ALEGERI LOCALE 2016: Liberalii din Aiud au depus listele de candidați pentru funcția de primar și consilieri locali, la Biroul Electoral

Candidații susținuți de Partidul Național Liberal Alba s-au înscris oficial în cursa electorală pentru câștigarea Primăriei și Consiliului Local Aiud, prin depunerea documentelor necesare la Biroul Electoral.

Alături de Oana Badea, care candidează pentru funcția de primar, pe listă se mai află: Georgiu Cosmin-Daniel; Fleșer Aurel; Câmpean    Vasile; Bradea-Cristea    Iosif; Năndrean Paul-Ioan; Vultur Vasile; Rus Iacob; Barb Cristian; Gâlea Gabriela Anamaria; Ranca Flaviu; Mihăilă Adina Daciana; Toma Ovidiu Adrian; Barbu    Anamaria; Urs Lunca Dorin Florin; Tătar Elena Cosmina; Maier Cosmin Sorin; Bogdan Mircea; Bande    Otniel Lucian; Berchi Ianos Stefan; Ispas Ioan; Varga Ciprian; Radu    Adrian Nicolae; Olievschi Elena.

ELIT

Potrivit Oanei Badea, echipa pe care o propune oferă: ”experiență în administrație, energia tinereții și mai ales loialitate față de aiudeni”.

ADEZIUNE PLUS ALBA

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

16 Comentarii

nedumerit 25 aprilie 2016 at 19:36

Prima impresie a fost ca nu am citit bine…PNL???…sau PDL???.Da,..e PNL. Deci vechiul PNL (dinainte de „fuziune”) s-a predat „in corpore”.Acum chiar ca pare mai degraba o absorbtie (cu schimbare de nume) decat o fuziune.

pdlist 25 aprilie 2016 at 20:41

Adio josane !!! Adio liberali !!!

PNL-ist 25 aprilie 2016 at 21:00

Adio Romica, adio Florea, adio …. (mai spuneti si voi, ca-mi scapa alte nume).

Aiudeanul 25 aprilie 2016 at 20:57

Ar fi absurd ca acesti indivizi sa ne conducă Aiudul.Lista de candidati e de fapt lista rusinii.E incredibil ce ghiveci a tras acolo Oana. Saraca de ea,va pierde alegerile si anul acesta. Nu e pregatita de o pălărie asa de mare. Aiudul are nevoie de oameni seriosi.Ne gândeam la niste oameni de valoare seriosi si capabili , nu de o clasa de elevi disciplinați.

Profu 25 aprilie 2016 at 20:59

Fleser, ce cauti acolo Domnule? Esti om in toata firea!

liberal 25 aprilie 2016 at 21:46

lista faina, oameni faini! veti castiga 100%! medici, profesori, ingineri, avocati, ce vreti mai bine de atat? oameni cu care poti iesi in fata aiudenilor sa ceri votul.
josan a predat PNL -ul pentru ca s-a inconjurat numai de gunoaie. cu care a mancat, a baut si a agonisit. iar acum, a dat bir cu fugitii…

Regalist 25 aprilie 2016 at 22:00

Marele liberal Josan, daca era liberal adevarat, cu coloana vertebrala, ar fi sustinut candidatul desemnat, ar fi luptat pentru partid! pe Liviu Rusu si PSD a stiut sa ii sustina, sa faca gasca cu ei, nu l-au durut…principiile. Marele taranist, devenit mare liberal, a stat umar la umar cu PSD fara sa ii crape obrazul si constiinta de rusine, dar pe Oana Badea nu o poate sustine. Rusine…

Horea 25 aprilie 2016 at 22:04

Alin Florea, cel ce figura initial ca si candidat de primar, nu face parte acum nici din grupul propusilor pentru consilieri?

Un Aiudean 25 aprilie 2016 at 22:53

Georgiu ce drak cauta acolo. Habar nu arede politica. E un clovn acolo.

Bulă 26 aprilie 2016 at 11:53

Cum ce cauta Georgiu acolo?
Are … inaltime mare!

lopatica 26 aprilie 2016 at 9:41

care Campeanu Vasile ? ca stiu 4 sau 5 cu numele asta

bau bau 26 aprilie 2016 at 11:26

al 6-lea

cucurigu 26 aprilie 2016 at 10:21

Oana a reusit sa aduca langa ea, pe lista de consilieri, oameni tineri si bine pregatiti profesional. Nu vorbesc de Vultur, Bradea, Fleser ii apreciez pe ceilalti. O parte dintre ei lucreaza in alte orase, au simtit binefacerile USL-ului din Aiud dar acum vor sa se intoarca acasa si sa faca ceva pentru orasul lor. Le dorim succes in tot ce vor intreprinde!

Horea 26 aprilie 2016 at 12:32

@cucurigu

„Nu vorbesc de Vultur, Bradea, Fleser ii…”

Daca nu de ei, atunci „vorbeste” nominal de cineva anume (concret)!

Titanium 26 aprilie 2016 at 21:57

Jenant :))) multumim pentru aceasta lista Oana!am inceput sa am emotii ca ai putea aduna vreo 50 de voturi ..acum dormim linistiti!nu are rost sa jignim acesti „intelectuali”,dar Aiudul ii cunoaste…oameni fara experienta de management,ce sa vorbim despre politica?diplomatie?nici macar carisma nu e prin preajma…amaru’ tau! succes echipei! si multa putere dupa alegeri ,ca ei sunt victimele tale…tu esti obisnuita cu esecul …vorba aia: failure it’s my middle name :)))

Pok 27 aprilie 2016 at 22:06

@cucurigu

Se vede clar ca esti unul din „postacii” lui Oana Badea dar de scris ai scris prostii.Pai in afara de Vultur, Bradea, Fleser .. nu cunosc pe nimeni (ce sa mai zic „tineri si bine pregatiti profesional”) ca Olievschi Elena sau Bogdan Mircea nu se prea incadreaza.De ce nu o spui pe sleau,ca niciunul din vechii PNL-isti nu a vrut pe lista lui Oana (si a incropit si ea o lista sa fie acolo).De ce nu au vrut?? pentru ca este o candidatura impusa de Hava (si nu aleasa,cum ar fi trebuit,de membrii organizatiei locale PNL).Chestia cu sondajul este iarasi dubioasa din moment ce „realizatorii”sondajului intrebati fiind de cei intervievati in sondaj il clasau mai sus pe Florea si nu pe ea…