Contestaţie pentru Gorun la meciul Performanţa Ighiu – Minerul Motru…

La partida de pe „CetatePerformanta Ighiu - Minerul Motru 50” din weekendul trecut, la pauza jocului din Liga a 3-a, dintre Performanţa Ighiu şi Minerul Motru, când scorul era 0-0, oficialii echipei gazdă au înaintat o contestaţie, în ceea ce-l priveşte pe portarul advers Gorun, acuzat fiind de „substituire”.

Subiectul a fost semnalat în raportul de joc, însă până la urmă, cum partida s-a încheiat cu o victorie categorică, scor 4-0, „careu” realizat de Romică David, oficialii Ighiului nu au mai achitat taxa respectivă, iar cazul s-a închis de la sine, iar „minerii” au scăpat de o amendă… „Am avut ceva informaţii legate de identitatea portarului advers, dar în cele din urmă nu am mai insistat pe subiect, mai ales că am învins şi ar fi trebuit să plătim contestaţia în cauză„, a comentat Gheorghe Dănilă, preşedintele Performanţei Ighiu, echipă clasată pe ultima treaptă a podiumului în Seria a 4-a

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu s-au calificat în semifinalele Cupei României

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu sunt primele 3 echipe calificate în semifinalele Cupei României, faza județeană. Ultima echipă va fi decisă luni, în urma disputei dintre Hidro Mecanica Șugag și CIL Blaj. Tragerea la sorți va avea loc marți, 30 aprilie, la sediul AJF Alba. În sferturile de finală partidele au fost echilibrate, […]