Ziarul Unirea

Teodor Atanasiu: „După alegerile din 9 decembrie, oameni precum deputatul PDL Corneliu Olar trebuie să dispară definitiv din politică!”

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Tandemul liderilor USL Alba, Ioan Dîrzu – Teodor Atanasiu, merge spre victorie cu peste 50%, în Colegiul 5 Apuseni-Teiuş

 În cadrul mai multor întâlniri la care au luat parte alături de primarii USL din zona Apuseni-Teiuş, copreşedinţii USL Alba, Teodor Atanasiu şi Ioan Dîrzu, au reconfirmat credinţa lor că USL va câştiga Colegiul 5 Apuseni-Teiuş cu peste 50% şi, mai ales, încrederea în victoria naţională a USL la alegerile parlamentare din 9 decembrie. Cu această ocazie, cei doi lideri au apreciat buna colaborare dintre organizaţiile PSD, PNL, PC şi UNPR pe plan local şi şi-au manifestat convingerea că tandemul Dîrzu-Atanasiu va fi unul câştigător pentru judeţul Alba, ţinând seama şi de posibilităţile de a ajuta oamenii din zona Apuseni-Teiuş. Preşedintele PNL Alba şi candidat USL pentru Senatul României, Teodor Atanasiu, a precizat: „USL Alba reprezintă şansa oamenilor din Alba de a arăta că s-au săturat de politica mincinoasă a PDL, de tăierea pensiilor, a salariilor, a indemnizaţiei de creştere a copilului şi a celei pentru persoanele cu handicap şi de închiderea fără logică a spitalelor. Deputatul PDL Corneliu Olar este vinovat pentru toate aceste tăieri. Este vinovat pentru sărăcirea oamenilor din Apuseni şi pentru lipsa de investiţii în zonă. Acestui om nu i-a păsat decât de propria persoană şi de afacerile personale. După alegerile parlamentare din 9 decembrie, oameni precum deputatul PDL Corneliu Olar trebuie să dispară definitiv din politică. Oamenii din zona Apuseni-Teiuş trebuie să se prezinte duminică, 9 decembrie, la vot, pentru a marca cu claritate dorinţa lor de a scăpa de politica dusă de Băsescu-Udrea-Blejnar şi de a alege USL pentru o Românie puternică”. În discuţiile avute, multe persoane s-au plâns că, în ultimii ani, oameni din zona Apusenilor au fost asociaţi, fără voia lor, cu şmecheriile şi afacerile deputatului PDL Corneliu Olar. Ultima informaţie apărută în presă menţiona posibila implicare a lui Corneliu Olar în dosarul de corupţie „mafia pensiilor ilegale”, prin care un grup de infractori au păcălit oamenii din zona Unirea-Albac că vor primi pensii mai mari contra unei sume de 2.000 de euro. Principala solicitare venită din partea oamenilor a fost ca, de acum încolo, viitorii parlamentari să fie oameni care au făcut ceva în viaţă înainte de a face politică şi să fie capabili, să fie ascultaţi la Bucureşti, pentru a aduce bani în zonă. „În calitate de copreşedinţi ai USL Alba şi de lideri ai PNL şi PSD Alba, Teodor Atanasiu şi cu mine suntem persoane capabile să deschidem uşile Guvernului USL şi avem puterea de a ajuta oamenii din zona Apuseni-Teiuş. Am ales să candidăm în tandem, în această zonă, pentru că această parte a judeţului a fost ignorată de PDL şi a fost aruncată în sărăcie, cu bună ştiinţă, de un deputat PDL dornic să îşi impună voinţa prin forţă şi ameninţări. Pe 9 decembrie se termină cu şmecheriile lui Olar, care îi mai sperie doar pe acoliţii săi. Este timpul ca zona Apuseni-Teiuş să aleagă reprezentanţi care au făcut ceva până acum şi nu trăiesc precum Olar, de 20 de ani, doar din bani publici. Personal, în cadrul companiilor în care sunt implicat în management, am creat peste 2.300 de locuri de muncă în judeţul Alba şi înţeleg nevoile oamenilor, dar şi metodele prin care pot fi create locuri de muncă în zona Apuseni-Teiuş”, a precizat Ioan Dîrzu, preşedintele PSD Alba şi candidatul USL pentru Camera Deputaţilor în Colegiul 5 Apuseni-Teiuş. (S.D.)

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă| Flaviu Serdiuc, noul președinte al filialei Cugir a USR

Ca urmare a fuziunii dintre USR și PLUS, la Cugir a avut loc recent, Adunarea general de alegeri în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

33 Comentarii

D.Dan 26 noiembrie 2012 at 20:42

sunt de acord DAR eu zic ca TU PRIMUL
Ma macar ala are o carisma, tu pe de alta parte nici pe aia nu o ai si nici oamenii nu te voteaza.
Esti doar un (crop) umflat si buhait

D.Dan 26 noiembrie 2012 at 20:44

dute-n mM

fraierul elector 26 noiembrie 2012 at 20:45

cool

matahala 26 noiembrie 2012 at 21:01

de acord. Sa dispara si Olar si Atanasiu. Impreuna….sa nu fie suparare

eliza 26 noiembrie 2012 at 21:27

Tu esti Jidveiene ???

km0 26 noiembrie 2012 at 22:59

:)) buna asta!! =)))

jidveianu 27 noiembrie 2012 at 22:14

da ma da si? care e problema? nici eu nu-l suport pe umflatu asta

Dirzu si Atanasiu 26 noiembrie 2012 at 21:29

sa le spuna romanilor din jud.Alba de ce sefii lor,Copy-ponta si Cacarau au refuzat sa dea bani pt sarbatoarea nationala de la 1 Decembrie.Apoi pot sa dispara linistiti…

Besnik 26 noiembrie 2012 at 22:39

Vor sa dea bani, dar nu sumele aberante pe care le cere Hava. La noi in oras totul costa de 10 ori mai mult. Incepand de la prima „havela” continuand cu sensurile giratorii, cetatea si fiecare investie facuta de dragul nostru primar.

esti idiot: nu Hava,ci Simedru 27 noiembrie 2012 at 9:05

deci institutia prefectului a cerut bani(1,2 milioane lei)pentru festivitati, inca din 19 octombrie,dar Copy-ponta si Cacarau vor sa se razbune pe albaiulieni,pt optiunea lor politica din iunie.Atat au priceput din sarbatoarea nationala; ranchiuna si razbunare

io 26 noiembrie 2012 at 22:33

Ba, voi nu intelegeti ca nu va mai vrem? FMM ce IQ trebuie sa aveti si cata nesimtire ca sa intelegeti ca mi-e greata de clasa politica romana?

Aurelian 26 noiembrie 2012 at 22:40

Sa dispara toata sleahta celor de la PDL.au umplut tara de lichele!

cellini 27 noiembrie 2012 at 12:26

corect.urmeaza usl

Aurelian 27 noiembrie 2012 at 12:48

Lichea esti tu impostorule, un pupincurist USL, care postezi cu NICK-ul altuia!

Aurelian 27 noiembrie 2012 at 18:37

Gargara si gogosi PeNaLe, tip Eutanasiu, ca nu de pomana, mai poarta numele de Theo glumetul!

rrr 27 noiembrie 2012 at 21:23

Glumet esti tu mai Aurelian, se pare ca te plateste bina Hava daca iti arde de glume. Nu mai tot acuza tu pe cei care fac, mai bine uita-te la tine in ograda si minuneaza-te ce e pe acolo

Aurelian 28 noiembrie 2012 at 16:58

Tot rahat ai ramas @rrr!

albaiulian 26 noiembrie 2012 at 22:44

Vrem dreptate, vrem locuri de munca, vrem salarii decente!Sunt sigur ca USL ca reusi acest lucru

adi 26 noiembrie 2012 at 22:57

tu esti albaiulian cum sunt eu moldovean Tu esti un vandut , o lichea, un k cat

cellini 27 noiembrie 2012 at 12:27

poante

Cruda Soarta 28 noiembrie 2012 at 11:27

Intuiesti perfect-sa le spui sa te mai cheme si-n alte campanii-usl-isti parlamentari vor avea locuri de munca si salarii! un talent ca tine nu trebuie irosit.

rrr 26 noiembrie 2012 at 22:56

Cei de la PD-L au taiat pensii si salarii ale unor oameni nevinovati, Olar a distrus padurile din Apuseni, iar acum mai are indrazneala sa vina sa ceara votul celor carora le-a distus viata,

ion 26 noiembrie 2012 at 22:58

te vinzi pe doi lei? hai ca iti dau eu 5 si o mu 1e Vrei?

km0 26 noiembrie 2012 at 23:12

la cum vorbesti Ioane se vede ca citesti ziarul online de pe laptopul tau placat cu cristale „swarofsky mo” asezat pe capita de fan de langa scaunul asezat in imediata apropiere a unui „ujer” de vaca.

Dar ce sa mai zici, inca rabdam adevarata splendoare a prostiei pedeliste.

Multumim Ioane …esti un adevarat Perpetuum mobile al prostiei umane

P.S – sunt convins ca o sa dai cu goagal sa vezi ce vrajitorie o mai fii si aia.

cellini 27 noiembrie 2012 at 12:29

urmeaza cea uslista.ce zici?

km0 26 noiembrie 2012 at 23:18

Senzational comentariu! DD-ul fie cu tine fiule! 🙂
V-a luat Comsa compiutere? :))))

ion 26 noiembrie 2012 at 23:51

stiu ce vorbesc stai linistit stiu si ce pregatiti, stiu multe 🙂 si care scrieti mesajele, si care puneti afisele si cu tat va plateste si ce va promite
Ii inteleg pe aia care iau bani ca … suntem romani … dar sa puneti botu ca va face pe toti sefi :)))) si voi stiti ce caractere au sefii vostri dar… sunteti romani aveti o scuza nu? Imi e sile de voi sincer Si apropo pe PSD-isti ii respect dar voi PNL-isti din alba sunteti de tot k catul

km0 27 noiembrie 2012 at 9:08

Esti un fel de oracol al timpurilor moderne. Unde dai si unde crapa! nu meriti sa ma obosesc sa te contrazic.

rrr 27 noiembrie 2012 at 21:26

Se vede cat de bine stii sa vorbesti, eventual stii in limbajul PD-L-ist, iar la voi cum totul e pe dos, a fi nesimtit inseamna a fi mare om, ca daca nu ar fi asa, nu cred ca puteati vrodata sa spuneti ca e bine ca a-ti taiat salariile si pensiile.

Sile 27 noiembrie 2012 at 8:15

Olar este mic copil fata de Atanasiu. Este un fel de gainar de rand, nu da tunuri ca Fonfaila. Oricum, de 1 Decembrie, o sa vin din Roma la Alba Iulia si o sa particip la manifertari, orcare si oricum ar fi. Romanii din Italia nu prea vor vota cu Ponta si ai lui. Aici institutiiler statului de drept sepercep altfel decat in tara, se percep asa cum ar trebui sa fie si nu asa cum vrea Ponta si Antonescu. Nu degeaba in Roma niste romani mai „scapati de sub control” au scris prin statiile de autobuz „Sugi P… Antonescule” si „Ponta copiator-de tara demolator”

arthur 27 noiembrie 2012 at 15:07

Eu nu inteleg cum mai poate si este lasat, mai bine zis, Olar sa candideze…nu stiu cum de nu le este rusine sa mai apara cu el ca si candidat.

Nona 28 noiembrie 2012 at 8:58

Si voi doi la fel!

florin 28 noiembrie 2012 at 10:25

Domnule Dirzu cum te afisezi cu TRADATORUL ATANASIU ? Nu mai ai nici un pic de respect fata de pesedistii tai ?