Au pus în pericol siguranța traficului rutier: Doi bărbați din Alba, prinși beți la volan, fără permis de conducere sau conducând vehicule neînmatriculate
Au pus în pericol siguranța traficului rutier: Doi bărbați din Alba, prinși beți la volan, fără permis de conducere sau conducând vehicule neînmatriculate
Doi bărbați din județul Alba au fost depistați de către polițiști, în timp ce conduceau sub influența băuturilor alcoolice sau fără să dețină permis de conducere. Este vorba despre un tânăr de 22 de ani, din Cut, prins cu un moped neînmatriculat și fără să dețină permis de conducere și un bărbat de 43 de ani, din Mihalț, cu o alcoolemie de 0,71 mg/l.
La data de 19 iulie 2021, în jurul orei 19.30, polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Vințu de Jos au depistat un tânăr, de 22 de ani, din comuna Cut, județul Alba, în timp ce conducea un moped neînmatriculat sau neînregistrat în circulație, pe DJ 107 A, pe raza localității Vurpăr și fără să dețină permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere fără permis și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat sau neînregistrat.
La data de 19 iulie 2021, în jurul orei 18.00, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Blaj au depistat un bărbat de 43 de ani, din comuna Mihalț, în timp ce conducea un autoturism, pe raza comunei, fără să dețină permis de conducere și fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto, cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,71 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital, unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere fără permis și conducere sub influența alcoolului.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Curier Județean
29 iulie | Ziua Imnului Național sărbatorită la Sebeș, în Parcul Tineretului. Participă Fanfara din Petrești
29 iulie | Ziua Imnului Național sărbatorită la Sebeș, în Parcul Tineretului. Participă Fanfara din Petrești Astăzi, 29 iulie, de la ora 20.00, sunteți invitați în Parcul Tineretului din Sebeș, unde într-un cadru solemn și plin de emoție, Fanfara din Petrești va interpreta cu măiestrie imnul care ne unește pe toți sub același drapel. Citește […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
27 iulie – Sfântul Pantelimon, „doctorul fără de arginţi“. Se mănâncă porumb şi dovlecei, pentru ca oamenii să fie viguroşi în timpul iernii
-
Ştirea zileiacum 5 zile
TOPUL NEGRU al liceelor din Alba: Unde s-a intrat cu medii sub 5, la repartizarea computerizată 2024. La trei școli, ultima medie de admitere a fost puțin peste 3
-
Opinii - Comentariiacum 5 ore
29 iulie: Ziua Imnului Național. Istoria celor șase imnuri, de la constituirea statului român modern
-
Ştirea zileiacum 5 zile
FOTO: O profesoară de la Colegiul Militar din Alba Iulia, „Omul Anului 2023” pe Statul Major al Forţelor Aeriene
-
Actualitateacum 4 zile
Codul rutier 2024: Ce pedepse riscă șoferii români care conduc băuți, în funcție de nivelul de alcoolemie