Crin Antonescu: Să înţeleg că Zgonea a mers la Roşia Montană pentru voturi? Proiectul minier creează disensiuni în USL

Paul Voicu - Primar 2020

Crin-Antonescu-2Preşedintele Senatului, Crin Antonescu a declarat că nu împărtăşeşte aceeaşi filozofie la fel ca şi preşedintele Camerei Deputaţilor, Valeriu Zgonea, „haide să mă duc acum acolo ca să prindem nişte voturi la alegerile prezidenţiale”. Crin Antonescu a mai spus că nu înţelege de ce liderul PSD s-a deplasat la Roşia.

„Eu unul nu sunt dispus să aşezăm un ritual din ăsta acum: fiecare să mergem până acolo, să ne punem o căsuţă albă, să ne punem cizme, să intrăm, nu ştiu de, în galeria aia – nu ştiu de ce a intrat domnul Zgonea, poate doar din curiozitate – şi să facem după aceea o poză şi declaraţii. Nu! Deciziile se vor lua acolo unde trebuie luate, iar punctele de vedere ale oamenilor de acolo, pe care le cunosc, pe care le respect, dar pe care nu le împărtăşesc, vor fi cunoscute, pledate”, a declarat Antonescu, citat de Mediafax.ro.

ELIT

Liberalul a spus că Zgonea poate merge „zilnic” la Roşia Montană.

„Nu înţeleg însă de ce ar trebui, pentru că a mers domnul Zgonea, să merg şi eu. Şi, mai ales, nu împărtăşesc această filozofie «Haide să mă duc acum acolo ca să prindem nişte voturi la alegerile prezidenţiale». Eu nu gândesc aşa şi, ca atare, nu fac aşa”, a spus liberalul, citat de Mediafax.

Mihail David - 2020

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

13 Comentarii

Carcotasul 23 septembrie 2013 at 14:55

Kkrau, poate sa intelega ce il duce mintea, ca, vorba romanului, „nu te pune cu mintea prostului, ca ii hodinita”! De fapt ar fii bine sa ceara consultanta cu un psihiatru, ca vad ca boala lui(psihopatie), se agraveaza, si nu mai rezista stresului, de asi lua adio de la Presedentia Romaniei!

mihnis 23 septembrie 2013 at 14:55

pentru Antonescu este totul un joc politic se pare, nu da doi bani pe oameni si pe nevoile lor! vrea sa condamne Rosia Montana la saracie si somaj si nici macar nu are habar despre ce e vorba, ii e prea lene sa mearga sa se informeze! asta vrea sa fie presedinte??

ion 23 septembrie 2013 at 18:30

carcotasule-urgent la gramatica.Nu stiu de unde atata sarcie si somaj la RM in timp ce la Abrud,Baia de Aries sau Campeni nu se pune problama asa.De ce nu se iau in considerare protestele de la Campeni,Albac,Alba Iulia etc.Cat despre Zgonea (un smecher politic)ce foloseste situatia de la RM ca sa castige voturi in detrimentul liderului liberal.O sa-l voteze minerii(care si cati?) din RM si patronii RMG.Crin Antonescu om politic realist si cu principii.

ion ion 23 septembrie 2013 at 19:34

corect.

Carcotasul 23 septembrie 2013 at 21:15

„Antonescu om politic realist si cu principii”, te inseli amice, de fapt Kkrau, ii un psihopat plin de obsesii! Singurele lui principii, ii sa ajunga cat mai curand Presedinte, si sa ne fereasca Dumnezeu de asa ceva!

Carcotasul 23 septembrie 2013 at 21:18

Priveste-i poza de mai sus, ca spune mai mult decat 1000 de cuvinte, si daca asta ii poza de om nornal fara obsesii, ma inchin amice!

Plici ! 24 septembrie 2013 at 8:54

Carcotasule, eu nu cred ca Dumnezeu se implica si in alegerile prezidentiale, ca daca ar fi fost asa, nu cred ca ne-ar fi batut cu unu’ ca Base …

Carcotasul 24 septembrie 2013 at 11:41

Spre marea ta nemultumire, uite ca la ajutat Dumnezeu pe Marinar si a ajuns Presedinte, ce nu cred ca se va intampla cu Kkrau, si se pare ca desi nu este perfect, si are o multime de defecte, si un anturaj mai „deocheat”(Jonny Walker, ii cel mai bun prieten a Marinarului), este totusi Presedintele momentului spre nemultumirea „derbedeilor politici, ca le sufla in spate DNA”!

Plici ! 24 septembrie 2013 at 15:55

S-ar putea sa ai dreptate Carcotasule si sa-l fi ajutat Dumnezeu pe Marinar sa ajunga presedinte … O fi fost vre- un blestem pt. poprul asta : la asa popor, asa presedinte … Cum e turcu-i si pistolu … Ciurucuri …Halal … Hhhc … Nu degeaba se fereste de noi tot occidentul … Ce-i mai rau e ca se mai gasesc din astia, asa ca tine, care se bucura de o astfel de situatie si constata ca nu-i nici o problema ca suntem condusi de unu’ care-i amic cu Jony Walker, alcooloic, mai intelesul tuturor …
Asta e, vorba manelistului Guta din popor : „hai drili drili dri-ta-la, pe Basescuu-l vom vota-aa „… Hhhc …Hai, mai baga o manea si mai pune-un spritz !

fundatura politica 24 septembrie 2013 at 16:55

ba cred ca se implica – cine sa le fi dat ”liber” la zombii din teleorman la alegeri?

fundatura politica 24 septembrie 2013 at 16:56

asta era pentru @Plici 8:54