În weekend, sub influența alcoolului la volan. Șoferii au fost prinși de polițiști și sunt cercetați
În weekend, sub influența alcoolului la volan. Șoferii au fost prinși de polițiști și sunt cercetați
*Sâmbătă, 23 martie 2019, în jurul orei 0.30, poliţiştii Serviciului Rutier Alba, în timp ce acţionau pe strada 1 Decembrie 1918 din Alba Iulia, l-au depistat pe un tânăr de 26 de ani, din comuna Teasc, judeţul Dolj, în timp ce conducea un autoturism fiind sub influenţa băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,54 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Faţă de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracțiunii de conducere sub influenţa alcoolului.
*Sâmbătă, 23 martie 2019, în jurul orei 1.30, poliţiştii de siguranţă publică din Cugir, în timp ce acţionau pe strada 1 Decembrie 1918 din oraş, au depistat pe un tânăr de 18 ani, din oraş, în timp ce conducea un autoturism fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,43 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Faţă de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influenţa alcoolului.
*Duminică, 24 martie 2019, în jurul orei 02.00, poliţiştii de siguranţă publică din Blaj, în timp ce acţionau pe strada Iuliu Maniu, din municipiu, au depistat pe un bărbat de 41 de ani, din Blaj, în timp ce conducea un autoturism fiind sub influenţa băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,90 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Faţă de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracțiunii de conducere sub influenţa alcoolului.
*Duminică, 24 martie 2019, în jurul orei 17.45, poliţiştii din Alba Iulia au depistat pe un bărbat de 35 de ani, din Alba Iulia, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Livezii din Alba Iulia, fiind sub influenţa băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,61 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
Faţă de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracțiunii de conducere sub influenţa alcoolului.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
FOTO| Dovadă de spirit civic la Festivalul Internațional de Folclor din Aiud: O femeie a găsit un portofel plin cu bani și acte și l-a înmânat jandarmilor. Proprietarul a fost identificat
FOTO| Dovadă de spirit civic la Festivalul Internațional de Folclor din Aiud: O femeie a găsit un portofel plin cu bani și acte și l-a înmânat jandarmilor. Proprietarul a fost identificat Ieri, 27 iulie, în cea de-a treia zi a Festivalului Internațional de Folclor de la Aiud, în jurul orei 20:00, proprietara unei locații din […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 4 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum o zi
27 iulie – Sfântul Pantelimon, „doctorul fără de arginţi“. Se mănâncă porumb şi dovlecei, pentru ca oamenii să fie viguroşi în timpul iernii
-
Ştirea zileiacum 5 zile
TITULARIZARE 2024 în Alba: O notă de ZECE CURAT, obținută de un candidat din Alba Iulia. La ce disciplină a concurat
-
Ştirea zileiacum 4 zile
TOPUL NEGRU al liceelor din Alba: Unde s-a intrat cu medii sub 5, la repartizarea computerizată 2024. La trei școli, ultima medie de admitere a fost puțin peste 3
-
Ştirea zileiacum 3 zile
FOTO: O profesoară de la Colegiul Militar din Alba Iulia, „Omul Anului 2023” pe Statul Major al Forţelor Aeriene