Oana Badea, primarul Aiudului după ce s-a vindecat de COVID: „Pentru mine vaccinul a făcut diferența”
Oana Badea, primarul Aiudului după ce s-a vindecat de COVID: „Pentru mine vaccinul a făcut diferența”
După ce s-a vindecat de infecția cu noul coronavirus, Oana Badea, primarul municipiului Aiud, i-a mulțumit medicului care a tratat-o, spunând într-o postare pe pagina proprie de pe o rețea de socializare, că pentru ea vaccinul anti-Covid-19 a făcut diferența.
„Ieri mi-am făcut analizele de control post covid. Plămânii nu au fost afectați, iar analizele de sânge dovedesc eliminarea infecției. Nu există comparație cu analizele de la debutul bolii!!!
Întotdeauna am ales să respect ceea ce spune medicul. Și mi-a fost bine. De data aceasta, trebuie să-i mulțumesc doamnei doctor Lavinia Gombos pentru modul profesionist dar empatic în care m-a tratat.
Și să mă țin de cuvânt. Să spun public faptul că pentru mine vaccinul a făcut diferența.
Respect alegerile fiecăruia dintre semenii mei. Tocmai de aceea, mă aștept la respectarea alegerii mele de a mă vaccina, de a crede în medici, de a comunica public experiența mea cu boală acestui timp și din partea celor care au altă opțiune”, a scris Oana Badea pe facebook.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari