AREST preventiv pentru tânărul din Alba Iulia, „PERICOL public”: Este bănuit că a comis mai multe furturi și că a bruscat o angajată
AREST preventiv pentru tânărul din Alba Iulia, „PERICOL public”: Este bănuit că a comis mai multe furturi și că a bruscat o angajată
Tânărul de 24 de ani, din Alba Iulia, cercetat pentru tâlhărie, furt și efectuarea de operațiuni financiare, în mod fraudulos, va fi cercetat în stare de arest preventiv. A fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul IPJ Alba.
La data de 25 mai 2021, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia l-au prezentat, în fața procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, pe un tânăr de 24 de ani, din Alba Iulia, care este cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de tâlhărie calificată, furt calificat și efectuarea de operațiuni financiare în mod fraudulos.
Ulterior, acesta a fost prezentat de către procurori, în fața judecătorului de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Alba Iulia, care a dispus cercetarea sa în stare de arest preventiv și a emis, pe numele său, mandat de arestare preventivă, pentru 30 de zile.
Tânărul a fost depus în Centru de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Alba.
La data de 24 mai 2021, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia l-au identificat și reținut pe un tânăr de 24 de ani, din municipiul Alba Iulia, care este bănuit de săvârșirea unor fapte de tâlhărie calificată, furt calificat și efectuarea de operațiuni financiare în mod fraudulos.
Acesta este bănuit că, în dimineața zilei de 24 mai 2021, în jurul orei 05,00, în timp ce se afla în incinta unei săli de jocuri de noroc din municipiul Alba Iulia, ar fi sustras suma de 1.200 de lei din casa de marcat, iar pentru a-și asigura scăparea, ar fi bruscat-o pe angajata sălii de noroc.
Tânărul este bănuit și de săvârșirea unui furt care a fost sesizat poliției sâmbătă, 22 mai. Se pare că, în noaptea de 21/22 mai, ar fi profitat de faptul că un cetățean din municipiul Alba Iulia a lăsat poarta neasigurată, iar din autoturismul lăsat neîncuiat ar fi sustras un portmoneu în care erau 200 de euro și un card bancar. Ulterior, ar fi extras, de la un ATM, suma de 5.000 de lei.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
Scandalul imobiliar Parc Residence Alpha. Tribunalul Alba a ridicat dreptul de administrare al societății
Scandalul imobiliar Parc Residence Alpha. Tribunalul Alba a ridicat dreptul de administrare al societății Judecătorul sindic de la Tribunalul Alba, care judecă procedura insolvenței societății Parc Residence Alpha SRL Alba Iulia, a admis o cerere a comitetului creditorilor privind ridicarea dreptului de administrare al firmei. Hotărârea a fost pronunțată în 10 iulie 2024 și poate […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 11 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României