Surianu Sebes - ISCT juniori A1 4La primul meci susținut în cadrul etapei de zonă a juniorilor A1 din „Arini”, Șurianu Sebeș a pierdut 1-2 (1-1) cu Industria Sârmei Câmpia Turzii.

Formația condusă de Ionuț Grozav a marcat prin Ad. Lăcătuș, care a egalat scorul până la pauză. După pauză, oapeții au marcat iar și au mai ratat un penalty, apărat de portarul D. Pop.

Șurianu: Dr. Pop – A. Muntean, Gabor, A. Popa, Groza, Vonica, Cl. Marcu (cpt.), Ad. Lăcătuş, I. Morariu, Draşovean, An. Fulea; rezerve Petra, Giurgiu, V. Găldean, Argatu, Urdă.

În celălalt joc al zilei, Victoria Carei – Progresul Șomcuta Mare 5-1 (3-1).

Programul zilei de sâmbătă: Progresul Șomcuta Mare – Șurianu Sebeș (ora 16.00) și Victoria Carei – Industria Sârmei Câmpia Turzii (ora 18.00).