În penultimul joc deViitorul Santimbru - Vointa Stremt 5 verificare al iernii, la Coşlariu, Viitorul Sântimbru, liderul Ligii a IV-a Alba a învins cu 1-0 (0-0) pe Voinţa Stremţ, unicul gol fiind marcat de A. Breaz (72, penalty, după un fault asupra lui Pisoiu).

Calitatea disputei a fost influenţată de vântul puternic, ce a incomodat evident intenţiile de construcţie ale celor două formaţii.

Dan Comşa, antrenorul primei clasate în Liga a IV-a a mizat pe Ov. Barna – A. Breaz, E. Hălălae, Ov. Crişan, C. Hălălae – Ştef, Drăghiciu, Chirilă, Cr. Ivaşcu – Biro, Pisoiu; au mai intrat Pascu – Jula, Şandru, Sularea, P. Trif, Borza, Dumbra, Ganga, lipsind din diverse motive Surd, Al. Stan şi Dreghiciu.

Ultima repetiţie înaintea startului returului va fi în 28 februarie, acasă cu Gaz Metan Valea Lungă.

[nggallery id=1651]

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 2-3 (1-0), în ultima rundă a turului în play-out | „Roș-albaștrii”, eșec după ce au condus cu 2-0!!!

Eșec neverosimil pentru Metalurgistul Cugir, 2-3 (1-0) pe propriul teren cu Viitorul Cluj, asta după ce gazdele au condus cu 2-0 și au primit 3 goluri în actul secund în mai puțin de 10 minute În minutul 15, căpitanul gazdelor, Tudor Șaucă a deschis scorul (șut din voleu), iar Vitinha (60, reluare cu capul la […]