Se ştiu echipele calificate în sferturi la Campionatul Speranţelor *Sâmbătă, 31 mai, la Alba Iulia se joacă pentru semifinale

Europa Alba IuliaÎn week-end-ul care tocmai s-a încheiat, Campionatul Speranțelor 2014 (copii născuți în 2004 și mai mici) și-a aflat echipele calificate în faza sferturilor de finală. După desfășurarea celor trei etape, în faza următoare s-au calificat Unirea Alba Iulia, Viitorul Abrud (Grupa A), LPS Sebeș, Drum Nou Bistra (Grupa B), Viitorul Aiud, Europa Alba Iulia (Grupa C), respectiv CSO Cugir și Viitorul Alba Iulia (Grupa D).

Cele 8 formații calificate în sferturi se vor lupta pentru un loc în semifinale, sâmbătă, 31 mai 2014 – între orele 10:00 și 13:30, pe terenul sintetic acoperit din incinta Colegiului Tehnic „Dorin Pavel” din Alba Iulia, astfel: ora 10.00: LPS Sebeș – Viitorul Alba Iulia

ora 10.50: Viitorul Abrud – Viitorul Aiud

ora 11.40: Drum Nou Bistra – CSO Cugir

ora 12.30: Unirea Alba Iulia – Europa Alba Iulia

Unirea Alba Iulia (Grupa A) și CSO Cugir (Grupa D) sunt singurele formații care nu au primit niciun gol în cele trei meciuri jucate. Pe de altă parte, cugirenii au marcat cele mai multe goluri, reușind nu mai puțin de 40 de goluri marcate în cele trei partide.

Semifinalele și finala Campionatului Speranțelor 2014 vor avea loc la Galda de Jos, în data de 7 iunie 2014, începând cu ora 12.30, înainte de festivitatea de premiere pentru echipele de pe podium și pentru jucătorii remarcați în sezonul 2013-2014, în toate competițiile organizate de AJF Alba (ora 16.30) și a finalei Cupei României – faza județeană, ce va opune echipele AS INTER Ciugud-AS DALIA SPORT Daia Română (ora 17.30).

În Vinerea Mare, etapă în cel de-al 3-lea eșalon | Vezi programul conjudețenelor

În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]