Bărbați din Șpring, REȚINUȚI pentru VIOL și lipsire de libertate: Au agresat o femeie de 49 de ani, din Teleorman, care locuia la unul dintre ei
Bărbați din Șpring, REȚINUȚI pentru VIOL și lipsire de libertate: Au agresat o femeie de 49 de ani, din Teleorman, care locuia la unul dintre ei
Doi bărbați din comuna Șpring au fost reținuți de polițiști pentru viol și lipsire de libertate, după ce au agresat o femeie din Teleorman, care locuia la unul dintre ei.
Citește și: Tânăr de 20 de ani din Zlatna prins MORT DE BEAT la volan: Ce alcoolemie avea
Potrivit IPJ Alba, în după amiaza zilei de 25 martie 2024, polițiștii Secției 7 Poliție Rurală Sebeș au fost sesizați de către o femeie de 49 de ani, din județul Teleorman, care a locuit, fără forme legale, în casa unui bărbat din comuna Șpring, județul Alba, cu privire la faptul că a fost victima unei infracțiuni de viol.
Din cercetări a rezultat că, în noaptea de 24/25 martie 2024, bărbatul în vârstă 36 de ani, la casa căruia a locuit femeia, împreună cu un bărbat de 46 de ani, din comuna Șpring, pe fondul consumului de băuturi alcoolice, prin violență, ar fi determinat-o să întrețină, cu ei, relații sexuale și ar fi împiedicat-o să părăsească casa, agresând-o.
Pentru obținerea de probe, în după amiaza zilei de 25 martie, locuința în care s-ar fi produs faptele a fost percheziționată de către polițiști.
Față de cei doi bărbați, a fost luată măsura reținerii, pentru 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de viol, lipsire de libertate în mod ilegal și lovire sau alte violențe, urmând ca în cursul zilei de azi, 26 martie, să fie prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Sebeș, pentru dispunerea măsurilor legale.
Cercetările sunt continuate.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 42 de minute
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum o zi
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari