Curier Județean

Bărbat de 59 de ani, din Sebeș, reținut de polițiști: A fost prins de două ori în timp ce conducea având permisul suspendat

Ioana Oprean

Publicat

în

Bărbat de 59 de ani, din Sebeș, reținut de polițiști: A fost prins de două ori în timp ce conducea având permisul suspendat

La data de 10 aprilie 2022, polițiștii de ordine publică din cadrul Poliției Municipiului Sebeș au depistat un bărbat de 59 de ani, din municipiul Sebeș, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Peneș Curcanu din Sebeș, având permisul de conducere reținut din data de 08.04.2022.

În intervalul 8 aprilie – 10 mai 2022, bărbatul a mai fost depistat, de două ori, conducând autoturismul având permisul de conducere suspendat.

Față de acesta, a fost luată măsura reținerii, pentru 24 de ore, urmând ca în cursul zilei de azi, 11 mai, să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Sebeș, pentru dispunerea măsurilor legale.


Secțiune Știri sub articolul principal

Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE



Știri recente din categoria Curier Județean

Curier Județean

VIDEO | A condus ,,beat mangă” și fără permis, a blocat cu mașina o stradă și s-a dus acasă: Tânăr din Blaj, ,,săltat” de polițiști de la domiciliu și reținut pentru 24 de ore

Ioana Oprean

Publicat

în

A condus ,,beat mangă” și fără permis, a blocat cu mașina o stradă și s-a dus acasă: Tânăr din Blaj, ,,săltat” de polițiști de la domiciliu și reținut pentru 24 de ore Un tânăr din Blaj a fost ,,săltat” de polițiști de la domiciliu și reținut pentru 24 de ore după ce a condus ,,beat […]

Citește mai mult

Curier Județean

VIDEO | SCANDAL la Sântimbru: Tânăr din Galda de Jos, REȚINUT de polițiști după ce a bătut un bărbat din localitate în fața unui magazin alimentar

Ioana Oprean

Publicat

în

SCANDAL la Sântimbru: Tânăr din Galda de Jos, REȚINUT de polițiști după ce a bătut un bărbat din localitate în fața unui magazin alimentar Un tânăr din Galda de Jos a fost reținut de polițiști după ce a bătut un bărbat din localitate în fața unui magazin alimentar. Potrivit IPJ Alba, la data de 24 […]

Citește mai mult

Curier Județean

25 iunie 2026 | COD GALBEN de CANICULĂ: Puncte de prim ajutor și hidratare amenajate în Alba Iulia

Ioana Oprean

Publicat

în

COD GALBEN de CANICULĂ: Puncte de prim ajutor și hidratare amenajate în Alba Iulia În sprijinul cetățenilor, Primăria Municipiului Alba Iulia și Crucea Rosie Romana Filiala Alba, au organizat astăzi, 25 iunie 2026, în contextul atenționării meteorologice Cod Galben de caniculă, două puncte de prim ajutor și hidratare, in intervalul orar 11.00- 17.00. Punctele de […]

Citește mai mult