Rapid CFR Teiuş – Energia Săsciori 1-2 (0-1), în Liga a IV-a *O nouă surpriză de proporţii în etapa a 3-a a Ligii a IV-a

Rapid Teius-FC Micesti34Runda a treia a Ligii a 4-a a fost una a surprizelor, ultima fiind furnizată de Energia Săsciori, care a câştigat total neaşteptat la Rapid CFR Teiuş, scor 2-1 (1-0).Vizitatorii au dat lovitura graţie golurilor înscrise de I. Muntean (40) şi Jula (89), după ce G. Cerghedean a egalat din lovitură de pedeapsă în minutul 75.

CS Ocna Mureş rămâne singura echipă din al 4-lea eşalon ce a înregistrat 3 înfrângeri consecutive.

Deseară sunt programate întâlnirile: ora 17.00: CSO Cugir – Mureşul Vinţu de Jos, ASC Pianu de Jos – Viitorul Sântimbru, Inter Ciugud – Performanţa Ighiu

*Rezultate:

După surpriza de la Aiud, un alt rezultat șocant s-a înregistrat în Munții Apuseni, unde Cuprirom Abrud a fost zdrobită de Euro Șpring, nou-promovata impunându-se cu un categoric 5-1 (2-0). Au marcat Ov. Muntean (48, autogol), respectiv Mihaiu (35), Mercurean (38, penalty, 57, 77) și Fălămaș (88)! Euro are acum 7 puncte și a preluat fotoliul de lider!

*CS Ocna Mureș – FC Micești 0-1 (0-1), autogolul lui Andrei Iuga (38) fiind al treilea eșec la rând pentru ocnamureșeni.

În deschiderea etapei a treia a Ligii a IV-a, Olimpia Aiud a învins categoric Șurianu Sebeș, scor 5-1 (0-0), goluri marcate de Cotoară (53, 66), Colcer (62, autogol), Val. Drăgan (73, 79), respectiv Ciubotariu (90).

*CIL Blaj – Dalia Sport Daia Română 1-1 (1-0), goluri marcate de Ioo (44), respectiv H. Marian (90+2). Egalitatea survenită în prelungiri, a făcut ca CIL să nu preia fotoliul de lider! Dalia Sport rămâne neînvinsă după trei runde.