Viitorul Sântimbru și Voința Stremț, victorii externe | GT Sport, remiză spectaculoasă la Abrud

În a doua rundă a returului din Liga 4, victorii externe pentru Viitorul Sântimbru și Voința Stremț, în vreme ce la Abrud, în disputa ultimelor clasate, a fost o remiză spectaculoasă.

*Kinder Teiuș – Viitorul Sântimbru 1-5 (0-2). Gazdele, două eșecuri în retur, trupa din Galtiu – două victorii externe;

*Cuprirom Abrud – GT Sport Alba Iulia 2-2 (2-2)Duel spectaculos între ultimele clasate (0-1, 2-1 și 2-2 până la pauză). Moții, primul punct după 4 înfrângeri în care nu au înscris, GT Sport – iar un meci cu răsturnări de situații;

*CS Zlatna – Voința Stremț 0-2 (0-0). Antrenorul Ionel Moldovan are două înfrângeri pe banca zlătneană, iar stremțenii au strâns 6 puncte în primăvară.

Partidele Spicul Daia Română – Inter Unirea, CIL Blaj – Viitorul Vama Seacă și Energia Săsciori – Performanța Ighiu sunt după-amiază.