WEEK-END SPORTIV LA TV | 12 ianuarie 2012
WEEK-END SPORTIV LA TV | 12 ianuarie 2012
Vineri
11.30: Schi alpin,CM la Wengen, masculin, la Eurosport.
14.00 şi 16.45: Combinata Nordică, CM la Chaux-Neuve, la Eurosport.
15.45: Fotbal, turneu Under 17, AL JAZIRA – JUVENTUS; 17.15, AJAX AMSTERDAM – ASPIRE INTERNATIONAL, la Eurosport 2.
17.00: Handbal, CSM BUCUREŞTI – HC ZALĂU, la DigiSport 2.
17.30: Baschet, CSM BUCUREŞTI – BC TIMIŞOARA, la DigiSport 3.
- Sâmbătă
11.00: Volei, STEAUA – U CLUJ; 15.00, UNIREA DEJ – PIATRA NEAMŢ, la DigiSport 2.
11.15: Schi alpin, CM la Cortina d’Ampezzo, feminin, la Eurosport.
12.30 şi 17.00: Combinata Nordică, CM la Chaux-Neuve, la Eurosport 2.
14.30: Fotbal, Scoţia. ST JOHNSTONE – RANGERS, la Sport 1.
15.00: Handbal, JOLIDON CLUJ – DUNĂREA BRĂILA, la DigiSport 3.
16.45: Schi fond, CM la Milano, sprint, procedeul liber, la Eurosport.
17.00: Fotbal, Anglia, MANCHESTER UNITED – BOLTON, la DigiSport 1; CHELSEA – SUNDERLAND, la DigiSport 2; LIVERPOOL – STOKE CITY, la DigiSport 3.
19.00: Fotbal, Spania, SEVILLA – ESPANYOL; 21.00, MALLORCA – REAL; 23.00, VALENCIA – SOCIEDAD, la DigiSport 1.
19.00: Baschet, „U” CLUJ – CSU PLOIEŞTI, la TVR 3 şi DigiSport 3.
19.15: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, WATFORD – READING, la Sport 1.
21.45: Fotbal, Italia, CATANIA – AS ROMA, la DigiSport 2.
22.00: Fotbal, Franţa, ST ETIENNE – SOCHAUX, la DigiSport 3.
22.30: Fotbal, Portugalia, FC PORTO – RIO AVE, la Dolce Sport.
- Duminică
11.15 şi 14.30: Schi alpin, CM la Wengen, masculin, slalom, la Eurosport.
11.30: Volei, ŞTIINŢA BACĂU – U CLUJ, la DigiSport 1.
12.30: Schi alpin, CM la Cortina d’Ampezzo, feminin, Super-G, la Eurosport.
13.00: Fotbal, Spania, ATLETICO MARDID – VILLARREAL, la DigiSport 2.
13.30: Handbal, preliminarii CM, BELARUS – ROMÂNIA, la DigiSport 1.
13.30: Fotbal, Italia, LAZIO – ATALANTA; 16.00, GENOA – UDINESE, la DigiSport 3.
13.45: Biatlon, CM la Nove Mesto, feminin, pursuit, la Eurosport.
16.00: Fotbal, Italia, CESENA – NOVARA, la DigiSport 1; JUVENTUS TORINO – CAGLIARI, la DigiSport 2.
16.45: Combinata Nordică, CM la Chaux-Neuve, Gundersen, la Eurosport.
18.00: Handbal, OLTCHIM RM VÂLCEA – HCM BAIA MARE, la DigiSport 3.
18.00: Fotbal, Anglia, SWANSEA – ARSENAL, la DigiSport 1.
18.15: Handbal, CE, GERMANIA – CEHIA; 20.30, SUEDIA – MACEDONIA, la Dolce Sport 2.
19.00: Fotbal, Spania, BILBAO – LEVANTE; 20.45, GIJON – MALAGA; 22.30, BARCELONA – BETIS SEVILLA, la DigiSport 2.
19.15: Handbal, CE, POLONIA – SERBIA; 21.15, DANEMARCA – SLOVACIA, la Dolce Sport.
19.30: Baschet, CSM ORADEA – CSU SIBIU, la DigiSport 3.
21.45: Fotbal, Italia, AC MILAN – INTER MILANO, la DigiSport 1.
22.00: Fotbal, Franţa, MARSEILLE – LILLE, la DigiSport 3.
22.15: Fotbal, Portugalia, BRAGA – SPORTING LISABONA, la Dolce Sport 2.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
CSM Unirea Alba Iulia a susținut un triunghiular în Slovenia, la Rogla, întâlnind ND Gorica (remiză, 1-1) și CSM Reșița (eșec, 0-1). După ce amicalul cu NK Bistrica a fost anulat, uniriștii au susținut două teste a câte 45 de minute în aceeași zi, obținând rezultate de apreciat în fața unor oponenți din eșalonul superior. […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie