România, două eşecuri şi un egal la Cupa Regiunilor *Romică David (Cuprirom Abrud) a marcat pentru „tricolori”

Romania fotbal amatorÎn ultimul meci susţinut în Polonia, „tricolorii” au remizat cu News Amateurs Macedonia, scor 2-2 (0-2), într-un meci ce nu avea importanţă în stabilirea ierarhiei. Cătălin Ivaşcu a fost titular, dar înlocuit la pauză, iar Romică David a intrat în minutul 67.

Selecţionata României care participă în aceste zile în Polonia, la turneul preliminar al competiţiei organizată de UEFA pentru fotbalul amator a pierdut primele două jocuri şi implicit şansa de a se califica în etapa superioară a Cupei Regiunilor.

În efectivul „tricolorilor”, în fapt selecţionata Braşovului sunt şi doi conjudeţeni, fundaşul Cătălin Ivaşcu (Industria Galda de Jos) şi atacantul Romică David (Cuprirom) ce a şi marcat un gol, în minutul 76 al meciului de debut cu polonezii de la Dolnoslaski (restabilind egalitatea). Ambii fotbalişti din Alba au jucat în respectivele întâlniri, după cum urmează: Cătălin Ivaşcu integralist, Romică David intrat în minutul 67, în întâlnirea cu Dolnoslaski, scor 2-5 (0-2), românii primind 3 goluri în ultimele 12 minute;

C. Ivaşcu toate minutele, R. David titular şi înlocuit la pauză, în confruntarea cu Ligue de Paris Ile de France, scor 0-4 (0-3). În urma celor două eşecuri, 2-5 cu Dolnoslaski şi 0-4 cu Ligue de Paris Ile de France, selecţionata Braşovului a ratat calificarea la turneul final care va avea loc în vara anului viitor. Ultimul meci al braşovenilor la acest turneu preliminar organizat de Polonia va avea loc astăzi cu News Amateurs Macedonia.

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă O nouă etapă în eșalonul terț, un nou derby „de Alba”, la Galda de Jos, între Industria și CSM Unirea Alba Iulia. Metalurgistul Cugir joacă în fața fanilor cu […]