Reprezentanții ACL Alba au participat la ”Sărbătoarea Roadelor” care a avut loc la Biserica Penticostală „Salem” Petrești

acl sebesACL Alba (Partidul Forța Civică + PDL + PNL) prin Adrian Bogdan, viceprimarul municipiului Sebeș, Dorin Nistor, consilier local Sebeș, Popiuc Mircea, consilier local Sebeș, Marius Adrian Hațegan, prim vicepreședinte PDL Alba, a participat duminică 19 octombrie 2014 la Sărbătoarea Roadelor care a avut loc la Biserica Penticostală „Salem” Petrești, alături de marele pastor Florin Ianovici, pastorul local penticostal Șuteu Victor și de o numeroasă asistență a comunității penticostale din Petrești, Sebeș, invitați din țară.

Marius Adrian Hațegan, prim vicepreședinte PDL

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

10 Comentarii

MLG 20 octombrie 2014 at 17:33

„Mai catolici decat Papa”…

Marcela 21 octombrie 2014 at 11:55

Chelnerul Adrian Bogdan, acum viceprimar, face orice sa nu il ia DNA la intrebari cum a cumparat fara bani, apartamentul de la San Casa, din Petresti.In campaania electorala este insotit de proprieterul rrom al firmei San Casa, pe care il suge de bani!

j 20 octombrie 2014 at 18:12

mda… ACL a ajuns sa-i pupe ‘n k*r pana si pe sectanti pentru voturi :(.

startrek 21 octombrie 2014 at 0:41

cuvantul ‘ sectant’ vine de la popi care-i indoctrineaza pe oameni , ca vezi doamne ei detin adevarul absolut, iar toti ceilalti sunt rai si secte .
ADEVARUL ABSOLUT E NUMAI D-ZEU , SI NU-L DETINE NIMENI.
fiecare are DREPTUL sa-si aleaga religia , cu conditia sa fie matur , si nu altcineva sa hotarasca pt el.
si ce are daca ACL a vizitat si alte Biserici ? Ar fi bine pt toti sa treaca pe acolo sa vada ca de fapt acolo te simti mai aproape de D-zeu si oamenii aia sunt minunati . chiar minunati .

p 20 octombrie 2014 at 19:59

Astia n-au nici o treaba cu Biserica, se duc la pomeni electorale!

@p 20 octombrie 2014 at 20:55

Sunt disperati ca e varza sasu!
Neamtu, omul parsivitatii bine facute!

albaiulian 20 octombrie 2014 at 20:58

Votam un Roman!
Nu ne vindem tara la nemti!
Victor Ponta Presedinte!

Ioan 20 octombrie 2014 at 21:46

Votam un roman si ramanem saraci. Cu ponta inainte tovarasi, in comunism sa ne intoarcem.

soimul de munte 21 octombrie 2014 at 9:48

@startrek- de fapt fiecare e de acord sa-si aleaga confesiunea/denominatia-cum zice lumea , nu religia- cu o religie te nasti si doar dupa ce pricepi ce si cum ti-o accepti sau nu; religia e crestina in Sebes iar confesiuni sint mai multe- ortodox, greco-catolic, penticostal, baptist, etc. ultimele fiind din clasa neo-protestanta- este ? te grabesti sa iei partea cuiva si sa combati muncitoreste dar dezinformezi