Bărbat din Alba prins la volanul unei mașini cu numere roșii expirate: Ce au mai descoperit polițiștii la control
Bărbat din Alba prins la volanul unei mașini cu numere roșii expirate: Ce au mai descoperit polițiștii la control
La data de 26 octombrie 2022, în jurul orei 17,50, poliţiştii rutieri, din cadrul Poliţiei Municipiului Alba Iulia, au depistat un bărbat de 33 de ani, din Alba Iulia, în timp ce conducea un autoturism, pe DN1, în municipiul Alba Iulia, cu autorizația de circulație provizorie expirată din data de 1 septembrie 2022.
Cu ocazia verificărilor efectuate s-a constat că bărbatul are suspendat dreptul de a conduce, din 22 octombrie 2022, pentru conducerea unui autovehicul neînmatriculat.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără permis și conducerea, pe drumurile publice, a unui autovehicul neînmatriculat.
Secțiune Știri sub articolul principal
Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE

Știri recente din categoria Curier Județean
25 iunie 2026 | COD GALBEN de CANICULĂ: Puncte de prim ajutor și hidratare amenajate în Alba Iulia
COD GALBEN de CANICULĂ: Puncte de prim ajutor și hidratare amenajate în Alba Iulia În sprijinul cetățenilor, Primăria Municipiului Alba Iulia și Crucea Rosie Romana Filiala Alba, au organizat astăzi, 25 iunie 2026, în contextul atenționării meteorologice Cod Galben de caniculă, două puncte de prim ajutor și hidratare, in intervalul orar 11.00- 17.00. Punctele de […]
Urmărit internațional, adus în țară din Spania: Bărbatul are de executat o pedeapsă emisă de Judecătoria Aiud. Va sta după gratii 2 ani și 6 luni
Urmărit internațional, adus în țară din Spania: Bărbatul are de executat o pedeapsă emisă de Judecătoria Aiud. Va sta după gratii 2 ani și 6 luni Un bărbat, de 48 de ani, urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere, cu un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 2 ani și 6 luni, emis […]
Ploaie de amenzi pentru STP Alba Iulia: Operatorul de transport public a fost sancționat, din nou, cu zeci de mii de lei
Ploaie de amenzi pentru STP Alba Iulia: Operatorul de transport public a fost sancționat, din nou, cu zeci de mii de lei Societatea de Transport Public Alba Iulia a fost amendată din nou, ieri, 24 iunie 2026. Astfel, operatorul de transport public din oraș a primit, în total, până în acest moment, trei amenzi. La […]








