Apa CTTA Alba: Lucrări pentru relocarea aducțiunii de apă DN 600 si DN 300, în zona SP Galda, marți, 29 septembrie. Se întrerupe furnizarea apei potabile din cauza lucrărilor la autostrada Sebeș-Turda
SC APA CTTA SA ALBA anunță consumatorii că in data de 29.09.2020, începand cu ora 22.00, se va efectua relocarea aducțiunii de apă DN 600 si DN 300, în zona SP Galda.
Din cauza lucrărilor la autostrada Sebeș-Turda ( tronson II), SC APA CTTA SA ALBA anunță consumatorii că, în data de 29.09.2020, începand cu ora 22.00, se va efectua relocarea aducțiunii de apă DN 600 si DN 300, in zona SP Galda, fapt pentru care suntem nevoiți sa întrerupem furnizarea apei potabile în următoarele localități: Teiuș, Stremț, Geoagiu, Geomal, Beldiu, Garbova de Jos, com. Rădești, Miraslău, Decea, com Unirea, Noșlac, orașul Ocna Mureș. Din cauza lucrărilor deosebit de complexe, estimăm durata întreruperii la cca. 40 de ore, fapt care ar putea afecta si rezervele de apă existente in rezervoarele altor localități.
La reluarea furnizării pot aparea local depășiri ale parametrului turbiditate, fiind nevoiti să procedăm la purjarea apei (spălări locale), pînă la încadrarea acesteia în parametrii de calitate, situație în care rugăm clienții, să folosească apa numai in scopuri menajere.
Eventualele perturbații, precum și zona în care ele apar, vă rugăm să le semnalați imediat Dispeceratului Alba Iulia la numarul de telefon : 0258 – 834501, în vederea intervenției.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Ştirea zilei
FOTO | Șofer din Alba implicat într-un accident pe DN1, la Porumbacu de Sus: Pasagerul din dreapta sa, tot din Alba, rănit
Șofer din Alba implicat într-un accident pe DN1, la Porumbacu de Sus: Pasagerul din dreapta sa, tot din Alba, rănit Polițiștii rutieri au intervenit, joi, 13 martie 2025, în jurul orei 15.00, la un accident produs pe DN 1, la km. 278+900 m, în afara localității Porumbacu de Jos. Din primele cercetări efectuate a rezultat […]