Curier Județean

Au pus în pericol siguranța în trafic: Șoferi beți sau fără permis, prinși de către polițiștii din județul Alba

Ioana Oprean

Publicat

în

Au pus în pericol siguranța în trafic: Șoferi beți sau fără permis, prinși de către polițiștii din județul Alba

La data de 21 ianuarie 2022, în jurul orei 11.45, polițiștii din Alba Iulia, în timp ce acționau pe strada Calea Moților, din Alba Iulia, au depistat un tânăr, de 20 de ani, din municipiu, în timp ce conducea un autoturism, având dreptul de a conduce autovehicule suspendat.

Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără permis.

La data de 21 ianuarie 2022, în jurul orei 16.00, polițiștii din Cugir, în timp ce acționau pe strada Simion Bărnuțiu, din Cugir, au depistat un bărbat, de 43 de ani, din oraș, în timp ce conducea un autoturism, fără să dețină permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.

Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără permis.

La data de 22 ianuarie 2022, în jurul orei 23.10, polițiștii din Sebeș au depistat un bărbat de 37 de ani, din comuna Ghiroda, județul Timiș, în timp ce conducea un autoturism, pe raza municipiului, fiind sub influența băuturilor alcoolice.

În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 1,02 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.

Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.

La data de 22 ianuarie 2022, în jurul orei 20.30, polițiștii din Teiuș au depistat un bărbat de 48 de ani, din Teiuș, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Tudor Vladimirescu din oraș, fiind sub influența băuturilor alcoolice.

În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,78 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.

Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.


Secțiune Știri sub articolul principal

Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE



Știri recente din categoria Curier Județean

Curier Județean

Tânăr din Ocna Mureș, condamnat pentru trafic de droguri de mare risc, reținut de polițiști și dus în Penitenciarul Aiud. Va sta peste 2 ani după gratii

Ioana Oprean

Publicat

în

Tânăr din Ocna Mureș, condamnat pentru trafic de droguri de mare risc, reținut de polițiști și dus în Penitenciarul Aiud. Va sta peste 2 ani după gratii Un tânăr din Ocna Mureș, condamnat pentru trafic de droguri de mare risc, a fost reținut de polițiști și dus în Penitenciarul Aiud. Va sta peste 2 ani […]

Citește mai mult

Curier Județean

VIDEO | A condus ,,beat mangă” și fără permis, a blocat cu mașina o stradă și s-a dus acasă: Tânăr din Blaj, ,,săltat” de polițiști de la domiciliu și reținut pentru 24 de ore

Ioana Oprean

Publicat

în

A condus ,,beat mangă” și fără permis, a blocat cu mașina o stradă și s-a dus acasă: Tânăr din Blaj, ,,săltat” de polițiști de la domiciliu și reținut pentru 24 de ore Un tânăr din Blaj a fost ,,săltat” de polițiști de la domiciliu și reținut pentru 24 de ore după ce a condus ,,beat […]

Citește mai mult

Curier Județean

VIDEO | SCANDAL la Sântimbru: Tânăr din Galda de Jos, REȚINUT de polițiști după ce a bătut un bărbat din localitate în fața unui magazin alimentar

Ioana Oprean

Publicat

în

SCANDAL la Sântimbru: Tânăr din Galda de Jos, REȚINUT de polițiști după ce a bătut un bărbat din localitate în fața unui magazin alimentar Un tânăr din Galda de Jos a fost reținut de polițiști după ce a bătut un bărbat din localitate în fața unui magazin alimentar. Potrivit IPJ Alba, la data de 24 […]

Citește mai mult