FOTO/VIDEO: Ziua Poliției sărbătorită de IPJ Alba prin competiții sportive
În cadrul manifestărilor organizate de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Alba pentru sărbătorirea la 25 martie a Zilei Poliţiei Române, zilele de 21 şi 22 martie au fost rezervate sportului rege.
În 21 martie, la o bază sportivă din municipiul Sebeş, 16 echipe alcătuite la nivelul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Alba s-a întrecut pentru un loc pe podium. Câştigătoare a fost echipa poliţiei Oraşului Cîmpeni, pe locul II clasându-se echipa Poliţiei Municipiului Aiud iar pe locul III echipa Inspectoratului de Poliţie Judeţean Alba.
Vineri, 22 martie, 16 echipe din cadrul structurilor MAI din judeţ, autorităţi locale şi structuri de colaborare, Penitenciarul Aiud şi Școala de Agenţi de Poliţie Septimiu Mureşan Cluj Napoca au jucat în două săli de sport din Sebeş pentru trofeul Cupa Poliţiei 2013.
Câştigătoare a fost echipa Primăriei Municipiului Sebeş, pe locul II s-a clasat echipa Şcolii de Agenţi de Poliţie Septimiu Mureşan Cluj Napoca iar pe locul III echipa Inspectoratului de Poliţie Judeţean Alba.
Şi ziua de azi, 23 martie a fost dedicată competiţiilor sportive. Începând cu ora 11,00, în parcarea Stadionului Cetate din Alba Iulia, cu sprijinul Clubului Sportiv Auto Fairplay, a avut loc concursul de îndemânare în conducere, „Cupa siguranţei rutiere”, la startul căruia s-au aliniat 14 concurenţi care s-au întrecut în 3 secţiuni.
Au urcat pe podium:
*La clasa I: Locul I – Geogean Sebestian; Locul II – Morariu Adrian; Locul III – Tomşa Adrian.
*La clasa II: Locul I – Suciu Gabriel; Locul II – Goţia Petru; Locul III – Hîrlea Daniel.
La clasa open: Locul I – Suciu Gabriel; Locul II – Geogean Sebestian; Locul III – Morariu Adrian.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei Victimele infracțiunilor sexuale pot beneficia de un sprijin financiar de până la cinci salarii minime brute, adică suma de 18.500 lei. Pentru a primi acești bani, este necesar ca persoana respectivă să depună o cerere la Tribunalul de unde are domiciliu. Citește și: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 11 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României