Preşedintele Traian Băsescu prezent la Târgul de Fete de pe Muntele Găina

Paul Voicu - Primar 2020

Basescu1Şeful statului, Traian Băsescu a participat din nou la Târgul de Fete de pe Muntele Găina considerată cea mai mare sărbătoare câmpenească ce are loc în fiecare an în comuna Avram Iancu, pe un platou la 1500 de metri. Potrivit unor fotografii publicate duminică dimineaţa pe site-ul de socializare Facebook, preşedintele a petrecut noaptea la o pensiune de trei margarete din Munţii Apuseni în comuna Vidra.

Şeful statului a făcut, duminică, o baie de mulţime la Târgul de Fete de pe Muntele Găina, el plimbându-se printre participanţii la eveniment, discutând cu oamenii şi fotografiindu-se cu mai multe persoane. Preşedintele Traian Băsescu a spus că îşi aminteşte că a mai fost la Târgul de Fete, iar în 2002 acolo a fost „târguită” Ela Falcă, soţia primarului din Arad. Întrebat cât ar fi „plătit” Falcă pentru viitoarea soţie, presedintele-traian-basescu-a-ajuns-la-targul-de-fete-de-la-muntele-gaina-218178Băsescu a răspuns, râzând: „Cât a dat el pentru fată? Păi numai nervii lui socru-său cât au fost, când a aflat ce s-a întâmplat pe Găina…”, potrivit Mediafax.ro.

ELIT

Preşedintele Traian Băsescu a ajuns pe platoul montan de pe Muntele Găina în jurul orei 11.00 şi imediat ce a coborât din maşină a fost înconjurat de zeci de persoane, unele dintre acestea solicitându-i să facă fotografii sau dorind doar să îi strângă mâna.

Şeful statului a urcat apoi pe jos până la Crucea Iancului, unde a depus o coroană de flori din partea Preşedinţiei României. Acolo, autorităţile locale şi judeţene din Alba au organizat duminică dimineaţă un ceremonial în cadrul căruia a avut loc o slujbă Te Deum şi reprezentanţii instituţiilor au depus coroane de flori.

Mihail David - 2020

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

18 Comentarii

Tandala 21 iulie 2013 at 13:46

popor stupid !!..va vinde si umileste prin tot ce face si voi ii pupati mana ?!

@Tandala 21 iulie 2013 at 14:20

Vezi ce repede s-a imputit treaba cu USL-ul?!

Gainar 21 iulie 2013 at 14:03

Cel care a incercat sa vanda Romania a fost Cacarau, cu ajutorul lui Gen. Radici, si a Varanului Felix! Specialitatea DGIA, lovituri de stat in Romania, sub supravegherea directa a GRU, una cu Ceausescu, iar cealalta esuata cu Basescu!

syx pon 21 iulie 2013 at 14:13

lau dus astia de la gold…..

"lau"dus astia de la gold 21 iulie 2013 at 15:32

pe cine „lau” dus, pe Ponta-plagiatorul?(Apropo,cat te-a costat diploma de bac?) Ca el este acum trompeta goldului in materie de sperante pt exploatarea miniera si a gazelor de sist.Pe sest, ca mincinosii.

HH 21 iulie 2013 at 22:15

CARE PRESEDINTE- CEL DEMIS IN 2012 ?!
PENTRU FRAIERII CARE N-AU INTELES : BASESCU IMPREUNA CU SERVICIILE CREAZA O NOUA ” MASINARIE POLITICA” CARE V-A AVEA ROLUL SA LE ASIGURE ATINGEREA INTERESELOR LOR COMERCIALE SI SA-L SCAPE PE EL SI APROPIATII LUI DUPA 2014 DE PUSCARIE !
ACUM ESTE LA FAZA LA CARE ISI ARANJAZA BAI DE MULTIME ( SE IMPUTISE LA COTROCENI) OCAZIE CU CARE RACOLEAZA PRIMARI CONSILIERI, SPONSORI FRAIERI PENTRU „NOUL PD-L ” !
UN MIZERABIL DE SECURIST !

Status-Quo 21 iulie 2013 at 23:07

Bai HH,
tie si alora ca tine nu v-ajung 100 de ani sa va vindecati de prostiile pe care le aveti in cap. Sunteti tari de cap rau de tot.

Vezi bine ca USL-amistii tai sunt un ”lucru slab” dar ii dai inainte cu manie.

Suparat…suparat…, referendum, demitere, 7400000, dreptate, taieri pensii si salarii si Basescu musai in fiecare fraza.

”v-a avea” sau va avea, cum e corect HH?

@Status-Quo 22 iulie 2013 at 0:33

Tu nu-l vezi ce are in cap?! Nu-i pune intrebari atat de complicate de gramatica. Din pacate voteaza si el si ceilalti la fel ca el!

gadea si ciutacu 22 iulie 2013 at 9:31

HH am crezut ca te-ai lamurit cu hotii astia ajunsi la putere. Nu de alta dar unii musai au votat schimbarea sa vada „binefacerile” noii puteri. Nu vezi ca astia sunt inca odata mai hoti decat pedelistii lui base?

HH 22 iulie 2013 at 11:19

CE VA AGITATI, BASISTILOR !!

abu jaafar al alawi 22 iulie 2013 at 13:01

un mitic mincinos si smecher cu cine-i permite..oua si rosii ar trebui sa-i dea Ardealul..jos dictachiorul! afara! si ceilalti mitici,liberralii si barronii,sunt la fel..jalnic popor,jalnica clasa pulitica..

Status-Quo 22 iulie 2013 at 16:20

Salam alaikum mai hărapule,

tu cine erai inainte sa te dai arab? Cum iti ziceai? Ce pseudonim aveai mai clampanitoareo?

Toata sleahta de lipitori de afise si mancatori de rahat USL-isti , (angajati pe la diverse regii si institutii pana la noua campanie) s-a reconvertit cu pseudonime noi (ba nu, a mai ramas Costel saracu’… vai de mama lui) si bateti din pleazna aia de gura ca niste apucati.

Greseala alora care va manipuleaza e ca nu v-au instalat la vreun spital de glumeti poate va mai venea mintea la cap pana sa va scoata la lipit afise de europarlamentare.

abu jaafar al alawi 22 iulie 2013 at 13:06

HH,ai dreptate..dar poate e mai bine asa…daca lupii se manca intre ei,ne lasa si pe noi sa respiram..evident,ciolanul va ramane la ei,dar macar niste firimituri..e tot ce putem spera..iar tara asta nu mai are speranta ,va avea o boala lunga,dupa care va pieri..coruptia e in gena boborului,care e corupt si el,degeaba striga unii ca numai clasa pulitica e..bobotul e stricat si el..cu ceva stricat nu ai ce incepe..doar sfarsi..

aALLLLLLLLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOOO 22 iulie 2013 at 13:16

Basescu a facut o baie de multime cam asa din vreo 50 de PDL-isti combinati cu SPP-isti, observatie personala, ca restul nu l-au bagat in seama. Unde sunt multimile din trecut tovarase ha, ha. Bag sama ca nici Ziarul Unirea online nu mai acepta in paginile lui poze cu … tov. GUVERNATOR.

@ aALLLLLLLLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOOO 22 iulie 2013 at 13:57

Lasa nu-ti fie ciuda ca oricum nu mai poate candida.

Costel* 22 iulie 2013 at 15:38

Si totusi Basescu va candida la Parlamentarele din Republica Moldova la partidul Chirtoaca si dupa marile succesuri realizate va ajunge Presediniele Republicii. Si atunci sa vedeti boieri dumneavoastra cum Armata a XIV a rusa alaturi de toti transnistrenii vor veni cu catel si purcel sa pupe poala Basescului.

apoliticul 22 iulie 2013 at 16:26

Sa dus sa-si faca campanie la miscarea poponara.Niste gaozari.

Costel* 24 iulie 2013 at 12:23

@ Status-Quo, Costel saracu vai de mama lui care este moarta de 8 ani scrie mai departe ce crede iar dumneata probabil vei ramane vejnicul lingau de cur nespalat basist. Asta e, sa va traiasca mult si bine iubitul vostru cur basist ca sa aveti ce linge cu mai mult sarg voi pupincuristii mariei sale guvernatorul ha, ha, tuica de pufoica …!