Ion Dumitrel: „Mugurel Sârbu este candidatul PDL la Primăria Sebeş”. Conflictul din PDL Sebeş stins de teama USL

Mircea Trifu - Primar Alba Iulia

Conflictul din PDL Sebeş dintre primarul Mugurel Sârbu şi viceprimarul Adrian Bogdan, conflict care s-a acutizat la sfârşitul anului trecut, pare să-şi fi găsit în cele din urmă o rezolvare amiabilă. Cel puţin aşa au lăsat de înţeles liderii PDL Alba vineri, în cadrul unei conferinţe de presă, când prim-vicepreşedintele Ion Dumitrel a spus că PDL şi-a stabilit candidatul pentru Primăria Sebeş, şi anume Mugurel Sârbu.

„Vom merge în continuare cu Mugurel Sârbu, el este candidatul nostru pentru Primăria Sebeş”, a spus Ion Dumitrel. Acesta a declarat că viceprimarul Adrian Bogdan rămâne membru al PDL, fără a preciza însă dacă acesta va reveni în funcţia de preşedinte al PDL Sebeş de unde a fost suspendat împreună cu întreaga conducere în luna decembrie 2011.

Pro România - Ține cu ALBA
ELIT

Democrat-liberalii s-au ferit vineri, la conferinţa de presă, să facă declaraţii declaraţii amănunţite motivând că concluziile complete vor fi prezentate de senatorul Nicolae Dobra, desemnat preşedinte al Comitetului de iniţiativă numit interimar la conducerea PDL Sebeş, prima dată în faţa tuturor democrat-liberalilor din Biroului Permanent Judeţean şi apoi opiniei publice.
Surse apropiate PDL susţin că în cele din urmă Adrian Bogdan, cu pretenţii la fotoliul de primar al Sebeşului, s-a lăsat convins de liderii judeţeni că şansele sale de a obţine această funcţie sunt minime, în timp ce Mugurel Sârbu este cotat cu şanse reale pentru a mai obţine încă un mandat. Viceprimarul pare să fi cedat în faţa primarului de dragul PDL şi de teama ca partidul să nu piardă acest municipiu important în favoarea USL.

PMP - Alegeri Locale 2020
USR-Plus - Oameni ca tine schimbă Alba în bine

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

17 Comentarii

sigur !!! 10 februarie 2012 at 17:35

SIGUR, nu veti mai prinde acest municipiu, cu nici unul dintre cei doi !!!!
incercati si osa vedeti !!!

danutz 10 februarie 2012 at 17:49

dRAKU IL MAI ALEGE PE CHIORUL LOCAL;MOOGUREL:::N-A FACUT NIMIC PENTRU ORAS;SI TOTUL PENTRU EL SI FIRMELE LUI:::

danutz 10 februarie 2012 at 17:51

MA DORE-N ::: DE PDL:ETC;NICI BOGDAN;NICI MOOGUREL NU MAO PRIND NIMIC::NE-AU PROSTIT DE DOUA ORI;CRED CA NE-AM INVATAT MINTE::

marin 11 februarie 2012 at 10:40

ieri a avut loc o sedinta de indata convocata de primar ca sa se voteze un ajutor de 500 ron pentru tigani pentru lemne ca mor de frig,e clar a inceput campania pentru domn primar din bani publici,si culmea votul a trecut cu votul psd,cnsilerul bobi a avut votul decisiv,a fost adus de urgenta cu masina primarului!!!!!

Nicu 11 februarie 2012 at 12:13

Se stie foarte bine ca PSD-ul a facut jocuriile PDL inca de acun 4 ani cu blatul dintre Mugurel si Dancila.Sunt convins ca si acum va fi exact la fel.Ce ma socheaza e faptul ca Bobar nu avea ce sa caute in masina primarului atat timp cat cu fiecare ocazie nu rata sa il apostrofeze pe acest primar. Blatul este evident asa ca domnule Bobar sa iti fie rusine, PSD Sebes rusine pentru ca e a doua sedinta in care faceti compromisuri cu Mugurel. Rusine BOBAR, rusine doamna NISTOR, rusine doamna rusine domnule DANCILA, rusine doamna FAGARAS. Ati intrat in randul nulitatilor politice ale Sebesului.

GAga 11 februarie 2012 at 13:25

Auzi la GAINARUL asta . iar vrea primar
nu iti e rusine ma PINOCHIO?
Vezi de ouale tale si lasa-ne,lasa-ne

secu 11 februarie 2012 at 13:34

Corect Nicu dar sa-l audaugam si pe securistul de Feneser,mare LUPTATOR pt „poluare”,care a tradat USL-ul si la votarea bugetului si ieri cu pomana electorala pt tigani
Bai Fene (Dutule),recunoaste macar ca ai facut BLAT cu magarelul(gainarul)

basilios 11 februarie 2012 at 21:50

da oare PP nu are reprezentant? Sau nu s-o gasi vreun independent? Vreun „Nechifor Simionel” redivivus??

lal 12 februarie 2012 at 8:07

Numai asa poate sa piarda si olteanul asta de Dumitrel presedentia CJ,sustinand un perdand permanent adica pe Gainatul „galbenel” de primar Sarbu

lal 12 februarie 2012 at 8:16

Baaaa OLTENE (Dumitrele),cand,unde si cine a hotarat ca aceasta NULITATE de primar GALBENEL sa ne reprezinte pe noi ?
Sau deja te crezi vreun Ceausesco-comunisto sa decizi de la „center” impotriva noastra si pt mizeria asta de primar GALBENEL Sarbu ?
Nu ti-a spus si ghicitoarea ca anul 2012 va fi ales presedinte la CJ un ardelean si nu un oltean parlit(tradator de tara si neam) ?

lal 12 februarie 2012 at 8:26

Ahaa , ia uite ma aici si lucratura BOSOROGULUI de Senatorul Melcilor , in marea persoana a pensionarului colonel Dobra (traseist si asta)
Ce iti mai trebuie si tie ,pensionarule ? Nu ai fost toata viata la „ciolan” ?
Treci pe „tusa” caracter mizer si lasa pe altii mai tineri……..

boby 12 februarie 2012 at 10:15

Baaa,oltean paduchios(Dumitrelusule),ne spui tu ce avem de facut in urbea noastra,tu ma care ai venit din oltenia cu desaga in bat,sa spui tu unui burg sasesc ce sa facem ? -NERUSINATULE
Atanasiu va castiga consiliul judetean
Dancila va castiga primaria Sebes
Tu,Dumitrele te duci sa cari ouale si gainatul la Sarbu la Galbenel – Asta va fi soarta voastra

kron 12 februarie 2012 at 14:02

Iara vrea Sarbu asta primar ????????????
Iara ne minte cu nerusinare ??????????????
Parca spunea ca nu mai candideaza??????????????
Chiar e batut in cap si nu ii spune nimeni ca nu mai are nici o sansa ??????
Afara din primarie PDList traseist-tractorist la …

caiutz 13 februarie 2012 at 11:05

galbenel sarbu….oportunist,traseist,arivist..am uitat ceva?Si eu cred ca Dancila il va schimba(in lipsa de altcineva…)

bubA 13 februarie 2012 at 13:32

Auzi mai oltene Dumitrele , chiar esti prost ?
Chiar vrei sa te ia DNA-ul si pe tine ?
Imparti cumva banii din proiecte si studii cu aceasta caricatura de primar GALBENEL MUGUREL SARBU ?
Chiar esti prost si nu vezi ca ai pierdut Sebesul cu caricatura asta de primar GAINAT OUATOR Sarbu,poate din cauza acestei fratii pierzi si CJ si te vad cu desaga in bat pe drumul de Oltenia ???!!!
TRAIASCA Roman si Atanasiu , JOS Olteanu’ si Gainaru’

Dan 2 15 februarie 2012 at 12:40

D-le Dumitrel pe altcineva nu gaseati decat pe O(zero) euro fonduri europene Sarbu Mugurel
Aveti in biroul ala de la Sebes numai oameni cu scoala si cinstiti ,pe deasupra ,nu ca NEHALITUL asta de Sarbu MILIONARUL de la GALBENEL – Pian
Chiar vrei sa suferi si tu, oltene Dumitrele din cauza lui PINOCHIO Sarbu ? (sti ca asta este porecla lui ,din cauza minciunilor permanente ?)

Coco 4 15 februarie 2012 at 12:51

Da…daca stam sa gandim ai dreptate Dane.
Ar fi :Mihaltan(director),Mihu(ing),Serbanescu(director),Vuscan(director),Besoiu(director),Bogdan(jurist),Lupu(finul senatorului Peres),senatorul Dobra,etc .. mai putin tiganul Stoica(ala de paveaza fara acte prin tat Sebesul)
Si tu Dumitrele mergi pe mana unui cal mort(M.Sarbu) in loc sa alegi(ca har Domnului ai de unde) ?