Aplicația Beez, dezvoltată de un grup de tineri din Alba și care ajută românii să economisească bani, demarează colaborarea cu eMAG
Aplicația Beez, dezvoltată de un grup de tineri din Alba și care ajută românii să economisească bani, demarează colaborarea cu eMAG
Beez, aplicaţia care oferă bani înapoi clienţilor pentru cumpărăturile online realizate în peste 450 de magazine, a lansat un nou parteneriat foarte important. eMAG, cel mai mare mall online, îşi uneşte forţele cu Beez, pentru noi beneficii ale utilizatorilor aplicaţiei.
Dacă până acum, clienţii platformei Beez se bucurau de cumpărături cu beneficii între 2-28% procent de bani întorşi în contul propriu, în urma cumpărăturilor prin aplicaţie şi acces la peste 450 de magazine într-un
singur loc – din luna octombrie – au încă o serie de avantaje.
Asocierea cu eMAG îşi propune să contribuie la rezolvarea celor mai mari nevoi ale cumpărătorilor de pe platformele online, cum ar fi garanţia preţului, automatizarea procesului de retur sau uşurarea sistemului de comandă.
Odată cu lansarea colaborării cu platforma eMAG, aplicaţia Beez deschide o serie de oportunităţi pentru utilizatorii ei: prin meniul Beez Pay, fiecare cumpărător va beneficia de garanţie de preţ de 30 de zile (în cazul în care preţul produsului cumpărat scade timp de 1 lună, Beez Pay returnează diferenţa de preţ în contul user-ului); serviciu personal de shopping concierge (în cazul nevoii de retur, cumpărătorul solicită printr-un click nevoia, apoi procesul e preluat şi finalizat de echipa Beez Pay); 1.5% cashback pentru fiecare comandă realizată prin aplicaţie de pe site-ul eMAG şi multe alte surprize.
”Ne dorim şi planificăm de mult acest parteneriat, pentru că vrem să oferim utilizatorilor români o experienţă de shopping realmente relaxantă şi cu recompense. Credem că timpul pe care clienţii noştri îl economisesc cumpărând online poate fi canalizat, în schimb, către experienţe personale cu cei dragi. Iar afilierea cu platforma eMAG aduce o varietate mult mai mare de produse şi beneficii, într-un singur loc, ceea ce înseamnă clar o economie mare de timp”, declară Lucian Cramba, co-fondator Beez.
Astfel, începând cu 1 octombrie 2019, Beez adresează tuturor celor care fac cumpărături diverse, care caută ofertele cele mai bune şi apreciază puterea unui brand de e-commerce ca eMAG, invitaţia la o experienţă de shopping online calitativă şi cu recompense deosebite. Celelalte beneficii sunt accesibile în meniul Beez Pay al aplicaţiei Beez, disponibilă în versiunile Desktop, Android şi iOS.
Beez este un startup românesc, dezvoltat la Alba Iulia de mai mulţi tineri IT-işti, care încearcă să rezolve o problemă globală, cea a greutăţii de a economisi în vederea obţinerii independenţei financiare. În esenţă, prin instalarea aplicaţiei, clienţii au la dispoziţie trei variante: extragerea banilor economisiţi la limita minimă de 50 de lei, utilizarea sumelor economisite pentru achiziţia de telefoane Iphone şi Samsung la preţuri de cinci ori mai mici decât cel al pieţei (sweet deal-uri) şi folosirea banilor pentru achziţionarea de produse care pot fi plătite în termn de 60 de zile, fără rată şi fără dobândă. Beez are peste 135.000 de utilizatori, care au realizat tranzacţii în valoare de peste 6 milioane de euro.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Ştirea zilei
FOTO | Cerere de înlăturare a bustului lui Octavian Goga din Alba Iulia: Menținerea lui ar fi „ilegală”. Primăria așteaptă punctul de vedere al Academiei Române
Cerere de înlăturare a bustului lui Octavian Goga din Alba Iulia: Menținerea lui ar fi „ilegală”. Primăria așteaptă punctul de vedere al Academiei Române Asociația pentru prevenirea și combaterea antisemitismului și legionarismului a trimis o cerere, adresată Consiliului Local al Municipiului Alba Iulia, Consiliului Județean Alba și Instituția Prefectului Județului Alba, cu privire la bustul […]
Directorul general al Fabricii de Arme Cugir și-a dat DEMISIA. Radu Coroamă pleacă din funcția de conducere a companiei
Directorul general al Fabricii de Arme Cugir și-a dat DEMISIA. Radu Coroamă pleacă din funcția de conducere a companiei Radu Coroamă, directorul general al Fabricii de Arme Cugir, și-a dat recent demisia din funcția de conducere pe care o ocupa în cadrul companiei. Demisia a fost confirmată de Radu Coroamă într-o discuție telefonică cu ziariștii […]
SURSE: Transportul public din Alba Iulia rămâne în „aer”, după ședința AIDA-TL de astăzi. Nicio soluție concretă pentru ieșirea din criză
SURSE: Transportul public din Alba Iulia rămâne în „aer”, după ședința AIDA-TL de astăzi. Nicio soluție concretă pentru ieșirea din criză Criza transportului public din Alba Iulia este departe de a fi rezolvată. Potrivit unor surse ziarulunirea.ro din cadrul ședinței de astăzi, luni, 22 iunie 2026 a Asociației Intercomunitare de Dezvoltare Alba Transport Local (AIDA-TL), […]









