Brândușa Dumitru (TC Sun Alba Iulia), un triumf internațional cu impact: Primul loc la simplu și pe locul 2 la dublu la turneul „MTP Open 2023” U12

Brândușa Dumitru (TC Sun Alba Iulia) și-a trecut în palmares o nouă performanță extraordinară, clasându-se pe primul loc la simplu și pe locul 2 la dublu la turneul „MTP Open 2023” U12 de la Skopje (Macedonia de Nord).

Brândușa Dumitru a jucat și a câștigat cu succes toate cele trei meciuri din grupa sa la simplu, demonstrând un talent și o abilitate de excepție pe terenul de tenis. Competiția a fost extrem de acerbă, cu 8 grupe de jucătoare foarte talentate. Câștigătoarele acestor grupe au avansat în sferturile de finală, iar Brândușa Dumitru a continuat să strălucească. Finala a fost un adevărat spectacol de tenis, iar Brândușa Dumitru a triumfat cu un scor impresionant (6-2, 6-4) în fața adversarei sale, Dionisia Koukouli, din Kosovo. Această victorie extraordinară nu face decât să sublinieze talentul și perseverența Brândușei Dumitru în acest sport minunat.
Nu doar la simplu a reușit să performeze, ci și în proba de dublu, unde, alături de partenera sa, Nadica Blazevska, din Macedonia de Nord, a încheiat competiția pe locul 2, consolidându-și reputația de una dintre cele mai promițătoare echipe de tenis din regiune.
articol scris de Lucian DĂRĂMUȘ

În Vinerea Mare, etapă în cel de-al 3-lea eșalon | Vezi programul conjudețenelor

În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]