Comunicat de presă | Lovitură de grație în ultimul fief PSD din județul Alba. Trei consilieri PSD au trecut la PNL acuzând actuala administrație de incompetență
Comunicat de presă | Lovitură de grație în ultimul fief PSD din județul Alba. Trei consilieri PSD au trecut la PNL acuzând actuala administrație de incompetență
Că le place unora sau nu, că acceptă unii sau nu, printre noi sunt oameni care s-au săturat să își vadă comunitatea purtată cu vorba electorală.
De prea mulți ani realizările se împlinesc o data la 4 ani, pe considerentul ca se face. De prea mult timp oamenii locului sunt amăgiți cu ideea că data viitoare va fi altfel.
Orașul Teiuș, este fără doar și poate Cenușăreasa județului, statutul fiind obținut de către o administrație slabă, fără competență reală și din păcate fără capacitatea de a înțelege cum să folosească avantajele pe care le are orașul.
Cei mai marcați membri din echipa „câștigătoare” Mihai Ungur, Bogdan Avram și Nicolae Florea, împreună cu susținătorii lor, au decis sa treacă in echipa PNL Teiuș, nemulțumiți de felul dictatorial și arogant in care erau tratați.
O parte din oamenii care înțeleg că schimbarea este un act de voința și asumare au venit azi în echipa PNL Teiuș.
Consilierii care au decis să se alăture performanței în administrație sunt practic declarația fermă că nu mai putem sta pe margine și să aplaudăm serbările câmpenești prezentate ca mari realizări.
Bine ați venit în echipa PNL!
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Comunicat de presă: PNL Alba Iulia are, începând cu această săptămână, o nouă conducere. Gabriel Pleșa este noul președinte al filialei
PNL Alba Iulia are, începând cu această săptămână, o nouă conducere. Gabriel Pleșa este noul președinte al filialei Prin decizia Biroului Politic Județean al PNL Alba, filiala locală PNL Alba Iulia are, începând de zilele trecute, o nouă conducere politică, Gabriel Pleșa, primarul ales al Municipiului Alba Iulia, fiind desemnat președinte al organizației. Totodată, a […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 34 de minute
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 4 ore
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul