Liga a 4-a, etapa a 3-a, Inter Ciugud – CIL Blaj 2-2 (1-1) | Echipa din „Mica Romă” rămâne neînvinsă în actuala stagiune, Olimpia Aiud – scor net la Săsciori

AFC Unirea Alba Iulia - Inter Ciugud 63Într-un nou meci al etapei a 3-a din Liga a 4-a, Inter Ciugud – CIL Blaj, 2-2 (1-1), goluri marcate de Ad. Păcurar (12), I. Gherman (73, penalty), respectiv Văidean (40), Ad. Voicu (60).

În alt joc al rundei, Olimpia Aiud s-a impus la Săsciori, în compania codașei ierarhiei, într-un mod categoric, ultimul gol fiind marcat de antrenorul Remus Țălnar, din lovitură liberă.

În minutul 63, Ad. Păcurar (Inter) a ratat un penalty, şutând pe lângă poartă.

Scorul a fost deschis de Ad. Păcurar în minutul 12, dintr-o lovitură liberă indirectă de la 6 metri, după ce portarul advers a prins mingea trimisă de un coechipier. O partidă spectaculoasă, în care gazdele au condus cu 1-0, apoi oaspeţii au trecut în avantaj.

Inter a ratat un penalty în minutul 63, prin Ad. Păcurar, dar a restabilit egalitatea tot dintr-o lovitură de pedeapsă transformată de I. Gherman. Formaţia din „Mica Romă” rămâne neînvinsă în actuala stagiune, deşi a primit primele goluri stagionale.

*Energia Săsciori – Olimpia Aiud 0-3 (0-1)

*Marcatori: A. Bălan (30), Drăgoi (50), R. Țălnar (73).

Aiudenii au câștigat fără prea mari emoții împotriva echipei ce n-a reușit încă să înscrie, Energia Săsciori preluând “lanterna roșie”, cu trei eșecuri din tot atâtea meciuri

Unirea Ungheni – CS Universitar Alba Iulia 1-2 (0-0), în play-off-ul eșalonului terț!!!

Unirea Ungheni (locul 2, 45 de puncte) – CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 31 de puncte), sâmbătă, ora 17.00, în play-off. Gazdele au deschis scorul imediat după pauză, prin Ov. Horșia, iar peste un minut a egalat Gilyen. A fost primul gol al studenților în play-off, după 4 meciuri, respectiov după o lungă perioadă […]