Curier Județean

AIUD: Licitație publică pentru vânzarea unui teren intravilan din municipiu. Informații privind depunerea ofertelor

Ioana Oprean

Publicat

în

AIUD: Licitație publică pentru vânzarea unui teren intravilan din municipiu. Informații privind depunerea ofertelor

Primăria Aiud anunță o licitație publică pentru vânzarea unui teren intravilan situat administrativ în Municipiul Aiud, str. Valea Lupului, nr. 46.

1. Informații generale privind autoritatea contractantă, în special denumirea, codul de identificare fiscală, adresa, numărul de telefon, fax și/sau adresa de e-mail, persoana de contact:
Municipiul Aiud, C.I.F. 4613636, str. Cuza Vodă nr. 1, Aiud, județul Alba, telefon 0258/861310, fax 0258/861280, e-mail: [email protected], persoană de contact Ovidiu Ranca – Direcția Arhitect-șef, e-mail: [email protected].

2. Informații generale privind obiectul concesiunii, în special descrierea și identificarea bunului care urmează să fie vândut:
Obiectul vânzării îl constituie imobilul teren intravilan, situat în municipiul Aiud, str. Valea Lupului, nr. 46, înscris în CF nr. 92437, nr. top. 2666/44/2, 2667/1/44/2, în suprafață de 297 mp, aflat în domeniul privat al Municipiului Aiud. Vânzare se face în baza O.U.G. nr. 57 din 03.07.2019 și a HCL nr. 283 din 18.11.2021.

3. Informații privind documentația de atribuire: Se regăsesc în caietul de sarcini.

3.1. Modalitatea sau modalitățile prin care persoanele interesate pot intra în posesia unui exemplar al documentației de atribuire:
Direct de la sediul Primăriei Municipiului Aiud – Direcția Arhitect-șef, în baza unei solicitări scrise.

3.2. Denumirea și datele de contact ale serviciului/compartimentului din cadrul vânzătorului, de la care pot obține un exemplar din documentația de atribuire:
Direcţia Arhitect-șef din cadrul Primăriei Municipiului Aiud, telefon 0258-861310, int. 1039, e-mail: [email protected].

3.3. Costul și condițiile de plată pentru obținerea acestui exemplar, unde este cazul, potrivit prevederilor O.U.G. nr. 57/2019 privind Codul administrativ:
50 lei/documentație, care se achită în numerar la casierie sau în contul RO84TREZ00421360250XXXXX.

3.4. Data-limită pentru solicitarea clarificărilor: 15.02.2022, ora 12.00.

4. Informații privind ofertele

4.1. Data-limită de depunere a ofertelor: 25.02.2022, ora 12.00.

4.2. Adresa la care trebuie depuse ofertele:
Municipiul Aiud, str. Cuza Vodă nr. 1, județul Alba, Primăria Municipiului Aiud, Centrul de Informații pentru Cetățeni.

4.3. Numărul de exemplare în care trebuie depusă oferta:
1 (unu) exemplar original, într-un plic sigilat.

5. Data și locul la care se va desfășura ședința publică de deschidere a ofertelor: 28.02.2022, ora 12.00, la sediul Primăriei municipiului Aiud, str. Cuza Vodă, nr. 1, sala de ședințe.

6. Denumirea, adresa, numărul de telefon și/sau adresa de e-mail ale instanței competente în soluționarea litigiilor apărute și termenele pentru sesizarea instanței:
Tribunalul Alba – Secția de Contencios Administrativ și Fiscal, Piața Iuliu Maniu, nr. 24, Alba Iulia, județul Alba, telefon 0258/813510, e-mail: [email protected].

7. Data transmiterii anunțului de licitație către instituțiile abilitate, în vederea publicării: 02.02.2022.


Secțiune Știri sub articolul principal



Știri recente din categoria Curier Județean

Curier Județean

DiabeTitanii au cucerit Apusenii: Copii și adolescenți cu diabet din Alba și Sibiu au schimbat, preț de câteva zile, grijile și problemele care vin odată cu diabetul în bucuria de a fi împreună

Ioana Oprean

Publicat

în

DiabeTitanii au cucerit Apusenii: Copii și adolescenți cu diabet din Alba și Sibiu au schimbat, preț de câteva zile, grijile și problemele care vin odată cu diabetul în bucuria de a fi împreună Ieri s-a încheiat una dintre cele mai puțin convenționale tabere organizate în vara aceasta, în Transilvania. Copii și adolescenți, între 12 și […]

Citește mai mult

Curier Județean

ITM Alba: amenzi de 12.500 de lei și 22 avertismente după controalele din perioada 24-28 august 2026. Ce nereguli au descoperit inspectorii de muncă

Ioana Oprean

Publicat

în

ITM Alba: amenzi de 12.500 de lei și 22 avertismente după controalele din perioada 24-28 august 2026. Ce nereguli au descoperit inspectorii de muncă Inspectorii ITM Alba au aplicat amenzi în valoare de 12.500 de lei și au dat 22 avertismente în urma controalelor din perioada 24-28 august 2026. Prin Programul cadru de acțiuni al […]

Citește mai mult

Curier Județean

Video | Peste 220 de șoferi, testați pentru alcool și droguri în Alba, în două nopți: Câte infracțiuni au descoperit oamenii legii

Bogdan Ilea

Publicat

în

Peste 220 de șoferi, testați pentru alcool și droguri în Alba, în două nopți: Câte infracțiuni au descoperit oamenii legii În nopțile de 28/29 august și 29/30 august 2026, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Alba, sub coordonarea Serviciului Rutier, au derulat o acțiune pe raza județului, care a vizat identificarea conducătorilor auto […]

Citește mai mult