

Aurelian 10 februarie 2012 at 19:04

Acum cred ca „buchiseste pe branci”, doctrina social-democrata!