Colorado Şpring şi ACS Pianu se luptă pentru un loc în liga a IV-a *Un singur punct le desparte

Seria a 3-a din Liga a V-a este probabil cea mai echilibrată. Primele două formaţi idin clasament, Colorado Şpring şi ACS Pianu au intenţii de promovare, iar lupta a devenit încă din primele etape una foarte interesantă.

14. Mureşul Săliştea 10 0 0 10 10 – 45 -35 0p

Etapa viitoare: Independenţa Cut – Del Dodo Alba Iulia; Euro Şpring – Limbenii Limba; Viitorul Răhău – ASC Pianu 2013; Viitorul Tărtăria – Mureşul Săliştea; CSO Cugir – Activ Sport Ciugud; Colorado Şpring – Andreas Alba Iulia; Hidromecanica Şugag – Orient Blandiana;

Metalurgistul Cugir – Industria Galda 2-2 (0-1), în derby „de Alba” | „Lanterna roșie”, remiză dar și retrogradare matematică

Metalurgistul Cugir remizează în derby „de Alba” cu Industria Galda de Jos, scor 2-2 (0-1), după o confruntare spectaculoasă în care vizitatorii au condus la pauză, „roș-albaștrii” au întors scorul, dar Frențiu, în prelungiri (90+3) a restabilit egalitatea. O remiză venită după 6 înfrângeri la rând pentru ultima clasată, una cu gust amar, întrucât la […]