ALEGERI LOCALE 2016: LISTA preşedinţilor și locțiitorilor birourilor electorale de circumscripție constituite în județul Alba

LISTA preşedinţilor și locțiitorilor birourilor electorale de circumscripție constituite în județul Alba

Tribunalului Alba a procedat la desemnarea, prin tragere la sorţi, a preşedintelui şi a locţiitorului preşedintelui Biroului Electoral de Circumscripţie Judeţeană nr. 1 Alba și a preşedinţilor/locţiitorilor la birourile electorale de circumscripţie comunale, orăşeneşti şi municipale, constituite în judeţul Alba pentru alegerea autorităţilor administraţiei publice locale din data de 5 iunie 2016.

ELIT

Tragerea la sorţi a fost efectuată de judecător Teodora Maria Ţâmpea, preşedintele Tribunalului Alba, asistată de prim-grefier Bişboacă Alexandrina Susana.

Din partea Autorităţii Electorale Permanente – Biroul Judeţean Alba au participat Elena Burba, consultant parlamentar și Aurora Sacotă, expert parlamentar. Din partea Instituţiei Prefectului – judeţul Alba au participat: Ovidiu Cazacu – șef serviciu, Ramona Şoit, Nicolae Mera, Marius Popa – consilieri juridici. Din partea partidelor politice au asistat la şedinţa publică: Maria Ureche şi Adina Jinar din partea Partidului Social Democrat; av. Ladislau Koble din partea ALDE.

S-a procedat la desemnarea, prin tragere la sorţi, a preşedintelui şi a locţiitorului preşedintelui Biroului Electoral de Circumscripţie Judeţeană nr. 1 Alba din lista cu magistraţi întocmită de preşedintele Tribunalului Alba.

ADEZIUNE PLUS

În urma tragerii la sorţi au fost desemnate următoarele persoane:

  • judecător Şchiopu Florica în funcţia de Preşedinte al Biroului Electoral de Circumscripţie Judeţeană nr. 1 Alba constituit pentru alegerea autorităţilor administraţiei publice locale din data de 5 iunie 2016.
  • judecător Rusu Laura în funcţia de Locţiitor al Preşedintelui Biroului Electoral de Circumscripţie Judeţeană nr. 1 Alba constituit pentru alegerea autorităţilor administraţiei publice locale din data de 5 iunie 2016.

Ulterior, s-a procedat la desemnarea, prin tragere la sorţi, a preşedinţilor birourilor electorale de circumscripţie comunale, orăşeneşti şi municipale constituite în judeţul Alba pentru alegerea autorităţilor administraţiei publice locale din data de 5 iunie 2016 şi a locţiitorilor acestora.

Desemnarea s-a făcut prin tragere la sorţi din: lista cu magistraţi întocmită de Preşedintele Tribunalului Alba; lista cu persoane înscrise în Corpul experţilor electorali, întocmită de Autoritatea Electorală Permanentă, cu respectarea criteriilor prevăzute de art.26 al in. 5 şi 7 din Legea Nr.115/2015.

Urmare tragerilor la sorţi din perioada 8 – 10 aprilie,  au fost desemnate în funcţiile de preşedinţi respectiv locţiitori ai preşedinţilor birourilor electorale de circumscripţie comunale, orăşeneşti şi municipale, persoanele de mai jos:

Unitatea administrativ teritorială Numărul

circumscripţiei

electorale

Preşedinte Locţiitor
Alba Iulia 1 Moldovan Mariana Cordon Delia Cristina
Aiud 2 Stejerean Adela Raluca Ţălnar Aida
Blaj 3 Cristea Horia Dorin Isăilă Dan
Sebeş 4 Mărcuş Ana Maria Micu Simona Luminiţa
Abrud 5 Simina Aurelian Petru Hodan Diana Mira
Baia de Arieş 6 Sav Elena Sătmărean Cristina Mariana
Cîmpeni 7 Oneţ Ioan Ceuca Sorin Horia
Cugir 8 Băluţiu Otilia Ştirb Nedel Viorica Mariana
Ocna Mureş 9 Pandor Simion Nicuşor Nicoară Florin Ovidiu
Teiuş 10 Grozav Adriana Maria Todea Maria
Zlatna 11 Teodorescu Aurel Muşat Eugenia
Albac 12 Cornea Corina Rodica Bounegru Ana Maria
Almaşu Mare 13 Beca Iuliu Ispas David Nicolae Iulian
Arieşeni 14 Teoc Oana Georgeta Vlad Camelia Maria
Avram Iancu 15 Marin Gheorghe Florin Neamţu Natalia Maria
Berghin 16 Roman Mihai Olta Oana Anca
Bistra 17 Bîrla Carmen Maria Gâta Vicenţiu Constantin
Blandiana 18 Sîrbu Florin Damian Livia
Bucerdea Grânoasă 19 David Vasile Valesăsan Otilia
Bucium 20 Pal Veronica Ioana Moguţ Nicolae Gheorghe
Cenade 21 Canciu Alexandru Cristian Florea Marian Gheorghe
Cergău 22 Vlad Niculae Ban Adela
Ceru Băcăinţi 23 Menchiu Marius Sîrbu Ana Daniela
Cetatea de Baltă 24 Cucui Maria Nistor Adrian Ioan
Ciugud 25 Constantin Daniela Breteanu Adina
Ciuruleasa 26 Toader Adrian Sabin Cornea Roxana Oana
Cîlnic 27 Cutean Vasile Eugen Gligor Delia
Crăciunelu de Jos 28 Fonoage Daniel Haţiegan Ioana Maria
Cricău 29 Teodorescu Ana Felicia Vasile Maria Luminiţa
Cut 30 Răzăilă Carmen Simona Moga Emil Dragoş
Daia Română 31 Costea Monica Cristina Bumbu Maria
Doştat 32 Radu Roxana Maria Barbu Gheorghe
Farau 33 Metea Ciprian Ioan Gelu Demian Marius
Galda de Jos 34 Naşcu Sebastian Chiriac Dragoş Sebastian
Gîrbova 35 Stroia Ilie Darian Nicolau Marius Ionel
Gîrda de Sus 36 Mariş Voicu Răzvan Haiduc Mirela
Hopîrta 37 Indrei Maria Andonie Sanda Gabriela
Horea 38 Paven Georgeta Maria Mihai Ioana Liliana
Ighiu 39 Bolea Ionela Maria Constantin Ana Virqinia
Intregalde 40 Horvath Emilia Lavinia Creţa Maria Ofelia
Jidvei 41 Jigmond Georgeta Maria Mihu Daniel Vasile
Livezile 42 Lobonţ Angela Elisabeta Costan Camelia Otilia
Lopadea Nouă 43 Szabo Imola Sasu Dorin
Lunca Mureşului 44 Popa Ileana Gherman Kinga Timea
Lupşa 45 Inocan Ioana Aurelia Vlad Ana Maria
Meteş 46 Vasile Daniel Man Elena
Mihalţ 47 Horja Gheorghe Cârnaț Dana Doina
Miraslău 48 Metea Adriana Maria Ionescu Teodora Mariana
Mogoş 49 Sacotă Alina Violeta Buda Maria
Noşlac 50 Popa Andreea Radu Ioana Andreea
Ocoliş 51 Ştefănuţ Emilia Chirica Paraschiva
Ohaba 52 Mara George Lupean Camelia Maria
Pianu 53 Cioca Stelian Ioan Duşa Sabin
Poiana Vadului 54 Briciu Maria Gherman Leon Nicolae
Ponor 55 Boţan Ioana Felicia Turzai Ioana Teodora
Poşaga 56 Maier Elena Camelia Naghy Csaba Gyula
Rădeşti 57 Sima Cosmin Florin Sauca Maria
Rimetea 58 Manea Elisabeta Selegean Irma Maria
Rîmeţ 59 Danciu Mircea Sorin Crăciun Simona Felicia
Roşia de Secaş 60 Bunea Ovidiu Vintilă Sergiu
Roşia Montană 61 Bendea Cristian Vasile Cioara Daniela Sabina
Sălciua 62 Harda Nicolae Pop Cristian
Săliştea 63 Bucur Ioan Anghel Ramona Viorica
Săsciori 64 Cărpinișan Maria Cîrstea Mariana
Scărişoara 65 Mateș Ana Maria Nicula Lucian
Sîncel 66 Cucui Mihai Viorel Bărbat Silvia
Sîntimbru 67 Fonoage Camelia Câmpean Indira Codruţa
Sohodol 68 Precup Anuţa Mihaela Tomuş Ştefan
Stremţ 69 Gaşpar Elena Daniela Iosa Silvia
Şi bot 70 Ungureanu Liliana Monica Dobra Camelia Marinela
Şona 71 Buda Olimpia Viorica German Horaţiu Petru Octavian
Şpring 72 Dănilă Ioana Maria Oltean Mirela Carmen
Şugag 73 Barb Maria Cîrstea Valentin Marin
Unirea 74 Lupean Corina Daniela Bocica Andreea Marcela
Vadu Moţilor 75 Briciu Claudiu Valentin Scrob Nicu Lucian
Valea Lungă 76 Banea Kinga Katalina Bălău Dorei Cristian
Vidra 77 Candrea Nicolae Vasile Furdui Sorina Daniela
Vinţu de Jos 78 Opincariu Olimpia Simona Blaga Sonia Maria

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Drumul vicinal dintre Întregalde și Pârâul Teopului va fi modernizat: Poriectul a primit undă verde de la APM

Agenția pentru Protecția Mediului Alba a dat undă verde pentru proiectul ”Modernizare drum vicinal, între satul Întregalde-Pârâul Teopului, comuna Întregalde,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro