REZULTATE finale OLIMPIADA DE ISTORIE, etapa județeană, în Alba
REZULTATE finale OLIMPIADA DE ISTORIE, etapa județeană, în Alba
Inspectoratul Școlar Județean Alba a transmis, marție, rezultate Olimpiadei de Istorie desfășurate la la Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia. La olimpiadă, care a avut loc, sâmbătă, 7 martie, au participat 90 de elevi la nivelul claselor VIII-XII.
Numele și prenumele elevului/ Școala/ Numele și prenumele profesorului/ Premiul obținut
Clasa a VIII-a
- ROMAN O. MATEI, ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”AXENTE SEVER ”AIUD, PROF. ONIGA CORINA, PREMIUL I
- DOMŞA L. LUCIANA LIDIA, LICEUL TEORETIC TEIUȘ PROF. CÎMPEAN NICOLETA, PREMIUL al II-lea
- BREAZ M. MARIA SIMINA, ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ION BREAZU” MIHALŢ, PROF. MOLDOVAN FELICIA, PREMIUL al III-lea
- GRECU I.G. ȘTEFAN, ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI, PROF. MIHON ADELA, MENȚIUNE
Clasa a IX-a
- MACAVEIU I. C. MĂDĂLINA CLAUDIA, LICEUL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD, PROF. GOLGOȚ NICOLETA CRISTINA, PREMIUL I
- TĂNASE I. MARIO CONSTANTIN, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, PREMIUL al II-lea
- POPA V. DANIEL VASILE, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, PREMIUL al III-lea
- STOICA S. I . PAULA, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. ȘTEFAN LUCIAN, MENȚIUNE
- POPA V. COSMIN RAUL, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, MENȚIUNE
- SICOE A. ANIELA PAULA, COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI, PROF. CIOREA LIANA, MENȚIUNE
- STANIȘ D. TUDOR MARIO, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. DAMIAN ELENA, MENȚIUNE
Clasa a X-a
- SÎRBU T. F. ALEXANDRA CRISTIANA, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, PREMIUL I
- FIȚ T. TITO RAREȘ, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. ROTCHE ANDREEA, PREMIUL al II-lea
- PETRUȚ D.C. TEODORA NAOMI, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. ROTCHE ANDREEA, PREMIUL al III-lea
- BARNA I. BIANCA IOANA, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. ROTCHE ANDREEA, MENȚIUNE
- MARICA V. ROXANA ELENA, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. BARBU DANIEL. MENȚIUNE
- MOLNAR I. ANAMARIA, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. ȘTEFAN LUCIAN, MENȚIUNE
- NICOLAE F. NATALIA, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. ROTCHE ANDREEA, MENȚIUNE
- ROȘIU A. ANDREI ȘTEFAN, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. BARBU DANIEL, MENȚIUNE
- BUHĂȚEL A. T. SERGIU MIHAI, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. CETEAN DANIELA, MENȚIUNE
- CRISTEA D. J. SARA ANTONIA, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. ȘTEFAN LUCIAN, MENȚIUNE
- FILOTE A. B. ALINA ELENA, COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI, PROF. CIOREA LIANA, MENȚIUNE
- MITESCU A. CEZARA ALEXANDRA, LICEUL TEORETIC TEIUȘ, PROF. CÎMPEAN NICOLETA, MENȚIUNE
- JURMA A. ALINA MĂDĂLINA, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, MENȚIUNE
- RUSU V. MARIA DANIELA, LICEUL TEORETIC TEIUȘ, PROF. CÎMPEAN NICOLETA, MENȚIUNE
- NIȚĂ M. FLAVIA ANTONIA, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. ȘTEFAN LUCIAN, MENȚIUNE
Clasa a XI-a:
- COJOCARU C. ANDREI OCTAVIAN, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, PREMIUL I
- MARTIN I. CATINCA TEODORA, LICEUL TEORETIC „PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ, PROF. ONIGA CORINA, PREMIUL al II-lea
- OLAR A. C. DARIUS ANDREI COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, PREMIUL al III-lea
- TĂRÂȚĂ E. G. VICTOR, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. DAMIAN ELENA, PREMIUL al III-lea
- MASTAN M. I. IULIA MARIA, LICEUL TEORETIC „PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ, PROF. ONIGA CORINA, MENȚIUNE
- PETRIŞ D. MĂLINA, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, MENȚIUNE
- FLUERAȘ M. TATIANA MIHAELA, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. DAMIAN ELENA, MENȚIUNE
- VLEZAN V. MARIA IOANA, LICEUL TEORETIC „PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ, PROF. ONIGA CORINA, MENȚIUNE
Clasa a XII-a:
- GHIȘA N. Ș. ȘTEFANIA COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. ROTCHE ANDREEA, PREMIUL I
- BAR G. ANDREI, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, PREMIUL al II-lea
- JURJ I. ARINA IOANA, LICEUL TEORETIC TEIUȘ, PROF. CÎMPEAN NICOLETA, PREMIUL al III-lea
- MUNTEAN I. LUIZA ALEXIA, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. ROTCHE ANDREEA, MENȚIUNE
- PETRUSE I. CĂTĂLIN ADRIAN, COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI, PROF. JEFLEA NATALIA, MENȚIUNE
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea zilei
LOCURI de MUNCĂ în județul Alba, la data de 5 AUGUST 2024: 424 posturi sunt disponibile în Alba Iulia, Aiud, Blaj, Câmpeni, Cugir, Ocna Mureș și Sebeș
LOCURI de MUNCĂ în județul Alba, la data de 5 AUGUST 2024: 424 posturi sunt disponibile în Alba Iulia, Aiud, Blaj, Câmpeni, Cugir, Ocna Mureș și Sebeș Persoanele interesate să ocupe un loc de muncă pot viziona ofertele accesând www.anofm.ro, selectați AJOFM Alba, secțiunea Persoane fizice – Locuri de muncă vacante sau se pot prezenta […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, calificare spectaculoasă în Cupa României, 4-1, după prelungiri cu ACS Mediaș! Inspirația lui Lucian Itu!
-
Sportacum 3 zile
În Cupa României, turul secund, în 7 august, Metalurgistul Cugir – CSU Alba Iulia | CSM Unirea Alba Iulia, meci cu CSM Deva
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
4 august 1919, armata română intră în centrul Budapestei, pentru a înlătura regimul bolşevic a lui Bela Kun. Soldaţii români au pus opinca pe Parlamentul din Budapesta
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
3 august 1601: Bătălia de la Guruslău. Trupele lui Mihai Viteazul obțin victoria împotriva celor conduse de Sigismund Báthory
-
Sportacum 2 zile
Partidă de verificare, Retezatul Hațeg – Metalurgistul Cugir 1-6 (1-4) | Set pentru divizionara terță
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
2 august: Ziua Europeană de Comemorare a Holocaustului Împotriva Romilor