Traian Băsescu, invitat în 10 aprilie la Alba Iulia la evenimentul de lansare a candidaților Mișcării Populare Alba

Basescu la Alba Iulia06 Fostul președinte al României Traian Băsescu este invitat, în 10 aprilie, la evenimentul de lansare a candidaților Mișcării Populare Alba, a spus, vineri, în cadrul unei conferințe de presă, deputatul Clement Negruț.

Mișcarea Populară Alba își lansează candidații la alegerile locale în 10 aprilie la Casa de Cultură a Sindicatelor din Alba Iulia.

”La eveniment va fi invitat și domnul Traian Băsescu. E o invitație pe care noi i-am lansat-o, însă trebuie să fim conștienți că sunt foarte multe organizații care vor avea lansări de candidați. Eu sper că ne va onora cu prezența”, a afirmat Negruț.

Ultima vizită a lui Băsescu la Alba Iulia a fost în august 2015 la Conferința Regională – Centru a PMP.

D.S.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

21 Comentarii

H B 4 martie 2016 at 14:42

Vine javra ,vacținați-vă oameni buni !

Eroare 4 martie 2016 at 18:06

Ai gresit pagina, articolul despre Zgonea e mai sus..

mda 4 martie 2016 at 20:37

Nu vine javra! Vine CIRCUL! 🙂

Corect 8 martie 2016 at 8:00

@ Eroare, esti in eroare, Zgonea A FOST. Acum este vorba de VA VENI. Si da, corect este vine javra, pt. ca articolul se refera la javra de base. Clar ?

oANA 4 martie 2016 at 20:17

Eu credeam ca am scapat de acest individ.

petru 5 martie 2016 at 0:05

De râie greu te scapi!

PSD a fost si este 5 martie 2016 at 10:26

raia Romaniei.

Hăhăhă 7 martie 2016 at 10:41

Epilogul lui Băsescu

Nu o să scăpaţi de mine,
Nici în viaţa de apoi.
Şi ca “să trăiţi bine”
Am să mă …băsesc pe voi !!!

oANA 6 martie 2016 at 19:18

Chiar si basescu il ignora pe clementul nostru(vezi foto)

Fotograful 7 martie 2016 at 15:50

@ oANA
Aşa e, băsescu îl ignoră pe clementul nostru, îti spun eu sigur. EU am făcut poza şi în acel moment am atârnat de aparatul foto o striclă de whisky. Deci băse privea în … obiectiv !!! Şi dacă te uiţi mai atent (ă) la poză ai să constaţi şi că îi cam curgeau balele …

apoliticul 6 martie 2016 at 22:48

Trebuie sa cumpar niste iaurturi ZUZU sa i le lansez in freza la betivul

Au incercat unii, nu cu 'Zuzu', ci cu comisii parlamentare 7 martie 2016 at 9:34

pt”Flota”, pt „Nana”,pt imprumutul de la CEC etc. Si si-au dat dat cu tesla-n oua..

IGO 7 martie 2016 at 11:34

“Traian Băsescu, invitat în 10 aprilie la Alba Iulia … “

E clar, înseamnă că pe 10 aprilie iar o să pută în oraş : vine întâiul —– al ţării ! Dar sper ca până atuncea să pot repara toate vidanjele , că după ce pleacă ăsta, o să avem mult de lucru cu ele… M-am gândit însă ca în scopul de a reduce costurile, să-i invit la o partidă de salubrizare manuală, pe toţi susţinătorii împricinatului, sub deviza “ muncă în folosul comunităţii”… Măcar atât, după ce ne-au “pricopsit” cu un asemenea specimen …

"IGO" e cel care a salutat 7 martie 2016 at 14:54

venirea lui Zgonea la Alba Iulia si s-a entuziasmat la toate observatiile complet aiurea ale acestuia, privitor la oras.

IGO 7 martie 2016 at 16:17

Iar ţie stimabile „no name”, când vine nenea Pârţ, am să-ţi rezerv un loc în faţă la acţiunea de salubrizare manuală, cât mai aproape de dumnealui, sursa de putoare. Şi dacă eşti harnic şi cuminte am să-ţi ofer şi cinstea să-l pupi, unde ţi-e ţie mai drag . Ţi-aş spune unde dar mă cenzurează . Dar ştii tu prea bine unde-i place băsăului, că doar l-ai mai pupat.

IANCU REMUS 7 martie 2016 at 17:23

Mă da bine au fost spălaţi pe creier aceşti tineri dacă intră în politică cu acest tenbel care a făcut atâta rău ROMÂNIEI. La fel când e vorba şi cei care mai votează cu pdlişti precum BOC ruşinea mocanilor, Falcă de la ARAD şi atâţia alţii.

Spalatii pe creier sunt cei care urmaresc antele varaniste 8 martie 2016 at 13:19

Apropo de facut rau Romaniei:deputatul Nicolae Paun, arestat pentru deturnare de fonduri si spalare de bani prin derularea a doua proiecte cu finantare europeana, a depus un memoriu la DNA in care arata ca banii alocati i-a distribuit in judetele unde au candidat fostul premier Victor Ponta (PSD) si deputatul Madalin Voicu (PSD), scrie Adevarul.

dar tot Adevarul scrie 8 martie 2016 at 15:26

… ca acei 9 milioane de euroi pe care i-a luat mita madam Udrea, s-ar fi dus in campania electorala a pedeleilui si a lui basescu, asta ca sa fim cinstiti si sinceri, pana la capat. Bine ?

Daca Udrea lua mita 9 milioane 9 martie 2016 at 10:59

era demult inchisa la puscaria de la Targusor. Deocamdata sunt doar turnatoriile nedovedite ale altor infractori disperati sa-si usureze situatia personala. asa ca las-o mai moale cu Basescu, Udrea, pdl,vinovati si pt topirea ghetarilor…

apoliticul 7 martie 2016 at 19:26

Unde are sediu partidul asta de buzunar ?

gika kontra 8 martie 2016 at 13:31

voi sunteti impotriva lui negrut,sau a lui base?nu va-nteleg.pai daca l-am primit pe Z-gonila care ne-a mai si laudat….cu orasul nostru,alba iulia atunci pe altii de ce sa nu-i primim?a..voi sunteti astia a lui zuzu,marele deputat de alba psd-istul!